eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poland Rebuilding [Worklog] - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Poland Rebuilding (/forum-581.html)
+--- Wątek: Poland Rebuilding [Worklog] (/thread-25893.html)



RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - .:KoxTrucker:. - 05/10/2017 03:06 PM

Jeśli miałbym w sposób merytoryczny ocenić prace w Polsce by PM i PR:
PM:
+ Teren całkowicie przebudowują, ale...
+ Mają duży zasób mapmakerów,
+ Ekipa jest wspierana po części przez SCS, Sad
+ Niezłe przejścia między terrainami.
- ... Teren jest przebudowywany punktowo, na razie nawet 10% Polski nie ma liftingu,
- Niektóre tereny mają fatalną optymalizację,
- Brakuje aranżacji niektórych miejsc.

PR:
+ Znacznie więcej zliftingowanego terenu (ponad 40%) Big Grin
+ Znacznie lepsza optymalizacja terenu (60 fps w Gdańsku, 30 fps w Brukseli na GTX 970) Tongue
+ Bardzo dużo smaczków na mapie, klimatycznych zakątków itp.
+ Aranżowanie firm, stacji benzynowych, parkingów itp. Wink
- Czasem widać gwałtowne przejście między jednym assetem a drugim (dla jednych mniej, a dla drugich bardziej rażąca wada). :E

Ogólnie PM:
4fhl16
Ogólnie PR:
9w0yi0

Smile

Myślę, że recenzja obu map jak najbardziej OK. Big Grin


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - DIESIRAE - 08/10/2017 12:33 PM

Czołem

i od razu do rzeczySmile

Cytat:No jak Tobie się już znudzi to ja nie widzę na horyzoncie godnego następcy, więc ewentualnie marna przyszłość się rysuje.

SpokoOkO RadoluWink na razie jeszcze mam motywacje bo chcę jeszcze na mapie zrobić to o czym wielokrotnie mówiłem wcześniejBig Grin jak to wyjdzie czasowo to nie wiem bo nie mam go w nadmiarze ale ciągle liczę, że jakieś ukryte talenty ujawnią się i pociągną potem mapę dalej 2flagapolska

Cytat:Desirae - jeśli tym 'anonimowym' mapmakerem jest ten o kim myślę...... to nie chciałbyś widzieć teraz mojej miny Szczerbol
Oby uczeń przerósł nauczyciela Tongue

No trudno wyczuć Twoją minęTongue ale to facet ciut starszy nawet niż moja osoba Szczerbol właściwie chciał się zmierzyć z czymś większym niż to co do tej pory robił. Czy mu czas i codzienność na to pozwolą zobaczymy.

Cytat:PS. Michaleczeq ma tu na forum też konto a i tamto forum nie jest typowo konkurencyjnym a raczej można je określić SĄSIEDZKIM (bo zachowują się ogólnie FAIR w stosunku do innych - nie robią jakiś chamskich "sztuczek" jak to niektóre fora mają w zwyczaju) Tongue

No wiem, że Michał ma tutaj swoje konto i czasem uzupełnia treści dot. mapy i stara się rozwiązywać problemy techniczne. Nie pisałem nazwy tego forumTongue żeby nie było dymu czy posądzeń o reklamęSzczerbol dla mnie forum to czy siamto to po prostu forum, ale fakt niektóre mają kuriozalnie śmieszne regulaminy dot. PRki haha. pozostawiam to bez komentarza Biggrin2

Nareszcie ktoś podjął się merytorycznej oceny mapyBig Grin (więcej takich opinii) chociaż ilość łapek pod postem nie powala to jednak uważam, że nie mamy się czego wstydzić jeśli chodzi o jakośćCool

Padło wcześniej pewne pytanie, poniżej fotograficzna odpowiedź bo w stronę miasta wygląda to tak;

Image

Image

Image

Image

Image

a poza miastem tak

Image

Image

Image

Image

I w sumie faktycznie czemu by nie teraz tego od razu zrobić, bo w pierwotnej wersji miało to powstać później ale skoro padło pytanie to i należało przyszykować odpowiedźWink Lekkie opóźnienie wydania mapy będzieTongue ale ten teren jest już na ukończeniu i jest on ostatnim elementem szykowanym pod wydanie tej wersji mapyWink

P.S jeszcze odrobina cierpliwościWink czas tak szybko leciTongue


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - .:KoxTrucker:. - 08/10/2017 01:36 PM

Gitez Malinez, z Legnicą! Smile
I potem już Śląsk, po Kraków, Nowy Sącz i Tarnów będzie, czy jak?


