eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
ProMods 2.10 (1.24.x) - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Kosz
(/forum-117.html)
+--- Dział: Kosz (/forum-191.html)
+--- Wątek: ProMods 2.10 (1.24.x) (/thread-33919.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - GrakuPL - 09/02/2017 07:31 PM

Dzięki za jakieś info czy cuś... Po dwóch latach przy projekcie mógł byś chociaż się pożegnać.


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - DIESIRAE - 09/02/2017 08:18 PM

NOOOO Radolu niezłe jajca jak widzę Szczerbol siedzę w robocie na dyżurach popołudniowych a tu takie rewelacje 0dance3 mogłeś poczekać z decyzją aż byłbym uchwytny w domu, można byłoby obgadać to i owo i zrobić małe miszMasz o którym to już na priv napiszę Tongue

tak o to nareszcie możecie zobaczyć co przez tyle miesięcy było szykowane głównie dla WasBig Grin a co ostatnimi czasy stawało chyba solą w oku kolegom z PM z przyczyn i powodów nie do końca jasno określonych i zrozumiałych chyba oprócz złej woli pewnych ludzi z zarządu PM.

Dla nas jest to głównie tylko i wyłącznie gra a wszelkie edycje mapy, przeróbki itd. mają charakter niekomercyjny i są skierowane pod mam nadzieję Wasze oczekiwania co do tego jak ma czy mógłby Ets wyglądać jeśli chodzi o mapy a przede wszystkim tereny Polski.

Tłumaczenie kolegom z PM, że to społeczność jest głównym odbiorcą i recenzentem tego co zrobiliśmy i co robimy, która poprzez własną aktywność na forach może wpływać i decydować co i jak chcieli by żeby było zrobione (o ile się da to zrobić lub gdzieś zmieścić) jakoś do nich nie docierała i nie przyjmowali tej oczywistej zależności jako Naszej głównej idei całej zabawy w ME.

Dlatego decyzja Radola jest moim zdaniem całkowicie słusznaOk

Pytanie tylko co dalej??

Radolku moje zdanie jest takie.

Powrót do PRki, który najlepiej jakby stał się projektem otwartym. Otwarcie i udostępnienie archiwów jest dobrym krokiem. Każdy będzie mógł sobie wybudować co tam będzie chciał, coś tam wymodelować, zoptymalizować etc . Zostaje trzon mapy czyli Projekt PR który będziemy rozwijać w dalszym ciągu w kierunkach wcześniej ustalonych. Każdy kto ma ochotę, umiejętności, pomysły a przede wszystkim odpowiednią wiedzę, poziom wykonawstwa może się przyłączyć i wnieść odrobinę własnego wkładu. Masz dobrą organizację pracy przy mapie więc tutaj nie powinno być żadnych problemów. Czas ucieka, wszystko jest bardzo czasochłonne więc wizjonerzy na poziomie i konkretne osoby zawsze przyspieszą rozbudowę.

Co do wersji WIP którą udostępniłeś i jej zawartości w granicach Polski.

Być może część z Was kojarzy moja osobę z przebudową PN Polski. Na dzień dzisiejszy aktualny stan to lifting terenów od granicy z Niemcami poprzez Szczecin, Świnoujście, Międzyzdroje, Stargard, Nowogard + nowe tereny na wschód od Koszalina po Elbląg i granicę z Kaliningradem oraz Grudziądz i jeszcze kawałek niżej na południe.

Nowe tereny są w pełnej wersji i z wszystkimi firmami które tam powstały a o które min. trwały przepychanki słowne. Tak jest ich dużo ale teren jet równie rozbudowany i moim zdaniem w miarę równomierni go wypełniają. Być może jednym będzie się to podobało bardziej a innym mniej. Z mojego pkt. widzenia w grze brakuje mi właśnie takiego zagęszczenia terenu i firm i nie może tu być mowy o jakiejś dominacji ekonomicznej jednej części mapy nad inną bo to każdy gracz sam bedzie decydował skąd i dokąd chce jechać i co przewozić ... to tylko gra w swojej pierwotnej wersji na wskroś pozbawiona realizmu, którego mam nadzieję chociaż odrobinę wprowadza moja wizjaTongue

Nowe Tereny są w pełni grywalneWykrzyknik chociaż robię tam jeszcze poprawki i pewne modyfikacjeWink

Z uwagi na to że konkretnego testowania nie było zapewne znajdzie się tam wiele problemów, niedoróbek itd. dlatego też proszę o wyrozumiałość Tongue

Radolu Myślę, że chyba można założyć osobny Temat gdzie będzie można zgłaszać wszystko co uznacie za stosowne. Pozwoli to na szybkie korekty, poprawki itd.

