eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Długi czas ładowania - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pytania (/forum-249.html)
+---- Wątek: Długi czas ładowania (/thread-38635.html)

Strony: 1 2 3


RE: Długi czas ładowania - truckerkrzysio38 - 28/04/2016 08:13 AM

kliknij na skrut gry na pulpicie i wybierz Właściwości tam w zakładce element docelowy na końcu po exe''dajesz spacja i - i wpisujesz nointro
"C:\Games\Euro Truck Simulator 2\bin\win_x86\eurotrucks2.exe" -nointro
tak to wygląda i mi po kliknięciu w skrót momentalnie jestem w grze,może pomoże.


RE: Długi czas ładowania - MirM - 28/04/2016 08:18 AM

@Trance1529

Zamiast pisać kolejne posty wstaw pełny game.log po załadowaniu profilu. Poradnik jest w linku w mojej stopce.

Nie będziemy wróżyć z fusów jaka jest przyczyna długiego ładowania ETS 2.
Nie podałeś nawet podstawowych danych dot. komputera, a przynajmniej z logu się dowiemy.


RE: Długi czas ładowania - Trance1529 - 28/04/2016 04:56 PM

http://pastebin.com/SUAvAsx3


RE: Długi czas ładowania - MirM - 28/04/2016 08:16 PM

@Trance1529

No i jest jeden z głównych problemów.
Coś pożera Twój RAM --> 3.7 GB

00:00:00.000 : [mem] physical total: 8191M
00:00:00.000 : [mem] physical avail: 4310M

Różnica między tymi wartościami (ok. 3.8 GB) to ilość RAM jaką zajmuje Windows i inne uruchomione programy w chwili gdy włączamy grę - ETS2

Windows 7 x64, plus uruchomiona aplikacja Steam powinny normalnie zajmować około 1.1 - 1.3 GB RAM.
Powyłączaj inne zbędne programy, bo obciążają niepotrzebnie procesor i zajmują pamięć.
Wczoraj o podobnym problemie pisaliśmy na forum: http://etrucks.pl/thread-38627-post-217678.html#pid217678
Dodatkowo przeskanowałbym system programem antywirusowym. Jak nie masz, to zainstaluj dobry i darmowy skaner: Malwarebytes Anti-Malware ( przy instalacji odpowiednio zaznacz, że chcesz wersję free, a nie premium).
Ja go używam od czasu do czasu, oprócz stale działającego Kaspersky.
Na forum są osoby którym ten program pomógł odzyskać sprawność ETS2 i same się zdziwiły co pożerało zasoby ich systemu. Tongue

Dodatkowo, aby skrócić czas ładowania ETS2 uruchom go z parametrem -nointro.
Wchodzisz do aplikacji Steam na zakładkę "Biblioteka", potem myszką prawy klik na ETS2 i wybierasz właściwości, a następnie wpisujesz podobnie jak na foto.

Na foto jest przykład jak można było uruchomić wersję 64 bit, ale Ty masz już ją uruchomioną i tylko wpisz -nointro ( znak minus jest ważny).

http://s32.postimg.org/e1mul5utx/uruchamianie_wersji_64bit_Steam.jpg


Błędy w logu:

Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .

to pozostałość po odznaczonych z profilu mapach (brakujące garaże). Nic z tym nie zrobisz. Zawsze radzę tworzyć odrębny profil dla innej mapy/zestawu map.
Są odpowiednie pliki na forum, które to ułatwiają, aby nie rozpoczynać rozgrywki od zera.

Na Twoim miejscu bym sprawdził również w Panelu Sterowania -> Opcje zasilania ( zaawansowane) - czy masz włączoną wysoką wydajność, a nie np. tryb oszczędzania energii.

Podobnie sprawdź ze sterownikiem karty graficznej.

Nie pamiętam jak było w AMD, bo mam aktualnie kartę nVidia.
Ostatnio któraś z aktualizacji Windowsa 10, albo sterowników graficznych, mocno mi "namieszała" i też miałem ogromne spadki FPS-ów i długi czas ładowania ETS2 i ATS.

Wystarczyło przestawić w opcjach sterownika karty graficznej ( Panel Sterownia NVIDIA) "tryb zarządzania energią" na "wysoką wydajność" i wszystko wróciło do normy.
W sterownikach AMD powinno być podobnie.

Jak będą dalsze problemy to pisz.


RE: Długi czas ładowania - Trance1529 - 29/04/2016 06:02 AM

Dziękuję bardzo będę musiał wszystko sprawdzić. Jeszcze raz dziękuję ?