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Michal_Z_gno - 08/10/2017 06:51 PM

Co te Panie na trzeciej fotce mają takie poważne miny PytajnikBig Grin
Ale po za tym to kolejny kawał dobrej roboty Wykrzyknik



Ps. DIESIRAE Ty fora widzisz z perspektywy użytkownika więc możesz mieć podejście cyt. " forum to czy siamto to po prostu forum" (chociaż takie podejście to też już niestety coraz większa rzadkość) a z mojej perspektywy to już jest trochę inny punkt widzenia (zależny od punktu siedzenia) i masz rację jeśli chodzi o regulaminy itp. bo zdarzają się trochę "dzwine" zasady postępowania ale to też nie bardzo moja sprawa - ja wyznaję zasadę: ktoś nie szkodzi nam to my nie szkodzimy i nie wnikamy co tam u siebie robi. Tu ogólnie to raczej chciałem podkreślić, że tamto forum (bez nazw) zwyczajnie potrafi bawić się FAIR co jest fajnym podejściem do tematu a niektóre to patrzą na wszystkich wokoło jak na wrogów najgorszych którym należy tylko dokopywać na każdym kroku.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - lukaszek34 - 08/10/2017 11:08 PM

To mapka kiedy wyjdzie gotowa myślę że będzie fajniejsza od ProMods 2.20


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 09/10/2017 03:40 AM

A ja porównam obie mapy tak bardzo prosto:

Oni (modsi bez pro ) mają fajne znaki drogowe ale na całkowicie na odwal zrobionych terenach.
My mamy na odwal znaki drogowe ale za to chyba na bardziej atrakcyjnych i rozbudowanych drogach i obszarach.

(..przecież w 80% to poszło właśnie o znaki drogowe i przejścia tekstur na drogach....)

Każdy, w przyszłości wybierze sobie co woli podziwiać.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - lukaszek34 - 09/10/2017 09:36 PM

W PM 2.20 jest mało tablic drogowych przedewszystkim chodzi o odleglosci w km tak jak ma skandynawia czy RM 1.7.4


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Rene-GAD - 10/10/2017 10:03 AM

@Radol - niektórzy gracze (młodsi) łykną wszystko co jest.

Starsi i ci którzy już w realu kawałek Polski zwiedzili inaczej poczują klimat mapy PR.
To takie moje zdanie.

Odzwierciedlenie realizmu na mapach ETS to indywidualna sprawa i dobra wola Was, "producentów" mapy.
Miło jest jechać przez tereny Polski na Waszej mapie i powiedzieć sobie "ooo... to wygląda jak na prawdę bo tam byłem".

Np. w Danii na mapce w rejonie Viborg jest przy rondzie pewien budynek... ot zwykły budynek. Odzwierciedlony z realnego świata.
To elektrownia. Praktycznie nikt nie wie o tym Tongue
A przez taki detal jak będę na urlopie w Danii chce ją zobaczyć na żywo i powiedzieć sobie "wygląda jak w ETS".


Dlatego przez takie podejście do gry i życia czekam na PR jak na szpilkach.


How long yet ?? Wink


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Jakubek1993 - 10/10/2017 04:00 PM

Powiem tak,genialna robota Legnica wygląda jak trzeba realność duża jak na skalę mapy Smile Co do znaków skoro do działania tego jest potrzebny promods to można sobie ręcznie znaki dostawić w edytorze i będzie idealnie.Ale wiadomo że zrobią to ci ,który maja jakieś pojęcie o edytorze Smile


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Kuba6790 - 11/10/2017 05:25 PM

A byłaby możliwość dodania Żywca (no nw, coś takiej wielkości jak Zgorzelec) i liftingu Cieszyna i Bielska-Białej? Smile