eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Download (/forum-119.html)
+---- Dział: Mapy do ETS 2 (/forum-125.html)
+----- Dział: Zestawy map - info co i jak można łączyć. (/forum-582.html)
+----- Wątek: ProMods Jak pobrać i wypakować mapę (/thread-35466.html)

Strony: 1 2 3


ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - MAD MAX - 25/12/2015 06:47 PM

Postanowiłem zrobić taki prosty poradnik jak pobrać i wypakować mapę ProMods.
Coraz więcej przybywa nowych użytkowników i coraz częściej się słyszy że ktoś ma z tym problem. Mam nadzieję że ten poradnik bedzie wystarczająco pomocny.

1. Musimy mieć na komputerze zainstalowany program 7zip dostępny Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść., oraz musimy być zarejestrowani na stronie ProMods. Jak już mamy program i jesteśmy zarejestrowani na ProMods to przechodzimy do działania.

2. Kliknij tutaj aby wygenerować plik def (otwiera nowe okno)

Image

i mamy taki widok

Image

Teraz możemy skorzystać z domyślnych ustawień lub sami dobrać wygląd mapy, po kliknięciu na strzałki rozwiną nam się dostępne opcje.

Zaznaczamy "Check this box if you are using Rusmap" i klikamy Wygeneruj, plik powinen nam się już ściągać.

3. Następnie na stronie

Image

klikamy "Przejdź do kroku 2
Otworzy nam się strona

Image

Mamy tu do wyboru, możemy pobrać w jednym pliku za nie wielką opłatą lub kilka plików po kolei za darmo.

4. Jak już mamy wszystkie pliki pobrane to najlepiej je dać do jakiegoś utworzonego folderu.

Image

Na pierwszym pliku plikamy PPM

Image

Po wypakowaniu mamy taki widok

Image

5. Teraz wystarczy jak pliki scs dodamy do folderu mod w moich dokumentach i ułożymy pliki w odpowiedniej kolejności w menadżerze modów.

Image

W przypadku jak chce się mapę ProMods łączyć z innymi mapami to należy zapoznać się z poradnikiem Zestawy map + dodatki. napisanego przez Rene-GAD i dostępnego Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

To są dodatkowe ułożenia map moje i Darsona które również działają. Dodam jeszcze że u mnie bez pliku media też działało.

Image

Image

Wykrzyknik Poradnik napisany na potrzeby eTrucks.pl zakaz wynoszenia i kopiowania na inne fora. Wykrzyknik



RE: ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - sewcio65 - 25/12/2015 08:07 PM

Czemu w menadzerze nie masz pliku media ?

Jeśli nie używamy Rus Map nie trzeba, zaznaczać tamtej opcji.


RE: ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - RadolSzczecin - 25/12/2015 11:11 PM

W ramach uzupełnienia:

Kolejność podstawowa dodawania plików w wersji 2.0
Generalnie plik 'def' zawsze dodajemy jako pierwszy a plik 'map' z mapą powinien być na końcu.
Kolejnosć dodawania pozostałych plików nie ma znaczenia.


def
media
assets
model1
model2
map

Oprócz programu WinZip, pliki można wypakować też WinRar'em w wersji 5.21 ...lub pewnie i wyższej.
Wskazujemy pierwszy plik.


RE: ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - KtośTam - 26/12/2015 12:48 AM

Ja mam problem z tym że nic mi się nie chcę wypakować a mam 7z Sad


RE: ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - Darson - 26/12/2015 07:07 AM

Dobra robota miałem zrobić to samo no ale czasu brakło,dzięki.SMOK-XD jeżeli pobrałeś wszystko i zostało to bez błędów pobrane to klikasz jeden elemęt a 7 -zip wypakowuje wszystko.


RE: ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - wojtasek90 - 27/12/2015 11:02 AM

Witam mam problem bo niestety ale nie chce mi się włączyć mapa i wyrzuca mnie z gry...robię wszystko co jest tu napisane i dalej nie dziala


RE: ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - MAD MAX - 27/12/2015 11:42 AM

Wyłącz na razie inne mody i w ten sposób ułóż mapy w menadżerze.
def
media
assets
model1
model2
map


RE: ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - wojtasek90 - 27/12/2015 11:47 AM

Ulozylem i dalej nic...wlacza mi sie niby promods 2.0 i troche poladuje i dalej wyrzuca z gry...oczywiscie probuje na steam 1.22


RE: ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - Darson - 27/12/2015 12:01 PM

A DLC Skandynawia posiadasz.


RE: ProMods Jak pobrać i wypakować mapę - wojtasek90 - 27/12/2015 12:13 PM

Wczoraj zakupiłem na steam podstawowa wersje ets 2 bez going east i innych dodatków, chce sobie dodać mapę polski ta promods a pozniej dopiero pomysle o scandinavia.