eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Malowanie -skiny na modach - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Grafika / Skiny (/forum-278.html)
+---- Dział: Poradniki (/forum-281.html)
+---- Wątek: Malowanie -skiny na modach (/thread-2698.html)



Malowanie -skiny na modach - Darson - 17/01/2012 09:20 PM

Potrzebne
1.Mod do przerobienia
2.Program DXTBmp do pobrania w sieci
3.Program Paint każdy posiada na kompie lub inny program graficzny.

A więc poradnik postanowiłem zrobić na wiele próśb na moje gg.
Co prawda jestem też raczkujący w temacie ale jakoś powoli z dnia na dzień wychodzi lepiej.Na początku opierałem się na poradniku tym:
Poradnik z innego forum zakazu nie był.
1.Otwieram ciężarówkę winrarem vehicle>truck>daf (tutaj może być inna nazwa np.scania)
2.Szukam dds'a który odpowiedzialny jest za kolor kabiny (zazwyczaj jest to: color.dds, bodypaint.dds)
3. Wrzucam tego dds'a na pulpit.
4. Otwieram do DTXbmp i zapisuje jako mapa bitowa (bmp)
5.Maluje sobie to w paint
6. Jak skończyłem zapisuje pod nazwa color.dds (jeżeli nazwa będzie np. taka: bodypaint.dds zapisuje pod nazwą bodypaint)
7. Otwieram to DTXbmp wybieram file>save as>DTX Texture. Nazwa pliku color.
8. I teraz ważna sprawa. Niżej pod nazwą mamy takie okienko w którym pisz DDS DTX1 (No alpha)
i my to zmieniamy na DDS DTX1 (to niżej). Nie importujemy żadnej alphyWykrzyknik
9.Teraz tego naszego skina wrzucamy w to samo miejsce z którego braliśmy dds'a
10. Przenosimy skina i wtedy wyskoczy nam okienko. I tu też ważna rzecz.
Jeżeli masz winrara po polsku:
a)Metoda kompresji: wybierasz bez kompresji. Klikasz OK.
Jeżeli masz winrara po angielsku:
a) Compression method i tu wybierasz store. Klikasz OK
11. Teraz zamykasz plik scs i sprawdzasz czy skin wyszedł.

Ale nie wszystko do końca wychodziło i nie wiedziałem wszystkiego,podpowiedzi udzielił kolega Michal_Z_gno dla którego jeszcze raz wielkie dzięki.Myślę że warto spróbować bo nic tak nie cieszy jak coś własnego w ETS druga sprawa na pewno ułatwi to kolegą posiadającym własne VS.Na podstawie tego przerobimy naczepę ciągnik w obu przypadkach postępujemy tak samo.Starałem się zrobić to prosto aby było zrozumiałe i myślę że nikt nie będzie miał problemów.
Jeżeli był by nie dokładny to kolegów znających temat proszę o dopisanie.
JAKO AUTOR TEGO PORADNIKA ZABRANIAM WYNOSZENIA LINKA NA INNE FORA O TEMATYCE ETS.
To tyle przyjemnego oglądania i no i do roboty.
http://www.youtube.com/watch?v=8k5ygbPeg48&feature=youtu.be


RE: Malowanie -skiny na modach - Mr._Zajc - 18/01/2012 01:54 PM

Wielkie dzięki za poradnik teraz to już wiem jak robić skiny na naczepaczi ciężarówkach Big GrinBig GrinBig Grin


RE: Malowanie -skiny na modach - bossmen480 - 24/01/2012 06:10 PM

opisz normalnie a nie bo tego nie da sie zrozumieć nieda sie tysiąc razy próbowałem i gówno


RE: Malowanie -skiny na modach - Darson - 24/01/2012 07:34 PM

No nie wiem czy się nie da bo kolega wyżej dokładnie Mr._Zajc trzaska robotę coraz lepiej zresztą to co zrobił jest do zobaczenia na forum.Ale znajdziesz ok 30 minut czasu wolnego na gg to po siedzę z Tobą i zrobimy coś razem.


RE: Malowanie -skiny na modach - bossmen480 - 27/01/2012 02:58 PM

(24/01/2012 07:34 PM)Darson napisał(a):  No nie wiem czy się nie da bo kolega wyżej dokładnie Mr._Zajc trzaska robotę coraz lepiej zresztą to co zrobił jest do zobaczenia na forum.Ale znajdziesz ok 30 minut czasu wolnego na gg to po siedzę z Tobą i zrobimy coś razem.

ok dzięki może coś sie wykombinuje


RE: Malowanie -skiny na modach - formatxd - 06/03/2012 12:46 PM

kolego wszystko ładnie pięknie ale szybciej i dokładnie pomalujesz używając jeszcze do tego wszystkiego zmoda Wink
jeśli ktoś chce link do pełnej wersji poradnika dużo łatwiejszego zapraszam na pw Wink


RE: Malowanie -skiny na modach - Darson - 06/03/2012 01:32 PM

Może i szybciej ale nie każdy potrafi obsługiwać zmoda,do tego program aby dobrze działał jest płatny.