eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poland Rebuilding [Worklog] - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Poland Rebuilding (/forum-581.html)
+--- Wątek: Poland Rebuilding [Worklog] (/thread-25893.html)



RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - .:KoxTrucker:. - 30/09/2017 09:34 AM

Promods się tymczasem chwali Poznaniem. Pewnie nie będzie zoptymalizowany... Big Grin Ale i tak PR pokaże swą boskość w budowie miast i zrobi Poznań jak trzeba. A mam pytanko... Jakie plany na PR 2.1?


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - DIESIRAE - 30/09/2017 01:19 PM

Plany są szerokie ale na to potrzebny jest czasTongue

Czołem

dawno nic nie było więc słów kilka i kilka odpowiedzi

Cytat:Wiesz czemu nie ma ludzi, bo duża część przestała się tym bawić przez tą wojenke ProMods.

Guzik prawdaTongue żadnej wojenki nie było ot, oni czyli PM robi dla PM jak ktoś tam gdzieś na wizji powiedział, My robimy dla Was to cała różnica Big Grin aczkolwiek bardzo istotnaTongue

A ludzi nie ma dlatego bo po prostu jak powiedział kiedyś kol. Czaja pokolenie moderów któremu chciało się robić coś konkretnego dla społeczności dorosło i zajmuje się teraz codziennymi problemami życiowymi, natomiast obecne pokolenie to w przewadze masło maślane, prężenie muskułów, dużo gadania a mało namacalnych konkretów, ot wolą wszystko podane na tacy i jeszcze wrzeszczą że to czy siamto im nie odpowiada. I ja się z Czają zgadzamWykrzyknik

Od ponad roku a więc jeszcze za czasów PM mapuje sam, o czym było wiadomo i właściwie jakieś aluzje co do teamu PR i naszego niby braku chęci współpracy itd. były kuriozalnie bezpodstawne i wszystko zostało już w tym temacie napisane.

Cytat:Udostępniłem swego czasu wszystkie odblokowane pliki - ekipa PR miała i ma to samo.
Skoro promods przywłaszczył sobie 'na własność' zasoby ekipy PR wydawało sie logicznym że można swobodnie poczynić to w odwrotną stronę.

Od tego momentu nie interesować się współpracą obu map i kompatybilnością a po prostu zmodyfikować wszystko i robić wyłącznie tereny Polskie.
Wszelkie pliki definicji i pozostałości po promods pozmieniać i tyle.
Co niepotrzebne i kompletnie nie dotyczy Polski z zasobów wywalić lub deaktywować.
Przebudować tereny wokół granicy Polski tak aby wokół były standardowe tereny SCS-u a nie te od promods - czyli jakby zrobić nakładke na dlc east.

Oczywiscie to wymaga ludzi, czasu i umiejetności ogarnięcia, ale teraz chyba są tam ze 2 osoby które ogarniają to w dostatecznym stopniu aby to wykonać.
Tym bardziej jak jest ktoś kto umie pozmieniać definicje, dostosować modele , prefaby itd.
To w zupelności styknie - wystarczy tylko "męska decyzja i zakasać rękawy do pracy"

Nie prawdą jest że nie da się zrobić odzielnej mapy czy modułu - jak najbardziej się da.
Napiszę nawet więcej:
Trzeba było się na to zdecydować gdy nie zaczęto jeszcze używać w edytorze jakiś kolejnych, nowych plików z zasobów 'nowego' promods.
Właśnie w tym momencie gdy było wszystko jakby w rękach ekipy PR trzeba było się na to zdecydować - kompletna separacja i tyle.

Zależność od promods zaczęła się dawno temu właśnie w momencie gdy zaczęto używać rzeczy z mapy promods nie mając jednocześnie na nie wpływu.
Z chwilą gdy udostępniłem pliki - taki całkowity wpływ zaistniał i jest możliwość zrobienia z tym co cię chce i dostosowania jak się chce.
To był tak prawdę mówiąc najbardziej odpowiedni moment do tego.

Właściwie, jak wspomniałem - dziwię się z jednej strony że tego nie próbowano/próbuje się zrobić a dalej brnie w tą nierówną zależność od promods

Na ten moment Radolu jak sam wiesz nie ma sensu tego separować i robić moduł na starą podstawkę i lepszej jakości DLCki. Zależność zależnością ale nie ma problemu z łączeniem obu map i dostosowaniem plików. Pliki mapy udostępniłeś wszystkim zainteresowanym i każdy właściwie ma możliwość zrobienia własnej mapy etc. Jakie są efekty widać na forach, nie ma żadnychWykrzyknik dlatego też kontynuujemy to kiedyś zacząłeś bo jest to na ten moment wygodneWink

Jak najbardziej wykonanie modułu jest możliwe, nawet ze zmianą skali włącznie i z przeniesieniem aktualnego terenu z obecnej mapy PR na nowy moduł, tylko po co??
Sam wszystkiego nie wybuduje w rozsądnym czasie i w końcu siedzenie w ME prędzej czy później znudzi się ...



Przy mapie W miarę wolnego czasu pomaga Graku (szkoła średnia a więc wiadomo nauka poprzeplatana imprezkami i panienkami itd hahaBig Grin)
Jest również jeszcze jedna osoba, która na razie pozostanie anonimowa chociaż pewnie ją znacie, ale nie wie ona czy podoła i na ile będzie miała wolnego czasu żeby posiedzieć w ME dlatego tez zobaczymy co z tego wyjdzieWink.

