eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poland Rebuilding [Worklog] - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Poland Rebuilding (/forum-581.html)
+--- Wątek: Poland Rebuilding [Worklog] (/thread-25893.html)



RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Jasiorex777 - 14/09/2017 08:55 PM

To było mówione już bardzo wiele razy. Nie jest możliwe przeniesienie mapy na osobny moduł. Wymaga to budowania mapy od nowa.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - krzysiu1234 - 14/09/2017 09:43 PM

I tak budują od nowa i tak robią poprawki etc
To co im szkodzi zacząć od 0. Nie oszukujmy się, ale np Północ Polski jest cały czas robiona, Południe wiecznie na ukończeniu.

Dla tego według mnie o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zrobić Polskę po "swojemu" na nowej podstawie niż łatanie i kombinacje tego co jest.
ProMods prędzej czy później zrobi tak że się nie będzie dało od tak zrobić łatki i co wtedy?


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - KenworthDriver - 14/09/2017 11:08 PM

(14/09/2017 09:43 PM)krzysiu1234 napisał(a):  I tak budują od nowa i tak robią poprawki etc
To co im szkodzi zacząć od 0.

Może dlatego, że jest za mało osób, by w ogóle to rozważać?

(14/09/2017 09:43 PM)krzysiu1234 napisał(a):  Dla tego według mnie o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zrobić Polskę po "swojemu" na nowej podstawie

Tyle już osób widziałem, co pisali te słowa, ale żaden z nich nie był jakoś chętny do rozpoczęcia projektu w edytorze.
Zresztą, takie Polish-GTS na przykład samo się nie zrobiło, a i tak trzeba było czekać bardzo długo na pierwszą wersję tej mapy.

(14/09/2017 09:43 PM)krzysiu1234 napisał(a):  ProMods prędzej czy później zrobi tak że się nie będzie dało od tak zrobić łatki i co wtedy?

No bo im tak bardzo na tym zależy...


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - MadGreg - 15/09/2017 12:56 AM

@krzysiu1234, ty tak serio? zamiast rzucać propozycje co wg ciebie "było by najlepsze", weź rozpocznij nowy projekt w edytorze, szukaj osób i zacznij tworzyć swój własny projekt, i wtedy ci mina zrzędnie jak zobaczysz ile to roboty.... Dyrygować to każdy potrafi, a robić to już nie ma komu :/


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 15/09/2017 01:27 AM

Ja juz w projekcie nie jestem, ale napiszę jaką ja miałem pierwszą myśl w pewnym momencie.

Udostępniłem swego czasu wszystkie odblokowane pliki - ekipa PR miała i ma to samo.
Skoro promods przywłaszczył sobie 'na własność' zasoby ekipy PR wydawało sie logicznym że można swobodnie poczynić to w odwrotną stronę.

Od tego momentu nie interesować się współpracą obu map i kompatybilnością a po prostu zmodyfikować wszystko i robić wyłącznie tereny Polskie.
Wszelkie pliki definicji i pozostałości po promods pozmieniać i tyle.
Co niepotrzebne i kompletnie nie dotyczy Polski z zasobów wywalić lub deaktywować.
Przebudować tereny wokół granicy Polski tak aby wokół były standardowe tereny SCS-u a nie te od promods - czyli jakby zrobić nakładke na dlc east.

Oczywiscie to wymaga ludzi, czasu i umiejetności ogarnięcia, ale teraz chyba są tam ze 2 osoby które ogarniają to w dostatecznym stopniu aby to wykonać.
Tym bardziej jak jest ktoś kto umie pozmieniać definicje, dostosować modele , prefaby itd.
To w zupelności styknie - wystarczy tylko "męska decyzja i zakasać rękawy do pracy"

Nie prawdą jest że nie da się zrobić odzielnej mapy czy modułu - jak najbardziej się da.
Napiszę nawet więcej:
Trzeba było się na to zdecydować gdy nie zaczęto jeszcze używać w edytorze jakiś kolejnych, nowych plików z zasobów 'nowego' promods.
Właśnie w tym momencie gdy było wszystko jakby w rękach ekipy PR trzeba było się na to zdecydować - kompletna separacja i tyle.

