eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
problem z teksturami.. - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-272.html)
+---- Wątek: problem z teksturami.. (/thread-26823.html)

Strony: 1 2 3 4 5


problem z teksturami.. - Skipper - 05/01/2015 09:22 PM

Chodzi o to iż po edycji wnętrze wygląda tak Sad Image
Nie wiem o co chodzi.Poddam logi
Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .


RE: problem z teksturami.. - Darecki19 - 05/01/2015 09:27 PM

Wgrywałeś jakieś mody na textury??


RE: problem z teksturami.. - CzesieK_BS - 05/01/2015 09:28 PM

Konwertowałeś konwerterem ny mwl4? Pozamieniałeś maty jak trzeba?


RE: problem z teksturami.. - Darecki19 - 05/01/2015 09:29 PM

O to samo sie chciałem zapytac Czesiek Smile


RE: problem z teksturami.. - Skipper - 05/01/2015 10:29 PM

Znaczy dałem se tylko maty od tabliczki + dds + tobj Facepalm-mt ....Dodam iż z interka wywaliłem 5 rzeczy a dodałem tylko 2 tabliczki Wink To jak pomoże ktoś?


RE: problem z teksturami.. - Stoneridge - 05/01/2015 10:40 PM

ShAnGo to różowe to brak dds od tabliczek, musisz wrzucić dds od tabliczek do folderu interioru. 2 sprawa. Z tego co wiem to musisz sprawdzić każdy xxx.dif.mat i podmienić mat na właściwy do ets2 lub skonwertować .tobj
Jeśli to nie pomoże, to nie wiem.


RE: problem z teksturami.. - Skipper - 05/01/2015 10:42 PM

Hmm.Skonwertować wszystkie tobj i podmienic wszystkie maty te po eksporcie tak?


RE: problem z teksturami.. - Skipper - 05/01/2015 11:11 PM

Podmieniłem maty itp. i działa.Tylko nie wiem o co teraz chodzi Sad
Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .


RE: problem z teksturami.. - RadolSzczecin - 05/01/2015 11:26 PM

To wszystko działa na prostej zasadzie:
3 pliki odpowiadają za to co sie pokazuje - w kolejności 1) MAT --> TOBJ --> DDS
W pliku MAT masz podaną ścieke do pliku TOBJ
W pliku TOBJ masz podaną ścieżke do pliku DDS (tekstura)

Sprawdź czy w pliku MAT masz podaną ścieżkę do istniejącego pliku TOBJ i czy jest poprawna ścieżka i nazwa pliku .tobj

Cytat:<ERROR> [fs] Failed to open file "/vehicle/truck/scania_rcab_2009/interior/model.tobj" in the read_only mode

Jakis MAT odwołuje sie do pliku model.tobj i albo nie ma takiego pliku albo on jest ale podana jest zła ścieżka do niego w pliku MAT

Cytat:<ERROR> [material] 'syntax error' at line 1 in file '/vehicle/truck/scania_rcab_2009/interior/model.shadowonly.mat'.
00:00:22.215 : <ERROR> [material] Error parsing material file '/vehicle/truck/scania_rcab_2009/interior/model.shadowonly.mat'.

A tutaj to chyba zła struktura pliku MAT - musiałeś go jakoś zmieniać i co 'zepsułeś' - moze brakuje jakiegos znaku w środku lub wyrazenie zawarte w pliku jest błędne.
Cytat:<ERROR> [r_effect_man] Failed to create effect 'eut.dif.fx'

Nie może wygenerować takiego efektu - prawdopodobnie zmieniony MAT na nieprawidłowy.

Coś nieźle namieszałeś, ale było to widać już na początku że sie trochę gubisz co do czego.

Cytat:<WARNING> Model in old format detected '/vehicle/truck/upgrade/mirror/scania_rcab_2009/front_mirror_01.pmg

A tutaj to jest wymagana prosta konwersja pliku pmg na aktualny i komunikat ostrzeżenia zniknie.


RE: problem z teksturami.. - Skipper - 05/01/2015 11:34 PM

Oke.Już sprawdzam.