eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Świat Motoryzacji (/forum-242.html)
+---- Dział: Rozmowy ogólne (/forum-430.html)
+---- Wątek: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 (/thread-37695.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - nirwana9 - 12/03/2016 04:43 PM

Witam, a teraz pokażę moje oczko w głowie Big Grin

Jeżdżą nim na razie rodzice ale ja niedługo też będę tylko jak zdam prawo jazdy bo co dopiero zaczynać kursy będę Smile
Trochę info o nim Smile

Marka: Suzuki
Model: Liana
Pojemność: 1.6 L
Paliwo: Benzyna
Moc: 103 KM
Napęd: Przód
Skrzynia: Manual 5-biegowa + tylny wiadomo Big Grin
Rok: 2003- po lifcie
Dodatkowe rzeczy : Hak holowniczy na razie tylko Smile Wcześniej myśleliśmy o montażu gazu ale na razie się nie opłaca bo bardzo mało pali a dużo co prawda nie jeździmy jedynie max 1-2 h jazdy w odległości 50 km.
Wyposażenie: Elektryczne szyby, centralny zamek, ABS, klima, sprzęgło hydrauliczne, dużo schowków pojemnych, podgrzewane siedzenia przednie i lusterka.


Auto było kupione w październiku 2015r, za 8 kafli, kupiliśmy w komisie w Zielonej Górze, z licznikiem 109 000 km ( dla nas też za młody jak na taki rok ale książka serwisowa tak mówi że to aktualny ale to mniejsza z tym jeżeli faktycznie był cofany xd Pierwszą jazdę odbyliśmy i od razu zakochaliśmy się w nim bo ma niezłe przyspieszenie ruszając się z miejsca Smile Po zakupie od razu jechaliśmy do domu około 350 Km i bardzo świetnie się jeździło, na expresówce od Zielonej Góry do Szczecina jechaliśmy max 150 km/h i było super Big Grin 2 miesiącach użytkowania padły łączniki stablilizatora więc wymieliliśmy od razu, potem w sierpniu wymieniłem olej a we wtorek w nim wymieniałem klocki hamulcowe Smile  Inwestować w niego nie trzeba poza zarysami na zderzakach bo jakiś palant nie wiadomo gdzie i jak... więc olaliśmy i jak będę miał prawo jazdy i trochę forsy to usunę te zarysowania po fachu Smile Jest też odpryśnięcie lakieru na zderzaku przy wydechu ale to na zdjęciu bedzie widać Smile A jeśli chodzi o spalanie to w mieście około 7-8,5 L a w trasie 5,5-7 L Więc nam takie spalanie odpowiada więc nie będziemy montować gazu no chyba że paliwo znowu zdrożeje i nie będzie starczać to wtedy zamontuję w swoim warsztacie gdzie uczę się zawodu Smile
Koła na lato musieliśmy kupić ale przynajmiej nówki i wydaliśmy około 2,700 zł 16' a zimówki też 16' W te auto aż tak nie ma co inwestować finansowo bo wszystko działa cacy glancuś :E Nie bierze oleju ani płynu chłodniczego, działa jak ta lala jedynie trzeba kupić niedługo nowy tłumik końcowy bo zaczyna gnić :C  A tak to auto na karoserii ani jednej rdzy, jest zakonserwowany i dbany Smile To chyba wszystko czas na zdjęcia Smile Jednym może nie wpaść w oko a drugim spodobać się Big Grin

Image

Image

Image

Tutaj taką naklejke miesiąc temu przykleiłem Big Grin

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

A tutaj mamy te zdrapania co wspominałem

Image

Image

Image

Image

Image

Image


I bonusik to klocki hamulcowe Big Grin

Nowe daliśmy firmy TRW

Image

Image

Image

Image

I to wszystko Big Grin A i w niedzielę auto myłem bo się bardzo upieprzył ostatnio przez zimę Smile Ale i tak znowu delikatnie zabłocony Tongue


RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Marcin D - 12/03/2016 04:54 PM

Fajna ciekawostka motoryzacyjna-za wiele ich nie ma na drogach. Pamiętaj że w Top Gear w serii "Gwiazda w aucie za rozsądną cene" była właśnie Liana Smile


RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Wawrzyn5252 - 12/03/2016 05:44 PM

Ooooo Liana z Top Gear'a. Big Grin

A kołpaki będziesz kupywałPytajnik
Auto z 2003 r. i tylko 109 tys. kmPytajnik o.O
Chyba że licznik cofany ( ͡° ͜ʖ ͡°)


RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Saszu - 12/03/2016 05:49 PM

Auto przyjemne dla oka. Wink 1.6 benzyna, dosyć oszczędny silniczek, jeśli macie w planach LPG to przemyślcie to dobrze. Tongue


RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - filipmix024 - 12/03/2016 05:50 PM

Jakby był na sprzedaż brał bym Tongue


RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - nirwana9 - 12/03/2016 05:54 PM

Marcin, Tak to prawda bardzo rzadko spotykane auto Big Grin i nie wiedziałem, że wystąpiła w Top Gear :E
Wawrzyn też tak myślę że cofany ale niby książka serwisowa pokazuje każdy przegląd i licznik i jest po kolei pisany od zerówek aż do 109 tyś :)Teraz jest 130 tyś. Kołpaki były ale zdjęliśmy bo u nas jest bardzo dużo złodziei kołpaków więc wolę nie ryzykować Big Grin Ale jak będę miał kasę to planuję alusy kupić Smile
Iksde Ny jak mieliśmy inne auta to zawsze gaz montowaliśmy ale w tym nie będziemy na razie bo aż tak paliwa nie pożera bo cały bsk starczy do Poznania i z powrotem Tongue


RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - .:KoNrAd FH:. - 12/03/2016 11:13 PM

Fajne auto, widać że dbasz w miarę o nie, niech ci służy. Ja fanem tej marki nie jestem, ale ważne żebyś miał czym dupę wozić. Natomiast do dziś się zastanawiam dlaczego ktoś wgl. kupuje multiplę. :E Wracając do twojego suzuki to szkoda że czarny, co chwilę musisz myć go pewnie, bo 1 przejażdżka i brudny. Taki jest ich urok.


RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Aras. - 13/03/2016 12:21 AM

Niezła maszyna, da się nią bokiem latać :E


RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - nirwana9 - 23/04/2016 09:21 PM

Na dzisiaj : Niestety pożegnanie się z Autem ze strony Mamy, siostry i ode mnie :C Gdyż Tata wyjeźdźa na dłuuugi okres. Wiec w nim zmieniłem koła z zimówek na letnie i założyłem kołpaki, odkurzyłem, powycierałem kurze, posprawdzałem stan silnika, stan płynów itp. I od jutra go nie ma. :C Żegnaj będę tęsknić :C

Image

Sorry za jakość ale telefonem robione było bo czasu nie było żeby porządnie zrobić xd


RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - .:Seba11:. - 04/05/2016 05:39 PM

Szkoda, ale żeby wracał szybko Wink