RE: Długi czas ładowania - skaecik - 29/04/2016 08:42 AM

(28/04/2016 08:16 PM)MirM napisał(a):  Dodatkowo przeskanowałbym system programem antywirusowym. Jak nie masz, to zainstaluj dobry i darmowy skaner: Malwarebytes Anti-Malware ( przy instalacji odpowiednio zaznacz, że chcesz wersję free, a nie premium).
Ja go używam od czasu do czasu, oprócz stale działającego Kaspersky.
Na forum są osoby którym ten program pomógł odzyskać sprawność ETS2 i same się zdziwiły co pożerało zasoby ich systemu. Tongue
Dodatkowo np Eset NOD 32 wersja darmowa

MirM napisał(a):Dodatkowo, aby skrócić czas ładowania ETS2 uruchom go z parametrem -nointro.
Wchodzisz do aplikacji Steam na zakładkę "Biblioteka", potem myszką prawy klik na ETS2 i wybierasz właściwości, a następnie wpisujesz podobnie jak na foto.

Na foto jest przykład jak można było uruchomić wersję 64 bit, ale Ty masz już ją uruchomioną i tylko wpisz -nointro ( znak minus jest ważny).

http://s32.postimg.org/e1mul5utx/uruchamianie_wersji_64bit_Steam.jpg


Błędy w logu:

Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .

to pozostałość po odznaczonych z profilu mapach (brakujące garaże). Nic z tym nie zrobisz. Zawsze radzę tworzyć odrębny profil dla innej mapy/zestawu map.
Są odpowiednie pliki na forum, które to ułatwiają, aby nie rozpoczynać rozgrywki od zera.
Tu może jeszcze pomóc defragmentacja wszystkich dysków i Ccleaner opcja czyszczenia rejestru


MirM napisał(a):Na Twoim miejscu bym sprawdził również w Panelu Sterowania -> Opcje zasilania ( zaawansowane) - czy masz włączoną wysoką wydajność, a nie np. tryb oszczędzania energii.

Podobnie sprawdź ze sterownikiem karty graficznej.

Nie pamiętam jak było w AMD, bo mam aktualnie kartę nVidia.
Ostatnio któraś z aktualizacji Windowsa 10, albo sterowników graficznych, mocno mi "namieszała" i też miałem ogromne spadki FPS-ów i długi czas ładowania ETS2 i ATS.

Wystarczyło przestawić w opcjach sterownika karty graficznej ( Panel Sterownia NVIDIA) "tryb zarządzania energią" na "wysoką wydajność" i wszystko wróciło do normy.
W sterownikach AMD powinno być podobnie.

Jak będą dalsze problemy to pisz.

Już nic więcej dodać/zaproponować nie mogę Wink


RE: Długi czas ładowania - skaecik - 29/04/2016 08:44 AM

(28/04/2016 08:13 AM)truckerkrzysio38 napisał(a):  kliknij na skrut gry na pulpicie i wybierz Właściwości tam w zakładce element docelowy na końcu po exe''dajesz spacja i - i wpisujesz nointro
"C:\Games\Euro Truck Simulator 2\bin\win_x86\eurotrucks2.exe" -nointro
tak to wygląda i mi po kliknięciu w skrót momentalnie jestem w grze,może pomoże.

Skrut?

Sorry...

Myślałem że dzisiejsza młodzież ortografię zna, w końcu źródeł nieskończenie wiele...


RE: Długi czas ładowania - MirM - 29/04/2016 09:35 AM

@skaecik

1. Windows 7, a taki posiada @Trance1529, ma domyślnie ustawioną automatyczną defragmentację ( vide: zaplanowane zadania).
Taka porada była aktualna na wcześniejszych systemach. Ponadto po świeżej instalacji systemu nie jest ona konieczna. Automatyczna defragmentacja w Win 7 dla zwykłego użytkownika jest wystarczająca. Opcje zaawansowane są dopiero poprzez cmd.

2. Trance1529 ma zainstalowanego CCleanera - vide post 10 ( ponadto już pisałeś o tym w tym temacie - vide post 9).

3. Proszę, nie cytuj postów w sposób jak wyżej, bo nie ułatwia to zrozumienia treści wypowiedzi. Trudno wśród obszernych cytatów doszukać się Twoich rad.
Ponadto ja nie mam problemów z Windowsem Tongue.


RE: Długi czas ładowania - DIESIRAE - 29/04/2016 11:19 AM

To ja się podłączę do tematu i dodam od siebie, ze skoro jak napisaliście system jest postawiony na nowo i nie ma żadnych powodów żeby na świeżym systemie w użyciu znajdowało się aż tyle Ramu to obstawiam, że winne są wszystkie procesy svhost powiązane z WindowsUpdate (+ wszystkie niezbędne programy które zainstalowaliście a które mają włączony automatyczny tryb szukania aktualizacji/nowych sterowników itd.).

