eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
U.T. ZAWADKA | Łuków - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Virtual Spedition (/forum-228.html)
+---- Dział: Prezentacje VS-ek (/forum-192.html)
+---- Wątek: U.T. ZAWADKA | Łuków (/thread-26475.html)



RE: U.T. ZAWADKA - MAD MAX - 02/05/2015 01:09 PM

Wiem że mam rację ale się wściekam bo czasem są na prawdę fajne zdjęcia i relacja a jakiś kret... napisze czy masz pozwolenie chyba to jest osoba której się nudzi Big Grin


RE: U.T. ZAWADKA - .:KoNrAd FH:. - 02/05/2015 01:14 PM

Zawsze się tacy znajdą,szkoda gadać,a wracając do pozwolenia to po co miałbym ich pytać? mój ojciec przez 11 lat ich nadorabiał,ile kasy im zarobił i o jakieś głupie pozwolenie miałbym pytać? no sens. Tyle w temacie.


RE: U.T. ZAWADKA - scania090 - 02/05/2015 01:19 PM

Co z tego że pracował.Wykorzystujesz ich firmowe malowania bez pozwolenia.Nie możesz sam sobie wymyślić swoich malowań?


RE: U.T. ZAWADKA - HasuFrogg - 02/05/2015 01:20 PM

(02/05/2015 01:14 PM).:KoNrAd FH:. napisał(a):  Zawsze się tacy znajdą,szkoda gadać,a wracając do pozwolenia to po co miałbym ich pytać? mój ojciec przez 11 lat ich nadorabiał,ile kasy im zarobił i o jakieś głupie pozwolenie miałbym pytać? no sens. Tyle w temacie.
Tu sie mylisz. Nikogo nie obchodzi ile Twój ojciec dla nich jeździł i ile dla nich zarobił kasy. Mógłby nawet i 50 lat jeździć i to nie zmieni faktu, że nazwy własne jak i wszelakiego typu logotypy i znaki handlowe podlegają prawu.
To, że ktoś wykorzysta sobie w grze takiej jak ETS2 to robi to na własną odpowiedzialność bo od strony prawnej musiałby mieć pozwolenie na wykorzystywanie znaków towarowych, logotypów czy nazw.

Wiadomo, że jakaś tam firma XXX nie będzie szukać w necie czy ktoś ich logo wykorzystał itd bo mają to gdzieś i szkodliwość czynu jest zerowa.


RE: U.T. ZAWADKA - .:KoNrAd FH:. - 02/05/2015 01:21 PM

Jak coś mogę w każdej chwili podjechać do STOK-POLu ale ich szef i tak jestem pewny że by się zgodził,ja go w miarę znam,nic na nas nie ma i nigdy żadnych sporów nie mieliśmy z nim.


RE: U.T. ZAWADKA - scania090 - 02/05/2015 01:23 PM

Nie bądź taki pewny.Jak zobaczyłby te Twoje wymyślne interiory które wyglądają jak gówno za przeproszeniem i nijak ma się to do realizmu to wątpię że zgodziłby się.


RE: U.T. ZAWADKA - MAD MAX - 02/05/2015 01:25 PM

(02/05/2015 01:23 PM)scania090 napisał(a):  Nie bądź taki pewny.
zamiast gadać tyle to pokarz przepis prawny który zabrania używania logo firmowego w wirtualnej grze i jakie są tego konsekwencje


RE: U.T. ZAWADKA - HasuFrogg - 02/05/2015 01:27 PM

(02/05/2015 01:21 PM).:KoNrAd FH:. napisał(a):  Jak coś mogę w każdej chwili podjechać do STOK-POLu ale ich szef i tak jestem pewny że by się zgodził,ja go w miarę znam,nic na nas nie ma i nigdy żadnych sporów nie mieliśmy z nim.

Jak dla mnie nie musisz nigdzie jechać i prosić o pozwolenie. Tylko nakreśliłem ci od strony prawnej jak to wygląda.
Gdyby to było takie proste to dlaczego SCS nie umieściło loga Mercedesa w grze ?
Nie mogli bo nie uzyskali licencji (pozwolenia) a grę ETS2 sprzedają czyli uzyskują z tego dochód wiec w tej kwestii obligatoryjnie by móc używać loga innych firm musieli od nich mieć zgodę.

(02/05/2015 01:25 PM)MAD MAX napisał(a):  zamiast gadać tyle to pokarz przepis prawny który zabrania używania logo firmowego w wirtualnej grze i jakie są tego konsekwencje

Od tego masz np. google.
Nieznajomość prawa, nie zwalnia od odpowiedzialności karnej.

E D I T
Dyskusja jest zbędna bo nic nie wnosi do tematu o VS. Kto chce to sobie zgodę załatwi kto ma to w du..e to sobie używa logotypów innych firm i tyle w tej kwestii.
To tylko gra i nikt tu korzyści majątkowych nie osiąga.


RE: U.T. ZAWADKA - scania090 - 02/05/2015 01:29 PM

Zobacz sobie np teraźniejsze EVT.Kiedyś było to DHL Express i co?.Nie mieli pozwolenie od realnej firmy i nakazano im natychmiast zamknąć tą VS'ke.W przeciwnym razie spotkaliby się w sądzie.


RE: U.T. ZAWADKA - .:KoNrAd FH:. - 02/05/2015 01:36 PM

A skąd wiecie? a może mamy pozwolenie? a może nie? to nasza indywidualna sprawa,a takie rzeczy to ja załatwiam w 5 min. Nawet jeśli byśmy nie mieli to co za problem? wieczorkiem mogę się tam przespacerować i po sprawie,więc przestańcie tu bezsensownie spamić.