eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Amatorskie skinowanie by mateusz21052 - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Grafika / Skiny (/forum-278.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-279.html)
+---- Wątek: Amatorskie skinowanie by mateusz21052 (/thread-34796.html)



Amatorskie skinowanie by mateusz21052 - mateusz21052 - 25/11/2015 01:17 AM

Siema ostatnimi dniami dużo interesowałem się skinowaniem i postanowiłem sam coś zdziałać. Jest to mój pierwszy skin robiony na szybko gdyż chciałem zobaczyć jak mi wyjdzie według mnie tragedii nie ma jak na kogoś kto jeszcze nie zna wszystkich możliwości Gimpa.
Image
ImageImage


RE: Amatorskie skinowanie by mateusz21052 - MAD MAX - 25/11/2015 08:12 AM

Więc tak sam dużo maluję Smile więc się wypowiem.
1. jak chcesz zaprezentować swoje prace i poddać je ocenie innym to postaraj się robić zdjęcia bardziej na wprost, dzięki temu będzie wszystko lepiej widoczne i łatwiej będzie dostrzec niedoskonałości. Najlepiej się nauczysz skinować dzięki krytyce tłumu :E
Często na początkach skinowania zdarza się tak że coś się przeoczy, czegoś się nie dopatrzy, wtedy inni ci to powiedzą no a przy najmniej ja Tongue a Ty będziesz wiedział na co zwracać uwagę przy kolejnych pracach.

2. Logo na drzwiach moim zdaniem powinno nie wychodzić z po za nich ( to tylko kwestia gustu, samo wykonanie pod względem technicznym jest OK )
3. Przód jest OK
4. Z tyłu grafika jest ucięta od dołu, tego typu grafiki nie mogą być ucięte na wolnej przestrzeni bo to źle wygląda są różne sposoby na to.
-- Możesz robić tak aby dół grafiki coś zasłaniało w tym przypadku było by to miejsce z kablami.
-- Gdybyś dawał ją na boku to powinna się kończyć u dołu kabiny.
-- Mogłeś dać większą tą grafikę i od dołu trochę wymazać np. gumką o rozproszonym brzegu aby zlikwidować równą linię
-- Można dodać jakieś tło inne i w tedy dół grafiki zlać z tłem tak żeby nie było widać równej linii, tu już jest wymagana zabawa z obróbką i z kombinowaniem aby wszystko ładnie dobrać i dopasować pod kątem estetycznym.

Tandetna przeróbka ale coś w tym stylu powinno to wyglądać

Image

Wiadomo że jak się robi na siatce to ładniej się dopracowuje szczegóły ja tu tylko zdjęcie przerobiłem Smile

Ale całokształt jest dobry jak na pierwszy raz i masz + na zachętę :E


RE: Amatorskie skinowanie by mateusz21052 - Rene-GAD - 25/11/2015 09:08 AM

Guru Skinowania się wypowiedział :E

Sam tak zaczynałem i ... robię takie skiny nadal. Wink

Na zachętę 9w0yi0


RE: Amatorskie skinowanie by mateusz21052 - MAD MAX - 25/11/2015 09:40 AM

(25/11/2015 09:08 AM)Rene-GAD napisał(a):  Guru Skinowania się wypowiedział :E

Sam tak zaczynałem i ... robię takie skiny nadal. Wink

Na zachętę 9w0yi0


Rene ja się nie uważam za Guru tylko wyraziłem swoje zdanie jak ja bym to zrobił po prostu.
Z naszych trzech wypowiedzi to najlepiej Borsuk napisał, najważniejsze żeby praca podobała się Autorowi.


RE: Amatorskie skinowanie by mateusz21052 - Rene-GAD - 25/11/2015 10:06 AM

MADMAX - przeca to żartem było Wink

"skinować każdy może, jeden lepiej drugi gorzej ale nie o to chodzi..."
najważniejsza jest zabawa...