eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Komputery i webmastering (/forum-254.html)
+---- Wątek: System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. (/thread-34988.html)



System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - SonnyCrockett - 05/12/2015 05:43 PM

Panowie, przed wczoraj otwierałem plik sii i przez przypadek nie odznaczyłem tego (Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików) i teraz cały czas otwiera mi w WordPad, jak to przywrócić żeby system pytał za każdym razem przed otwarciem? Wiem ze da rade to naprawić bo już kiedyś taki problem miałem ale nie mogę znaleźć tego tematu, i żeby nie było że ktoś napisze przywróć system to od razu piszę że nie mogę tego zrobić bo nie utworzyłem punktu przywracania, mój system to Windows 7.


RE: System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - Lisiarz - 05/12/2015 05:49 PM

Cześć,
Prawoklik myszy na pliku .sii > Otwórz za pomocą > Wybierz program domyślny. Tam wybierasz jaki ma być domyślny.


RE: System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - RadolSzczecin - 05/12/2015 05:56 PM

W START i okienku "Wyszukaj...." wpisz: ustawić skojarzenia

być może to jest to gdzie należy to skasować. (

EDIT:
Z tego co zrozumiałem to Kolega nie chce przypisać żadnego programu do tego typu pliku więc prawoklik na pliku i "otwórz za pomocą...." nic mu nie da.


RE: System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - SonnyCrockett - 05/12/2015 05:58 PM

To ja wiem, ale ja chcę to przywrócić do takiego stanu jak było po wgraniu systemu, na systemie Windows XP można to było naprawić bez problemu ale na Windows 7 już niestety tak łatwo nie jest.

EDIT: Próbowałem już tego i niestety nic, nie wiem czy nie trzeba coś usuwać w rejestrze.


RE: System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - RadolSzczecin - 05/12/2015 06:02 PM

Chyba w rejestrze można to jeszcze wykasować...ale dokładnie gdzie to szukaj wskazówek na sieci bo sam to nie pamiętam dokładnie.


RE: System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - SonnyCrockett - 05/12/2015 06:17 PM

Też tak właśnie myślę że to będzie związane z rejestrem systemu, ja będę jeszcze szukał na własną rękę ale jak by ktoś miał jakieś konkretne pomysły to bardzo proszę pisać.


RE: System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - RadolSzczecin - 05/12/2015 06:30 PM

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/13396-domyslne-powiazania-plikow.html


RE: System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - SonnyCrockett - 05/12/2015 10:28 PM

Dobrałem się do tego rejestru i powiem tak, po usunięciu folderu z napisem sii dalej to samo, system nie pyta tylko od razu otwiera w WordPad ikony powinny być białe a niestety nie są, co robię nie tak? Nie mam pojęcia czy coś innego trzeba usunąć czy też zmienić jakieś wpisy w rejestrze.


RE: System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - MAD MAX - 05/12/2015 11:11 PM

A nie możesz ustawić tak żeby się otwierał w notatniku po prostu, wiele osób tu na forum tam ma łącznie ze mną. Tyle czasu nad tym już siedzisz i nic :E a tak to będziesz miał ikonki notatnika i w niczym to nie przeszkadza, nie ma to żadnego wpływy ani na grę ani na mody a już tym bardziej na system.


RE: System otwiera pliki sii cały czas w WordPad. - SonnyCrockett - 06/12/2015 12:25 AM

Ok, węszyłem po necie i wywęszyłem, fakt że to trwało trzy dni ale dopiąłem swego. Wystarczyło pobrać taki mały program o nazwie (Unassoc) uruchomić go odszukać plik który nas interesuje i go usunąć.
Dziękuję bardzo wszystkim którzy uczestniczyli w tym wątku a przede wszystkim RadolSzczecin.
MAD MAX, wiem że można byłoby tak ustawić i nie wpływa to na funkcjonowanie systemu ale samo poczucie psuje jak nie wiem coSmile