eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
ProMods 2.10 (1.24.x) - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Kosz
(/forum-117.html)
+--- Dział: Kosz (/forum-191.html)
+--- Wątek: ProMods 2.10 (1.24.x) (/thread-33919.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - Misiek - 13/02/2017 09:16 PM

(13/02/2017 08:43 PM)limfaon napisał(a):  Skoro tamci nie zamierzają usunąć Waszego wkładu z mapki, to równie dobrze Wy moglibyście zrobić to samo, zoptymalizować ich twory i wydać pod własną marką, np. "Europe Rebuilding" nawiązującą do pierwowzoru. Oczywiście byłoby to niezgodne z zasadami etycznymi, ale dzięki temu ProMods dostałby porządnego pstryczka w nos. Sam ostatniej wersji mapki używałem jeszcze kilkanaście patchów temu, gdy większość nowych terenów można było przebyć bez jakichś częstszych przycinek i z miłą chęcią wróciłbym do tej mapki, gdyby była dobrze zoptymalizowana (mowa o terenach wykonanych przez ProMods, Niemcy itd.). Z resztą nie tylko ja bym chętnie pobrał mniej wymagającą mapkę, z tego co zauważyłem to sporo osób ma podobne zdanie do mojego.

I by mogły poprawić te złe optymalizowane miasta od promods Big Grin


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - danio123 - 13/02/2017 10:20 PM

A może niech ktoś kto posiada wersję VIP zrobi screeny, a potem niech ludzie "pospamują" konto promods na FB że "Gdańsk is the best, Elbłąg is good" itp. Może jak zobaczą że ludziom się to podoba to zmienią zdanie....


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - RadolSzczecin - 13/02/2017 11:19 PM

UWAGA
Nie nawołuje do żadnych dziecinnych, nie przemyślanych akcji i hejtu w kierunku ekipy ProMods.

Po prostu ekipa PR nie godzi się na warunki, jakie z czasem zaczęła stawiać druga strona.

W żadnym przypadku i za wszelką cenę nie będziemy dążyć do rozejmu, gdyż wcale to nie poprawi naszego statutu i komfortu pracy.
Muszą być przy tym spełnione pewne warunki, których raczej ekipa promods nie jest w stanie nam zapewnić - o czym się przekonaliśmy.

Cała sprawa z jednej strony może być uznana przez niektórych 'dziecinadą', jednak dla osób które od kilku lat pracują nad projektem by on trwał i się rozwijał to jest to dość poważne.

Z jednej strony słyszeliśmy od drugiej strony, że nasze tereny są wyjątkowo dobre wręcz wspaniałe , by za chwilę przeczytać że znalazły się rzeczy które MUSIMY
zmieić/poprawić gdyż nie są w standardach promods.Jak to mówią 'Diabeł tkwi w szczegółach"
Dalsza praca naszej ekpiy z obawą że coś się drugiej stronie nie spodoba, nie ma sensu.
Uznaliśmy że nie przyzwolimy na publikacje naszych sektorów w mapie ProMods, dopóki będzie istnieć taki dyktat, presja i nakaz, a my nie będziemy mieli pewnej swobody jak dotychczas.

Prosimy o wstrzmanie się z jakimikolwiek nieprzemyślanymi postami i zarzutami wobec ProMods.
Uważamy że sami sobie "strzelili w stopę' już samym faktem, że postanowiliśmy opuścić team i naszych nowych terenów nie ujrzycie w kolejnej wersji Promods.

Za wszelką cenę nie będziemy o to zabiegać.
Uważamy że ekipa PR ma takie zasoby i wkład w Promods oraz "jakość" i dużą społecznosć za sobą , że to ze strony ProMods powinna wyjść inicjatywa pojednania
na warunkach które już niejednokrotnie wspomniałem.


My tereny Polski w ten czy inny sposób polskiej społecznosći udostępnimy.
To, że nie bedzie to w projekcie Promods - sama ekipa promods do tego doprowadziła swoim wydaje się zbyt obcesowym podejściem.


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - danio123 - 14/02/2017 10:21 AM

Ja to tak żartem trochę napisałem. Ich zachowanie jest przynajmniej dziwne. Szkoda naprawdę świetnego projektu.