Zależność od promods zaczęła się dawno temu właśnie w momencie gdy zaczęto używać rzeczy z mapy promods nie mając jednocześnie na nie wpływu.
Z chwilą gdy udostępniłem pliki - taki całkowity wpływ zaistniał i jest możliwość zrobienia z tym co cię chce i dostosowania jak się chce.
To był tak prawdę mówiąc najbardziej odpowiedni moment do tego.

Właściwie, jak wspomniałem - dziwię się z jednej strony że tego nie próbowano/próbuje się zrobić a dalej brnie w tą nierówną zależność od promods.

Oczywiście była by tego jedna wada:
Albo uruchamiacie promods , albo PR+reszta standardowe

..ale i zaleta - macie tylko dodatek z Polską i ekipa PR pracuje nad terenami Polski całkowicie niezależne.

p.s.
Osobiscie nie mam już na siedzenie nad tym ani chęci, ani czasu i zdrowia... chociaż może kiedyś jak mi się udostępni wszystko to pokaże że nie ma rzeczy niemożliwych.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - krzysiu1234 - 15/09/2017 10:57 AM

(15/09/2017 12:56 AM)MadGreg napisał(a):  @krzysiu1234, ty tak serio? zamiast rzucać propozycje co wg ciebie "było by najlepsze", weź rozpocznij nowy projekt w edytorze, szukaj osób i zacznij tworzyć swój własny projekt, i wtedy ci mina zrzędnie jak zobaczysz ile to roboty.... Dyrygować to każdy potrafi, a robić to już nie ma komu :/

Pracuje na potrzeby własne w ME i wiem na jakiej zasadzie to działa, robiłem także modele do map. Gdybym nie miał o tym pojęcia nie udzielałbym się w temacie.

(14/09/2017 11:08 PM)rad19dym napisał(a):  
(14/09/2017 09:43 PM)krzysiu1234 napisał(a):  I tak budują od nowa i tak robią poprawki etc
To co im szkodzi zacząć od 0.
Może dlatego, że jest za mało osób, by w ogóle to rozważać?
(14/09/2017 09:43 PM)krzysiu1234 napisał(a):  Dla tego według mnie o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zrobić Polskę po "swojemu" na nowej podstawie
Tyle już osób widziałem, co pisali te słowa, ale żaden z nich nie był jakoś chętny do rozpoczęcia projektu w edytorze.
Zresztą, takie Polish-GTS na przykład samo się nie zrobiło, a i tak trzeba było czekać bardzo długo na pierwszą wersję tej mapy.
(14/09/2017 09:43 PM)krzysiu1234 napisał(a):  ProMods prędzej czy później zrobi tak że się nie będzie dało od tak zrobić łatki i co wtedy?
No bo im tak bardzo na tym zależy...


Wiesz czemu nie ma ludzi, bo duża część przestała się tym bawić przez tą wojenke ProMods.

Z resztą Radol wyżej opisał sprawę i w dużej mierze spodziewałem się takiego obrotu. Szkoda, bo sam kiedyś mówiłem Czaji żeby iść we własny segment czy też samą Polske 1:10 (Teraz chyba jest europa 1:13 ale nie dam sobie za to ręki uciąć)


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Nelson - 20/09/2017 09:09 PM

Panowie uporaliście się z problemami przy granicach ? kiedy możemy się spodziewać wydania mapy ?
Mam taka cicha nadzieje ze na ten weekend już pojeździmy po wspanialej Polsce Smile


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - jakczo - 21/09/2017 08:22 AM

A możecie czytać uważnie co piszę DIESIRAE, ekipa wybrała trudniejszą drogę i oni modernizują przejścia graniczne, a nie poprawiają aby były równe z PM. A na to jest potrzebny czas, z tego co wyczytałem to PR ma pojawić się pod koniec września.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - keri - 28/09/2017 10:47 AM

Witam
Wybaczcie ale nie mogłem dłużej wytrzymać aby zadać to pytanie, naprawdę nie mogłem. Wierzcie mi po prostu muszę je zadać. Nie żebym kokoś popędzał, chciałem tylko zapytać o dzień w którym będziemy mogli zobaczyć wasze nowe dzieło? Kierowca


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Aro32 - 29/09/2017 09:32 AM

Musimy się uzbroić w Cierpliwość jak będą Gotowi to wydadzą Cierpliwości