Ot panowie programiści z Microsoftu tak sobie to sprytnie wymyślili, że te ustrojstwo WinUpdate bardzo często sprawdza czy są dostępne nowe aktualizacje. Dlatego na czas ich wyszukiwania i ewentualnej instalacji system rezerwuje pod ten proces spore ilości pamięci w zależności ile Ramu fizycznego macie na płycie głównej (przy 8Gb ramu svhost potrafi zarezerwować do 2,8Gb ramu - jest to zapewne adekwatne do objętości koniecznych do zainstalowania łatek). Programik pracuje w tle i dlatego trudno to zauważyć no chyba, że akurat mamy odpalona inną pamięciożerną i wymagającą wysokiej wydajności aplikację i wtedy zaczynamy się wkurzać że coś nam zaczyna zmulać kompa.

Jak to sprawdzić?

1. naciskamy równocześnie ctr+alt+delete
2. przechodzimy do ekranu logowania do systemu i klikamy na "uruchom menadżera zadań"
3. otwiera się nam okienko w którym w jego zakładkach możemy podejrzeć jakie aplikacje i procesy mamy uruchomione i ile one zużywają ramu. Nas interesuje zakładka wydajność w której otwieramy "monitor zasobów"
4. otwiera się nowe okno w którym mamy "grupy zasobów" wśród których interesuje nas zakładka "pamięć"
5. po rozwinięciu tej zakładki mamy wyświetloną listę wszystkich procesów aktywnych i nieakatywnych oraz jak bardzo obciążają nam pamięć
6. nad wyświetloną listą klikamy pasek aż do momentu kiedy lista ustawi nam się w kolejności malejącej czyli na górze będą procesy które zużywają/rezerwują najwięcej Ramu

i założę się, że w tym przypadku będą to procesy svhot (5 lub 6 etc.)

Ogólnie to polecam często zaglądać do tego narzędzia systemowego, bo może wtedy dociekliwym rozjaśni się jak działa system i uruchomione w nim aplikacje, programy itd. oraz w jak wyżej podanym przypadku zawsze można sobie szybko sprawdzić co jest odpowiedzialne za zbyt duże obciążenie pamięci, procesora, hd (wyłapać tutaj można również podejrzana działalność nieznanych procesów być może związanych z infekcjami systemu). Wszystko jest wizualizowane graficznie i powinno być dla Wszystkich jasne i przejrzyste.

Co zrobić żeby rozwiązać problem zajętości Ramu??

1. Najlepiej zainstalować wszystkie łatki i aktualizacje systemowe (o ile wierzymy Microsoftowi w jego szczere intencje ułatwiania nam życia i dbania o bezpieczeństwo naszych danych)
2. Lub jeśli mamy wątpliwości co do powyższego, to trwale wyłączyć WinUpdate i używać go tylko wtedy kiedy mamy czas doczytać jakie łatki są nam naprawdę niezbędne i co tak naprawdę wartościowego nam dają. Potem można dokonać aktualizacji ręcznej w pełni przez nas kontrolowanej.
3. Można nic robić. Jak system po świeżej instalacji zaktualizuje się sam wszystko powinno wrócić do normy do czasu kiedy będą problemy z dalszymi aktualizacjami (łączenie się z serwerami Microsoftu, sprawdzanie/pobieranie na hd aktualizacji itditd.)

Jak to wygląda w Win10 nie wiem bo nie używam.
Dociekliwych odsyłam do wujka Google. W sieci jest sporo poradników dot. optymalizacji systemu etc. Można tez trafić na publikacje dot. tego czym naprawdę jest Win10 i dlaczego komuś tak bardzo zależy na jego upowszechnieniu. (Ale nie łudźcie się takich stron nie wiadomo czemu ale jest ich baaardzo mało, zwłaszcza tych odnalezionych przez wujka).

Jak ktoś szuka dodatkowych rozwiązań dla przedmiotowego problemu to Kolega @MirM w poprzednim poście podał linka gdzie być może znajdziecie dodatkowe odpowiedzi, no chyba że ktoś ma inne, lepsze pomysły i rozwiązania to niech się nimi ze społecznością podzieli.

P.s

Jak trwale wyłączyć WinUpdate to sobie sami poszukacie w necie (wyłączenie procesu w Menadżerze zadań nie wystarczy, tak to spryciule wykombinowali) , bo nic tak nie wpływa an wiedzę i umiejętności jak osobiste zaangażowanie.


RE: Długi czas ładowania - Trance1529 - 06/05/2016 03:46 PM

Cześć niestety nic, nie pomogło wyłączyłem Windows Update, a sterownik są aktualne. Może jak mi zrobili Windowsa, to coś źle zrobili, ale co można źle zrobić?