eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Moje zmagania w ME. - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Map Editor SCS (/forum-273.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-274.html)
+---- Wątek: Moje zmagania w ME. (/thread-31804.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Moje zmagania w ME. - RadolSzczecin - 15/11/2016 01:01 AM

Ogólnie to tyłka nie urywa.
Wszystko co pokazujesz jest mi aż za dobrze znane.
Siedziałem nad tym wszystkim co tu widzę - począwszy od pokazanych ekranów dźwiękowych, znaków i tablic drogowych, logo poczty, sklepik netto, bloki mieszkalne, wszelkie reklamy , a skończywszy na całym kompleksie i prefabie OBI..itd..itd

Wszystko co pokazujesz to jest zbudowane z tego co przygotowałem na potrzeby Polski, więc nie robi to na mnie wrażenia.
Za dużo czasu spędziłem nad tymi modelami by się nimi jeszcze podniecać - wręcz przeciwnie.Sporo z nich wymaga jeszcze poprawek.

Ocenię więc tylko i wyłącznie samo 'budowanie' i tutaj poprzeczka jest tak podniesiona że naprawdę trzeba się postarać aby to jakoś wyglądało na Twój własny styl i pomysły.
Na razie to tak jakbyś pokazywał tereny Polski w Promods i faktycznie kolega @limfaon ma rację:
Cytat:Nie jestem w stanie powiedzieć czy to praca Twoja czy chłopaków z ekipy Poland Rebuilding.....

Po prostu za mało tutaj widocznego jest Twojego własnego pomysłu , i jak ja to mówię: edytor jest po to by się w nim bawić albo za jego pomocą tworzyć.
Ty jesteś jeszcze na etapie zabawy.


RE: Moje zmagania w ME. - .:KoxTrucker:. - 15/11/2016 08:09 AM

Radek popatrz może na wykonanie węzła pod Kielcami, tak, jak to jest. Tekstury się tam zwaśniają. Ja patrzałem na Google Maps i na podstawie googla budowałem węzeł. Co prawda, nie jest najrealniej, ale na pewno lepiej niż Wy to zrobiliście.


RE: Moje zmagania w ME. - RadolSzczecin - 15/11/2016 02:33 PM

Nie docierają do mnie argumenty w stylu "zrobiłem to lepiej niż wy" a wiesz dlaczego?
W sumie nigdy nawet nie było mowy z mojej strony i wymogu podpatrywania w Google Map.
Jest to po prostu dobra wola budującego. - w jednym miejscu spojrzy i zrobi to m/w według realu , a w innym nie.

Ludzie siedzą nad mapą i Polską od kilkunastu miesięcy jak nie o wiele dłużej i wielu może znaleźć się takich co to teraz wezmą sobie jakiś fragment z mapy i zrobią go bardziej realnie czy tam posiedzą na jednym sektorze dłużej i zrobią niby lepiej.
Problem jest też taki, że jak teraz wejdziesz to edytora , to masz znacznie więcej do dyspozycji niż w chwili gdy to było oryginalnie budowane.
Począwszy od opcji edytora, a skończywszy na tym czym można przyozdobić...itd

Odwróćmy role:
To tak jakbym ja wziął za jakiś czas Twoją bazę na warsztat którą robiłeś kupę czasu temu i po prostu zmodyfikował, poprawił i odpicował tym co teraz dostępne - miałbym powód do dumy i satysfakcji?


RE: Moje zmagania w ME. - Adam.J - 15/11/2016 07:32 PM

(15/11/2016 01:01 AM)RadolSzczecin napisał(a):  Ogólnie to tyłka nie urywa.
Wszystko co pokazujesz jest mi aż za dobrze znane.
Siedziałem nad tym wszystkim co tu widzę - począwszy od pokazanych ekranów dźwiękowych, znaków i tablic drogowych, logo poczty, sklepik netto, bloki mieszkalne, wszelkie reklamy , a skończywszy na całym kompleksie i prefabie OBI..itd..itd

