eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Problemy w zmod2 krysia992 - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-272.html)
+---- Wątek: Problemy w zmod2 krysia992 (/thread-31117.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Problemy w zmod2 krysia992 - krysio992 - 11/06/2015 05:57 AM

Dzięki wszystkim za pomoc, biorę się do roboty

@KOWALSKI od zera już zrobiłem ten model Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Edit:
Już wiem jak przeskalować cały Wink


RE: Problemy w zmod2 krysia992 - krysio992 - 11/06/2015 08:31 AM

trucker2121 teraz już prawie wszystko rozumiem ale mam jeszcze jeden dylemat
mógłbyś pokazać jak zrobić na to siatkę do oskinowania bo nie mogę tego zrobić


RE: Problemy w zmod2 krysia992 - DamianFH - 11/06/2015 10:08 AM

https://www.youtube.com/watch?v=2c4_iO63920


RE: Problemy w zmod2 krysia992 - krysio992 - 11/06/2015 11:34 AM

Dzięki damian ale w tym przypadku jest to chyba bardziej skomplikowane wymodelowałem sobie takie coś (biedronka)
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. i chciałbym abym na każdą ścianę miał osobną siatkę także na dach, i pytanie brzmi czy tak się da lub jak to zrobićPytajnik


RE: Problemy w zmod2 krysia992 - Michal_Z_gno - 11/06/2015 01:28 PM

Najprościej jak sobie taki model podzielisz na fragmenty (każda płaszczyzna osobno) opcją Modify / Submesh / Detach i wtedy zmapujesz każdą ścianę z osobna.


RE: Problemy w zmod2 krysia992 - krysio992 - 11/06/2015 08:37 PM

a który kwadracik wtedy powinienem mieć zaznaczony?
I przy okazji jak później to połączyć?

Sory że wam tak truje tyłki ale uczę się, już i tak sporo umiem i zaczynam to wszystko rozumieć


RE: Problemy w zmod2 krysia992 - trucker2121 - 11/06/2015 09:34 PM

Zamiast modelować polecam abyś wygooglować sobie takie coś jak 3dwarehouse.sketchup. Jest tam sporo ciekawych modeli. Wystarczy że ściągniesz jakiś model oraz program sketchup. Zaimportujesz model do tego programu i wyeksportujesz do jakiegoś formatu obsługiwanego przez zmoda. Później w zmodku poprawisz co nieco przerobisz tekstury i do gry.


RE: Problemy w zmod2 krysia992 - krysio992 - 11/06/2015 09:47 PM

Trucker znam to, ja jednak wolę zrobić coś samemu od początku do końca wtedy mam satysfakcje, a za godzinkę kończę biedronke do ME to wrzucę na forum Wink


RE: Problemy w zmod2 krysia992 - krysio992 - 12/06/2015 07:05 AM

Witam. Mam trzy kolejne pytania:
1. Jak zrobić kolizje do modeluPytajnik
2. Dlaczego jak tekstury do modelu biorę ze ścieżki model/dom to po exporcie w plikch .tobj jest ścieżka vehicle/truck/dom , dodam że w modelu z którego używam drzewka była ścieżka vehicle/truck/baza2 i tam były tekstury ale dlaczego ona zostaje i czy da się wybrać jaką ścieżkę ma generować .tobj Pytajnik
3. Michale bądź inna pomocna osobo, czy mógłbyś zrobić kilka screenów jak rozdzielić te ściany a następnie je połączyć bo jak biorę to Detach i klikam na model to nic się nie dzieje, a nawet jakbym to rozłączył to potem nie będę umiał połączyć.

Pozdrawiam


RE: Problemy w zmod2 krysia992 - Michal_Z_gno - 12/06/2015 09:59 AM

Więc tak:

1. Aby zrobić kolizję wystarczy dodać drzewko o nazwie coll które musi być w głównym katalogu (w drzewku z nazwą modelu). Do tego drewka coll należy skopiować model (wystarczą zewnętrze krawędzie - jak model ma więcej niż 1 element). Tu tekstura i .mat jakie będą na tym modelu kolizji są obojętne bo i tak tego nie widać w grze.

2. pliki .tobj możesz dowolnie edytowować (przed konwertem do ETS2) za pomocą programu:
http://etrucks.pl/thread-14563.html
Czyli w tym programie odpalasz sobie .tobj i edytujesz ścieżkę do tekstury.

3. Co do rozłączania elementów to musisz:
Zaznaczyć edycję poligon (kwadracik ten co na fotce poniżej)
Zaznaczyć opcję Auto i Selected Mode (na dole programu)
Zaznaczyć fragment modelu który chcesz odłączyć (aby się podświetlił na brązowo)
Użyć opcji Modify / Submesh / Deatch (jak masz to włączone to klikasz Lewym przyciskiem myszy na podświetlony fragment który się po kliknięciu odłączy od reszty).

Image