eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Zbiór Tutoriali Graficznych - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Grafika / Skiny (/forum-278.html)
+---- Dział: Poradniki (/forum-281.html)
+---- Wątek: Zbiór Tutoriali Graficznych (/thread-30972.html)



Zbiór Tutoriali Graficznych - MAD MAX - 03/06/2015 10:37 AM

Witam wszystkich zakładam ten temat, z myślą o osobach które chciały by osobiście stworzyć swój własny, unikalny i efektowny skin. Sam tworzę skiny dla siebie, dla innych na zamówienie i do ogólnego downloadu, i nie jednokrotnie powiedziano mi coś w stylu
,,Ja nie wiem jak zrobić taki efekt, nie znam tak dobrze programu''. Programów do zabawy z grafiką jest wiele, ale najpopularniejsze są chyba Gimp i Photoshop ja osobiście używam programu Photoshop CC2014. Mówiąc szczerze osoba która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z tymi programami, po zainstalowaniu i włączeniu nawet nie wie od czego zacząć. Programy te są bardzo rozbudowane i mają wiele możliwości, sam osobiście nie mogę powiedzieć że bardzo dobrze znam Photoshopa. Uczę się robić różnego rodzaju efekty, napisy i innych rzeczy, z różnych stron z tutorialami ale głównie z YouTube.

Będę tu wstawiał wszelkiego rodzaju filmiki szkoleniowe, w moim przypadku będą to filmiki z Photoshopem. Też zwracam się z prośbą do osób które już mają wprawę w zabawie z grafiką i różnego rodzaju rzeczami, które wykonuję się w programach do edycji zdjęć. Osoby te niech również wstawiają swoje tutoriale szkoleniowe.

DO OSÓB KTÓRE CHCĄ WSTAWIĆ FILMIK - TUTORIAL

Wstawiany Filmik - Tutorial powinien być w języku Polskim, być nakręcony dość wolno. Tak żeby było dobrze widać gdzie i jaka funkcja się znajduję i w jakich przypadkach jest wykorzystywana. Powinien być w dość dobrej jakości aby dobrze i wyraźnie było wszystko widać.

DO OSÓB KTÓRE CHCĄ SIĘ NAUCZYĆ TWORZENIA WŁASNYCH SKINÓW WYKORZYSTUJĄC MATERIAŁY SZKOLENIOWE ZAWARTE W TYM TEMACIE

Jeśli chcesz stworzyć swój własny skin do ETS 2. To najpierw zapoznaj się z poradnikiem powstawania MODU na SKIN napisanego przez Michal_Z_gno.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.


Jak już poznałeś zasadę powstawania MODU na SKIN to teraz możesz zacząć zabawę z grafiką Big Grin


Na początek dwa filmiki z których sam się uczyłem

Dodam że wiedzę z tego filmiku wykorzystałem przy tworzeniu tego skinu dla siebie

Image

Dzięki wyboru opcji EKRAN uzyskałem lekko prześwitującą kobietę na tle flagi

Dodawanie ognia i efektów świetlnych. Photoshop tutorial




Jak zrobić ognisty pędzel w Photoshopie - http://www.Grafikuj.pl





RE: Zbiór Tutoriali Graficznych - MAD MAX - 04/06/2015 10:51 AM

Witam dziś znalazłem trzy filmiki z poradnikami tekstowymi, oczywiście jest ich więcej ale przecież nie ma sensu wszystkich wstawiać.

Jak zrobić neon w photoshopie




Logo i tekst z metalu




Tekst ze szkła, lub plastiku. Przezroczysty napis z wypełnieniem





RE: Zbiór Tutoriali Graficznych - MAD MAX - 01/07/2015 11:45 PM

Widzę że już jakiś czas jest cisza w temacie ze stron innych osób.
Więc przypomnę temat i dodam Tutorial łączenia zdjęć, tam metoda przydaje się podczas tworzenia skinów, gdy chcemy mieć kilka elementów z różnych zdjęć na jednym.





Usuwanie tła z obrazka Big Grin






RE: Zbiór Tutoriali Graficznych - sewcio65 - 02/07/2015 12:54 PM

To teraz ja dam do gimp-aBig Grin.
Filmik mi pomógł, jest do gimp-a.

Jak płynnie połączyć dwa zdjęcia.





RE: Zbiór Tutoriali Graficznych - MAD MAX - 05/07/2015 06:52 PM

Kolejna przydatna funkcja Photoshopa z której korzystam podczas tworzenia Skinów.






RE: Zbiór Tutoriali Graficznych - MAD MAX - 06/07/2015 06:22 PM

Witam oto kolejny tutek który może być pomocny przy robieniu skinów






RE: Zbiór Tutoriali Graficznych - MAD MAX - 07/07/2015 06:12 PM

Kolejne filmiki o dodawaniu cieni. Big Grin









P.S. Dzięki za radę i wskazówki FaceOFF.


RE: Zbiór Tutoriali Graficznych - MAD MAX - 31/07/2015 10:46 AM

Ludziska nie ma co się wstydzić tylko trzeba szukać albo samemu robić filmiki pomocnicze Big Grin Big Grin

Kolejny filmik na temat kadrowania Smile
rzadko ale parę razy wykorzystałem to przy robieniu skina





A to kolejna metoda na napis Smile






RE: Zbiór Tutoriali Graficznych - sewcio65 - 31/07/2015 11:21 AM

Krople wody





RE: Zbiór Tutoriali Graficznych - MAD MAX - 15/08/2015 11:00 PM

Photoshop - Maska odcinania

Maska odcinania to kolejne ciekawe i przydatne narzędzie. Zobacz, jak z niego korzystać. Film z kursu Photoshop - Techniki pracy.