eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
ProMods 2.10 (1.24.x) - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Kosz
(/forum-117.html)
+--- Dział: Kosz (/forum-191.html)
+--- Wątek: ProMods 2.10 (1.24.x) (/thread-33919.html)



RE: ProMods 1.98 (1.21) - RadolSzczecin - 08/05/2016 08:27 PM

Info:
Wypuściliśmy HotFix nr.3 ale chyba niestety nie była to trafiona decyzja.
Ten dzień nie należy do udanych i jesteśmy trochę sfrustrowani gdyż mamy pewne kłopoty.
Za dużo by tłumaczyć, ale pewne błędy zostały choć widniały w systemie błędów już jako poprawione.

Ponieważ prace na mapie wciąż trwają na dobre, niektorych rzeczy nie da rady oddzielić od tego co było w wersji 2.02 a co mamy obecnie zrobione.
Nie poprawiamy błędów 2 razy - a więc na sektorach które są w mapie promods 2.02 i na tych wersjach co mamy obecnie i są szykowane 'na przyszłość'
Niestety te sektory zaczynają się znacznie różnić.
Wynikło z tego sporo problemów - bo chcąc wypuścić HotFix należało by to umiejetnie odseparować a to co nowego doszło musi działać a więc HotFiix musi zawierać oprócz sektorów gdzie błędy zostały poprawione także niektóre aktualniejsze pliki.

Wydaje się że HotFix3 choć rozwiązał kilka starszych problemów i błędów - zaczął generować jednocześnie nowe problemy.

Trzeba zrozumieć że nasza obecna wersja mapy i sektorów różni się znacznie od tego co miała mapa Promods 2.02
Dlatego tez nie za bardzo jestem za wydawaniem HotFixa gdzie są sektory z poprawkami - cały czas dodajemy coś nowego, zmieniają się pliki mapy.
HotFix musi wiec zawierać wszystkie zmiany i pliki jakie zaszły od czasu wydania 2.02 a nie tylko sektory z poprawkami i prawdopodobnie tutaj nastąpił błąd w przygotowaniu HotFixa3.

Musimy usprawnić swój system aktualizacji i uploadu sektorów bo trzeba je podzieć na te które sa w budowie, te ukończone , te wydane i na których poprawiamy błedy zgłoszone przez betatesterów.
Obecny system zaczyna zawodzić.Po prostu można się w tym pogubić.

Musimy szczegółowo nad tym posiedzieć, ale w tej chwili wiem że wszyscy w ekipie są na dzień dzisiejszy trochę sfrustrowani i zmęczeni.
Siedzimy nad plikami i sektorami cały dzień.Jestem 'styrany' gorzej niż po swojej robocie "w realu" i usiądziemy do tego jak nam trochę mózgi odpoczną.

JA jestem za tym aby nie bawić się w "łatanie" mapy a wypuścić za jakisczas po prostu nową wersje mapy gdyz tylko w tym przypadku wypuścimy wszystkie aktualne pliki i skończone sektory.
Unikniemy zdecydowanie więcej błędów i niedopatrzeń niż poprzez HotFixy robione na szybko.

p.s.
Prawdopodobnie HotFix3 zawiera nowe miasteczko na granicy DE/PL - Zgorzelec
Niestety nie wszystko zostało dodane chyba do HotFixa3 co powinno być aby miasto i w firmy w nim w pełni funkcjonowały - tej nowej wersji tego sektora faktycznie miało nie być jeszcze w HotFixie.

Jak to mówią - ten się nie myli co nic nie robi.
A u nas robi dużo osób i robią dużo - przez co coraz gorzej z odpowiednią organizacją i układaniem tych "klocków" w jedną całość.

Łatwiej jest faktycznie poskładać nową wersje mapy niż zrobić Fix do tego co było wczesniej.