CO DO WYMAGAŃ SYSTEMOWYCH

Teren PN Polski był po łebkach testowany na I5-4690, 8Gb Ramu, Gtx 970 przy rozdzielczości 1920x1200



(przy okazji poniżej wstawię zrzut moich ustawień graficznych w grze bo to ważne)



Całość chodzi praktycznie przy +/- 60fps

Testy były robione przy modzie na naczepy od JazzyC
oraz MAN TGX E6 + BDF od MADSTERA
+ dodatki do kabiny które te mody dodają


Mod modowi nie równy, jedne bardziej obciążają inne mniej.

Problemy z lagowaniem gry są trochę innej natury min. odradzam zagęszczanie ruchu AI ponieważ proces spawnowania trucków i ich naczep czasem może zdławić grę w mocno rozbudowanych lokacjach. To jest loteria, bo raz w danym miejscu wszystko pięknie śmiga a za moment w tym samym miejscu silnik dostaje czkawki.
(zjawisko najczęściej występuje w godzinach szczytu gdzie ruch AI jest generowany w tempie x4 czy wyżej niż o innej porze dnia).

Inne przyczyny to ciągłe grzebanie SCSu w kodzie gry, związane min. z opóźnieniami w generowaniu obrazu itd. Nic na to narazie nie poradzimy, po cichu liczę na pewne usprawnienia w dziedzinie optymalizacji mapy, które być może SCS raczy wprowadzić do ME.

Na ten moment nie jest źle o ile z głową użyjecie innych modów i rozsądnie dobierzecie ustawienia graficzne.

(ciut więcej informacji na temat ustawień gry w dziale pomoc - wariactwa grafiki)


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - Tedy - 09/02/2017 08:18 PM

Pożegnał się na innym forum a tu pewnie z nerwów (czemu się nie dziwię) zapomniał ale ja i tak mu dziękuję za całokształt i poświecenie wielu godzin dla projektu, który pewnie ekipa Promods skopie. Jeszcze raz wielkie dzięki RadolSmile


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - Deczor - 09/02/2017 09:16 PM

Dzięki Radku za wszystko, mam nadzieję że reszta załogi będzie kontynuowała pracę, powodzenia Diesirae dla reszty ekipy.


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - DJ8925 - 09/02/2017 09:31 PM

Czy tyko u mnie jest problem Z miastem Krosno i Przemyśl ? pourywane drogi dojazdowe ?


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - BartekRTS - 09/02/2017 09:33 PM

Czytałes co to za mapa ?


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - DJ8925 - 09/02/2017 09:37 PM

Ok czyli wszystko mam dobrze Big Grin tak wiem ze to WIP ale olbrzymie zmiany są oczywiście na plus.


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - RadolSzczecin - 09/02/2017 10:51 PM

JAk dacie mi trochę czasu (do jutra) to wrzucę tutaj domkniętą wersje mapy, a więc bez zbędnych sektorów "dziurawych" to co aktualnie jest w testach do wydania w v2.20
To bedzie tylko do podmiany jeden plik ten oznaczony 02

Bedzie to mały pstryczek dla promods.


Promods to niestety machina do.. zarabiania pieniędzy
Umowy jakie oni mają to straszaki, które kazdy może sobie wydrukować itd..itd

W tej chwili mam dokłądnie taką samą zawartość co oni i móglbym po prostu pozmieniać nazwe projektowi i wystartować z tym samym pod inną nazwą.

Linki mają tak aby po prostu rosła liczba ściągnieć i by zarabiali na tym.
Nie raz sie dziwiłem czemu nie posiedzą dokładniej tylko wydają wersje za wersją.

Wiadomo że przejecie naszych zasobów nie jest legalne, więc postanowiłem że będą to mieć wszyscy - takze to co jest ich.


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - Bozo - 09/02/2017 11:03 PM

I gitara Radku. A dla "Szefów ProMods" dedykacja (nie brać tego na poważnie) Tongue






RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - danio123 - 09/02/2017 11:24 PM

Ode mnie nie dostali ani grosza, ściągam cierpliwie pojedyncze pliki. Smile
Przykre że tak się skończyło i trzymam kciuki za pozytywne zakończenie sprawy (tj. takie które będzie rozsądne dla wszystkich i nikt na tym nie straci, a szczególnie zwykli gracze)
Za to co zostało zrobione dziękuję i mogę tylko napisać jedno - mega robota!!