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - Dorpolowy - 14/02/2017 10:31 AM

Z mojego punktu widzenia, czyli gracza :E, już od kilku miesięcy, kiedy to promods wydawał kolejne wersje map, to co moment nie dało radę na nich grać co moment gdzieś wywalało, co moment jakieś łatki sratki itp, to wkurzało graczy, bo co chwila trzeba było pobierać i pobierać kolejne pliki by móc spokojnie grać. Do tej pory w sektorach promodsa są błędy wizualne które są widoczne od X czasu i jakoś nikt tego nie naprawia, ale nie o to mi chodzi, promods zrobił szał jak wydał wersje mapy z Barceloną ale? co z tego! skoro w tym mieście nie idzie jechać płynnie jest sporo błędów i nie idzie odczuć tego klimatu Barcelony. Tylko że bardzo dobry klimat potrafił i potrafi nadal zrobić Radol wraz ze swoją ekipą. Każde udoskonalenie Polski to coraz to lepsze oddanie tego Polskiego klimatu, i według mnie ekipa która tworzy promodsa poczuła się w pewien sposób urażony, ze sektor Polski jest odjechany i to bardzo mocno niż inne ich sektory, po obejrzeniu filmu u Dandiego, nie potrafiłem tego opisać jaki kawał dobrej roboty zrobiliście Wy!, a potem się dziwimy że promods kładzie nacisk że to ma być tak a to siak, najlepiej to było jak kiedyś każdy tworzył i się jakoś mapy łączyło w grze. I nie było problemu by grać Big Grin.

Ja wiem że moja opinia takiego szarego gracza nic tutaj nie da, ale najlepiej to dać czas dla obu stron niech to wszystko opadnie, i później pogadać na spokojnie. Ale i tak pojawi się fala hejtu na ich markę gdy nie będzie Polski w kolejnej wersji mapy, i nie tylko od graczy z Polski, ale i od zagranicznych graczy. Jak to mówią, pożyjemy zobaczymy co to dalej będzie Smile.


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - Borsuk - 14/02/2017 11:08 AM

Sprawa rozwodu map zaczyna układać się w większą całość. Gdyby tereny Polski były takie kiepskie, ProMods odrzuciłby mapę w całości, lecz najpierw zgodzili się na przyłączenie terenów Polski do ich projektu a teraz zaanektowali je bez zgody autorów pod pretekstem przerabiania mapy w przyszłości na swoją modłę. Dostali coś za frajer, zwietrzyli dobry interes, pozbyli się niewygodnej konkurencji, mają bazę na przeróbki i wykorzystanie modeli PR w innych częściach Europy. Zapomnijcie że dobrowolnie zrezygnują z tych terenów. Zapewne tereny Polski przyczyniły się także do spopularyzowania ProMods a co za tym idzie zwiększyła się klikalność linków z mapą a co za tym idzie kasa. Słowo pieniądz dostaje w kontekście tej mapy nowego znaczenia.
Należy mieć tylko nadzieję że twórcy Rus Map nie pójdą drogą obraną przez projekt Poland Rebuilding, w ten sposób prawie wszystkie ważniejsze projekty map Europy znalazłby by się w rekach ProMods a to nie wróży nic dobrego.


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - DRE - 14/02/2017 12:07 PM

Ja podzielam zdanie kolegi @limfaon, aby zoptymalizować miasta z mapy ProMods i wydać pod inną nazwą. Jeżeli oni mogą wykorzystywać mapę Polski, to dlaczego nie zrobić tego samego? Nie będzie to dziecinne zachowanie z Waszej strony, a jedynie podniesienie rękawicy przez nich rzuconej. Niech gracze potem ocenią, czyja mapa jest lepsza i na której lepiej się gra. Wiadomo, że zajmie to trochę czasu, ale jeżeli udałoby się Wam osiągnąć zamierzony efekt, to moglibyście nieźle namieszać w segmencie map.


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - ZeO - 14/02/2017 03:01 PM

Uwierzcie mi, że jeśli polska będzie tak słabo zoptymalizowana przez nich jak reszta terenów promodsa to ten bardzo szybko upadnie. Gracze chcą grać jak najwydajniej na najładniejszych terenach a PM tego nie umożliwia Smile


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - RadolSzczecin - 14/02/2017 04:18 PM

(14/02/2017 12:07 PM)DRE napisał(a):  Ja podzielam zdanie kolegi @limfaon, aby zoptymalizować miasta z mapy ProMods i wydać pod inną nazwą.