RE: ProMods 1.98 (1.21) - bumbumek - 11/05/2016 01:45 AM

Radku, czyli to oznacza, że mamy omijać Zgorzelec szerokim łukiem, gdyż będzie wywalał do windowsa w nieokreślonych miejscach?


RE: ProMods 1.98 (1.21) - RadolSzczecin - 11/05/2016 07:01 AM

Prawdopodobnie wywalać do windowsa nie będzie.
Jednak mogą być zgłaszane błędy które wynikają z tego, że dodano w HotFixie tylko same sektory.
Po użyciu HotFixa więc macie nowe miasto, ale niektóre z firm mogą nie działać prawidlowo, lub będą widoczne inne jakieś braki (brakujące tekstury na znakach)

Z tego co pamiętam nie zostało tam dodane nic nowego co by, przy braku tego w plikach, powodowało crash.
Wjazd do miasta moze jednak generować sporo mylących błędów - których w rzeczywistości nie powinno być.
Wszystko przez brakujące, zaktualizowane definicje oraz inne potrzebne pliki, których w HotFixie 'zapomniano' dodać a powinien on zawierać z racji dodania nowgo miasta.

p.s.
Samo miasteczko Zgorzelec mamy już w pełni skończone i funkcjonalne, jednak sam sektor ze Zgorzelcem trafił do HotFixa przez naszą pomyłkę gdyż nie dodajemy nowych lub przebudowanych terenów w 'poprawkach'.


RE: ProMods 1.98 (1.21) - tumbala - 11/05/2016 08:48 AM

No i stalo sie.Przed dojazdem do Zgorzelca na A4 od strony Wroclawia u mnie byl crash.


RE: ProMods 2.02 (1.23.x) - harry01 - 17/05/2016 04:23 PM

Ja mam pytanie co do tej mapy pobrałem ją dałem do mod i pisze mi że jest zgodna z moją wersją gry ale odpalam gre i wywala mnie do pulpitu dodam że nie posiadam DLC Skandynawia.


RE: ProMods 2.02 (1.23.x) - Darson - 17/05/2016 04:26 PM

Wklej game log sprawdzimy co nie tak tak ci nikt nie pomoże.W dziale pomocy.Ale bez dlc nie zagrasz.


RE: ProMods 2.02 (1.23.x) - Tedy - 17/05/2016 04:44 PM

(17/05/2016 04:23 PM)harry01 napisał(a):  Ja mam pytanie co do tej mapy pobrałem ją dałem do mod i pisze mi że jest zgodna z moją wersją gry ale odpalam gre i wywala mnie do pulpitu dodam że nie posiadam DLC Skandynawia.

Przeczytaj sobie pierwszy post i co jest potrzebne aby mapa działała, potem zobacz co Ci brakuje i już bedziesz wiedział czemu Cię wywala.


RE: ProMods 2.02 (1.23.x) - harry01 - 17/05/2016 06:35 PM

Pojechałem do empiku u mnie w mieście kupiłem DLC Skandynawia i mapa ProMods działa dzięki za podpowiedz.


RE: ProMods 2.02 (1.23.x) - wasylrogol - 17/05/2016 07:09 PM

Witam szukam kogoś kto wie jak ustawić mapę TÜRKİYE_AVRUPA HARITASI_MODEL_DEF V2.7 i VladzzGs_map_for_ProMods_v2.01_R2 z promods 2.02 rusmap 1.63 i mapa brazil 3.2.1 ustawiam jak na obrazku w google ale promods nie jest pokazany cały a mnie wciąż wywala na pulpit jak bym tego nie ustawił .


RE: ProMods 2.02 (1.23.x) - wasylrogol - 19/05/2016 09:17 PM

Witam wersja 1.23.3 jade sobia z Katowic na łitwę a tu koło warszawy jestem pod asfaltem miał ktoś taki przypadek? mam promods 2.02 rusmap 1.63 rusian open space mapkę indonezji ostatnio wgrałem polish city names może o to chodzi