No i jest jeszcze Michał vel. Michaleczeq z konkurencyjnego forum dzięki któremu mapa jest cały czas na bieżąco i ma ciągłość, poprawiane i naprawiane są modele itd. To dzięki temu facetowi projekt nie upadł i już za momencik mapa się ukaże.Także całe graty, skrzynki browarów, łapki itd przesyłajcie na jego adresWink


terminu nie podam jak zawsze ale bliżej coraz bliżej już za momencikTongue

będzie za to kilka fot z liftingu Pd/Zach Polski a więc z osi A4 / DK/18 + bonus bo akurat sektor łączący zawiera trochę terenu Niemiec a więc unowocześniłem by PRWink

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

P.S

Jeszcze odrobina cierpliwościWink a co dalej zostawmy to na razie na późniejTongue


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Michal_Z_gno - 30/09/2017 02:00 PM

Jednym słowem świetna robota a najbardziej wpada w oko orlen na czwartej fotce od dołu Wykrzyknik



PS. Michaleczeq ma tu na forum też konto a i tamto forum nie jest typowo konkurencyjnym a raczej można je określić SĄSIEDZKIM (bo zachowują się ogólnie FAIR w stosunku do innych - nie robią jakiś chamskich "sztuczek" jak to niektóre fora mają w zwyczaju) Tongue


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - .:KoxTrucker:. - 30/09/2017 02:52 PM

Ładny ten rozjazd pod Legnicą. A w ogóle jak dla mnie, to team P-GTS powinien przyłaczyć się do PR.
Według mnie na PR 2.1 gdyby doszli maperzy z P-GTS to:
-Od Olsztyna przez Warszawę, Siedlce, Łuków po Białą Podlaską od południa powinniście przerobić Mazury, Podlasie i Mazowsze,
- Interweniować w Poznaniu i zrobić Wrześnię i Gniezno,
- Raz a porządnie załatwić cały Śląsk, Olszynę i tereny dorobić pod Tarnów, Skarżysko - Kamienną i Radom. (to bardziej pod 2.2)


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Volvo666 - 30/09/2017 04:17 PM

(30/09/2017 02:52 PM).:KoxTrucker:. napisał(a):  Ładny ten rozjazd pod Legnicą. A w ogóle jak dla mnie, to team P-GTS powinien przyłaczyć się do PR.
Według mnie na PR 2.1 gdyby doszli maperzy z P-GTS to:
-Od Olsztyna przez Warszawę, Siedlce, Łuków po Białą Podlaską od południa powinniście przerobić Mazury, Podlasie i Mazowsze,
- Interweniować w Poznaniu i zrobić Wrześnię i Gniezno,
- Raz a porządnie załatwić cały Śląsk, Olszynę i tereny dorobić pod Tarnów, Skarżysko - Kamienną i Radom. (to bardziej pod 2.2)
Na chwile obecną tam jest chyba 2 map makerów,ciężko od nich wymagać tyle zmian


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 30/09/2017 04:33 PM

(30/09/2017 01:19 PM)DIESIRAE napisał(a):  No i jest jeszcze Michał vel. Michaleczeq z konkurencyjnego forum dzięki któremu mapa jest cały czas na bieżąco i ma ciągłość, poprawiane i naprawiane są modele itd. To
dzięki temu facetowi projekt nie upadł i już za momencik mapa się ukaże.Także całe graty, skrzynki browarów, łapki itd przesyłajcie na jego adresWink

Fajnie że ktoś kumaty się tym zaopiekował.

(30/09/2017 01:19 PM)DIESIRAE napisał(a):  Sam wszystkiego nie wybuduje w rozsądnym czasie i w końcu siedzenie w ME prędzej czy później znudzi się ...

No jak Tobie się już znudzi to ja nie widzę na horyzoncie godnego następcy, więc ewentualnie marna przyszłość się rysuje.

(30/09/2017 02:00 PM)Michal_Z_gno napisał(a):  Jednym słowem świetna robota a najbardziej wpada w oko orlen na czwartej fotce od dołu Wykrzyknik

Zostawiłem "w spadku" zrobionych naprawdę bardzo dużo wszelkich 'ozdobników' tak "Aby Polska była Polską" Tongue
Zresztą...Michał, masz Ty i swój udział Ok

EDIT:
Desirae - jeśli tym 'anonimowym' mapmakerem jest ten o kim myślę...... to nie chciałbyś widzieć teraz mojej miny Szczerbol
Oby uczeń przerósł nauczyciela Tongue


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - sasiad89993 - 30/09/2017 07:31 PM

Tak szczerze zastanawia mnie jedno, zjazd na Legnicę zrobiony mistrzowsko, ale jak to wygląda za nim w kierunku jakby miasta? Wiem, że go nie ma, ale czy jest zrobione to typowo w formie pól, czy są już jakieś przymiarki pod strefę przemysłową?


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Nelson - 01/10/2017 01:54 PM

No No Piękna ta nasza Polska Smile
jeszcze bardziej nie mogę się doczekać Smile
no ale czekamy czekamy bo warto Tongue
Pozdrawiam


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - err1911 - 01/10/2017 08:10 PM

Na taką mapę mogę czekać nawet rokWinkBig Grin bo warto.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Baltazar. - 02/10/2017 09:37 AM

Kołbaskowo poprawione? :v