Wszystko co pokazujesz to jest zbudowane z tego co przygotowałem na potrzeby Polski, więc nie robi to na mnie wrażenia.
Za dużo czasu spędziłem nad tymi modelami by się nimi jeszcze podniecać - wręcz przeciwnie.Sporo z nich wymaga jeszcze poprawek.
Ciekawe czy tylko ty siedziałeś na tym wszystkim że tak się przechwalasz i wszystkich negujesz jak tylko ktoś coś chce zrobić i pamiętaj od kogo dostałeś pierwszy projekt, i nie wszystkie modele są twoje bo część z nich jest satan19990 i on jest ich właścicielem a ktoś kto coś potrafi to sobie je przystosuje do najnowszej wersji ( i nie tłumacz się że wiele się zmieniło bo każdy kto coś w tym robi to wie ) pozdrawiam i życzę powodzenia Smile


RE: Moje zmagania w ME. - RadolSzczecin - 18/11/2016 04:48 AM

Schodzimy trochę z głónego tematu i nie chcę zaśmiecać tutaj innymi wywodami i wszczynać jakiejś niepotrzebnej dyskusji.
Oczywiście że w to aby cokolwiek można było teraz używać to wkład innych ludzi jest większy niż to sobie niejeden wyobraża.

Jesli ktoś mi udostępnił model to praktycznie nigdy ten model nie trafił do mapy w takiej formie jak został pierwotnie mi udostępniony, bo został on specjalnie przystosowany a i w wielu przypadkach każdy został "przerobiony" na różne sposoby i sporo modeli czy prefabów po prostu zrobionych i przystosowanych specjalnie 'na polskę'.

Nikt mi nie dał np. zrobionego prefabu OBI , czy sklepików NETTO , animacje na billboardy też robiłem - ktoś musiał wyszukać filmiki na necie i je odpowiednio obrobić inny programem , konwert do ETS2 bloków mieszkalnych też robiłem specjalnie, to ja wyszukiwałem i dorabiałem wszelkie reklamy, loga , neony,znaki drogowe też wszystkie dostosowywałem specjalnie by wyglądały w tej formie co obecnie ..itd..itd
To samo sie tyczy wszelkich modeli pojazdów , maszyn..itd Mają one coraz mniej wspólnego z tym co pierwotnie dostałem i tylko bazowy model jest nadal ten sam - jesli nie został już nawet i on przerobiony..itd.
Tak się ma sprawa z każdym modelem.Mam dalej wymieniać?


RE: Moje zmagania w ME. - .:KoxTrucker:. - 01/01/2017 04:13 PM

Ja teraz wziąłęm się za tworzenie swojego regionu. Niebieska linia to siatka dróg.
https://www.google.pl/maps/dir/49.4730343,20.0221521/49.3606136,20.0059806/49.4729649,20.0221246/@49.4042625,19.9333338,12z/data=!4m10!4m9!1m5!3m4!1m2!1d19.8680557!2d49.440934!3s0x4715e890777b3f5b:0x50be8​3e48c48c517!1m0!1m0!3e0
Ja wziąłem się teraz za tworzenie drogi między Rogoźnikiem a Czarnym Dunajcem.
Image
Image
Image
Image
Na fotce na dole pomyliło mi się zbrushowanie drogi.
Te fotki to prawa strona drogi. Lewa strona to w większości las.

Skala mapki to 1:3. Firma, którą widzicie, to masarnia Biela. Ze względu na zachowanie funkcjonowania gry i brak odpowiednich modeli, jest to prefab.


RE: Moje zmagania w ME. - Michal_Z_gno - 01/01/2017 06:25 PM

Zapowiada się ciekawy projekt Smile


RE: Moje zmagania w ME. - .:KoxTrucker:. - 01/01/2017 06:32 PM

Odwzorowanie jest myślę, gdzieś w 70%.


RE: Moje zmagania w ME. - Michal_Z_gno - 01/01/2017 07:14 PM

(01/01/2017 06:32 PM).:KoxTrucker:. napisał(a):  Odwzorowanie jest myślę, gdzieś w 70%.

To trochę będziesz miał roboty bo 70% to spore odwzorowanie.


RE: Moje zmagania w ME. - MAD MAX - 01/01/2017 07:41 PM

Powodzenia bo ciekawie to wygląda