eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ATS - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: American Truck Simulator
(/forum-443.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-506.html)
+---- Dział: Kody i Poradniki (/forum-508.html)
+---- Wątek: Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ATS (/thread-36735.html)

Strony: 1 2


Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ATS - Michal_Z_gno - 07/06/2013 04:27 PM

Kamera "0" pozwala na poruszanie się swobodnie po mapce oraz na przenoszenie pojazdu z punktu A do punktu B bez konieczności pokonywanie tej trasy standardowo na kołach Tongue

Więc po tym krótkim wstępie możemy zaczynać Wykrzyknik

Na początek musimy otworzyć za pomocą np. notatnika plik config.cfg który znajduję się w Moje Dokumenty/American Truck Simulator/ (config.cfg).

Image

Po otwarciu pliku config.cfg (notatnikiem) odszukujemy linijki uset g_developer "0" i zmieniamy ją na uset g_developer "1".

Image

Teraz zapisujemy plik i możemy już włączyć grę.

Aby używać kamery "0" należy wcisnąć podczas gry klawisz Image a do poruszania kamerą używamy: myszki oraz klawiszy na klawiaturze numerycznej.

Image





Aby przenieść pojazd wystarczy ustawić kamerę w punkcie w którym ma stanąć ciężarówka i wcisnąć klawisz F9 a pojazd przeniesie się w wybrane miejsce.

Poradnik mojego Autorstwa.
Zakaz kopiowania na inne strony.

Ps. Filmik kręcony na szybko ale do poradnika jest OK. A fotki są z ETS2 ale w ATS to jest to samo.


RE: Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ETS2 - pitreekk - 07/06/2013 09:18 PM

Super filmik, i fajna sprawa. Smile Gratulacje i to jeszcze Twój poradnik. Smile


RE: Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ETS2 - VresT - 08/06/2013 08:07 AM

dzięki,przydało się Smile


RE: Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ETS2 - PatryczekSCI - 17/07/2015 02:02 PM

Mam problem, otóż, gdy włączę kamerę 0, nie mogę ruszać myszką.


RE: Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ETS2 - Darson - 17/07/2015 06:54 PM

Kolego myszką się nie porusza,tylko strzałkami na klawiaturze numerycznej.


RE: Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ETS2 - LYMIX - 17/07/2015 07:45 PM

no tak tak myszką sie nie porusza Smile Smile


RE: Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ETS2 - djdarklighter - 17/07/2015 07:54 PM

@Patryczek - myszką zmieniasz tylko kierunek kamery. Główne kierunki, tak jak napisał Darson, to klawisze NumLock
8 - przód, 5 - tył, 9 - góra, 3 - dół, 4 - lewo, 6 - prawo.


RE: Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ETS2 - PatryczekSCI - 21/07/2015 11:10 AM

Nie wiem, czy to dobry temat, ale czy jest może jakaś modyfikacja, która pozwala "chodzić" po mapie?


RE: Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ATS - eurotrucks223 - 21/02/2016 08:14 PM

dzięki,przydało się Smile


RE: Jak włączyć i używać tzw. kamery "0" w ATS - Thor - 21/02/2016 08:50 PM

W kwestii prędkości o której Borsuczek wspomina to taka ciekawostka Smile
Korzystając z kamery "0" prędkość można sobie zmieniać rolką myszki Big Grin kręcąc w przód rolką przyśpieszamy poruszanie się a kręcąc w tył zwalniamy Big Grin