Nie za bardzo chcę być taki jak oni, chociaż faktycznie są teraz wściekli po moim zagraniu, bo "wyciekły" ich aktualne prace i plany na tej mapie co udostępniłem.
Postąpili nie fer - więc ja zrobiłem to samo.
Nie chcę jednak za bardzo robić 'ProMods Bis' choć zapewne bylibyśmy niezłą konkurencją.
Nie możemy teraz podejmować decyzji zbyt pochopnie bo temat jest wciąż w toku.. czekam na ruch z drugiej strony bo nie wiem dokładnie co udostępnią faktycznie w kolejnej wersji mapy.
Jeśli drugi ra "strzelą sobie w stopę" i sobie podepną nasze dotychczasowe prace, oznacza to że z nikim się nie liczą, a ich celem jest tylko liczba kliknięć i wpływy z pobierania mapy.

edit
Każdy popełnia błędy - problemem jest to, ze robione przez nas są skrupulatnie wychwycane, krytykowane, ważne i podlegają cenzurze, a o swoich zdeka zapominają.

Po za tym mamy inne spojrzenie na to co faktycznie jest bardzo ważneym błędem , mniej ważnym , czy coś możemy naprawić/zmienić później lub wogóle nie zmieniać..itd...itd.
Robimy dla ludzi - z pewną dozą kreatywności, swobody i nie szablonowo - oni próbują wprowadzać swoje szablony i standardy.
My mamy swoje tereny dostosować do ich szablonowego zapatrzenia i terenów...itd

Juz samo pisanie "Ich błędy - nasze błedy" mnie wkurza.
Po prostu każdy powinien zająć sie swoim na swoim terenie i pilnować swojego - tak było do pewnego czasu i było dobrze.
Promods to zmienił...tzn próbował - bo ja powiedziałem STOP


RE: ProMods 2.10 (1.24.x) - lamatruck - 14/02/2017 05:18 PM

Generalnie w tej sprawie napisano już chyba wszystko co można było. Po oglądnięciu wideo z nowymi terenami od teamu PR jestem wielkim wrażeniem, ale też jestem zły bo przez cały ten konflikt rozsypuje się chyba najbardziej idealny pakiet map do ets2. Będę trochę adwokatem diabła w tym poście. ProMods podnosi argument zbyt dużej ilości firm na terenie trójmiasta. Mimo, większości graczy pewnie by to nie przeszkadzało, to jednak jestem w stanie zrozumieć ten argument. ProMods jako całość musi dawać równe szanse wszystkim krajom i miastom dostępnym na ich mapie, tzn ilość ładunków musi być generowana w miarę proporcjonalnie, a gdy jedno z miast ma liczbę firm odpowiadającą liczbie w pięciu innych to oczywiste jest, że taki miasto będzie się częściej pojawiać na liście ładunków. I wcale nie jest to kwestia złego wykonania terenów, bo te są najlepsze na całej mapie. Reszta zarzutów ProMods to takie detale, że nie powinny ważyć na relacjach PM i PR, bo tekstury dróg czy znaki można w każdej chwili podmienić.
Radol, jeśli byście robili 'ProMods bis' to uwierz, nie bylibyście niezłą konkurencją. Nie w kwestii wykonania, bo tu udowadniacie, że nie macie sobie równych w pieczołowitości waszej pracy, tylko w kwestii czasu wydawania mapy. Sam widzisz, jak długo trwa budowa relatywnie małego kawałka mapy w tak wysokiej jakości, a co dopiero gdybyście chcieli edytować całą Europę. Większość graczy od razu wróciłaby do ProMods, bo nikt nie czekałby kilku lat, nawet jakby efekt końcowy miał być na poziomie świata w GTA5.
Piszą tu ludzie, żeby poczekać, ochłonąć i wrócić do rozmów. Nie zgadzam się z tym. Jak widać ProMods podjęło już pewne decyzje odnoście terenów Polski na ich mapie. Będą standaryzować pod swoje limity i potem będą budować kolejne sektory, co całkowicie zablokuje nam, graczom możliwość grania na PM i PR jednocześnie, czego podejrzewam, że większość chce najbardziej. Trzeba się dogadać jak najszybciej. ProMods uważa, że skoro podjęliście taką decyzję to muszą to zaakceptować, ale nie będą czekać, bo jak wiemy, im bardzo zależy na wydaniu kolejnej wersji (wiadomo: kliknięcia, dotacje, liczba pobierań). Twoje, Radol warunki są jasne, mam nadzieję, że ProMods je zna i rozumie.
W każdym porozumieniu, gdy strony mają pewną niezgodę co do warunków, potrzebny jest kompromis, czyli ustępstwa obu stron. Jeśli go nie osiągniecie, mam nadzieję, że przynajmniej uda się od ProMods wymóc ich całkowite porzucenie terenów Polski, tak aby można było łączyć dwie mapy, a w zasadzie trzy bo do kompletu jest jeszcze RusMap. Trzymam kciuki Radolu za powodzenie negocjacji i jak najlepsze rozwiązanie problemu, z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.