eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Świat Motoryzacji (/forum-242.html)
+---- Dział: Rozmowy ogólne (/forum-430.html)
+---- Wątek: Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager (/thread-38902.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - Rene-GAD - 14/05/2016 08:55 PM

Mam i ja...

Znaleziony, zakupiony a ja zadowolony.

Vojtek z roku pańskiego 2001, pochodzenia włoskiego, wygnany do polskiej ziemi 9 lat temu... teraz przeszedł pod moja okupację na ziemi niemieckiej (co to się porobiło, żeby polak kupował auto z Polski i "importował" do Niemiec Szczerbol ) z klekotem pod maską 2.5CRDi 140KM ...
Przebieg jak na rocznik nie wielki - 237.000km, wnętrze można powiedzieć nie naganne, z zewnątrz ... 15 lat na karku (tu ryska tam coś ale tak to nie ma się czego czepiać... w końcu to nastolatek). Wyposażenie skromne ale nie to było dla nas najważniejsze. Autko to lub grand voyager był rozpatrywany już dłuższy czas. Mamy niepełnosprawnego syna i szukaliśmy auta z bagażnikiem ale też 6-7 os aby kiedyś czasem dobrać 2 os do kompletu i wyskoczyć wspólnie tam czy tu.
Już po zakupie sprawdziliśmy konfigurację foteli + wózek inwalidzki i ... rewelacja. Voytek spełnia nasze oczekiwania w pełni. Co widać na fotkach.
Pierwsza podróż autostradą (340km) z prędkościami 120 - 130 (chwilowe przegonienie do 180) + klima... tankowanie do pełna na starcie i dotankowanie "pod domem" i.... 0dance3 7.2 na setkę ropy... jak dla mnie bajka. Silnik pracuje cichutko, zbiera się ładnie. Tato, który jechał za mną powiedział mi, ze od początku przy przyspieszaniu auto puszczało dymki ale jak go przegoniłem to przestało ...

Wyposażenie:
- centralny z pilotem
- el. składane lusterka
- klima
- radio CD + kaseciak
- 4 poduszki
- reg. kierownicy
- tempomat
- felgi stalowe 16 (215/65 R16)
- el uchylne szyby tył + przednie
- welurowe fotele

Do zrobienia (od razu posłucham porad gdzie co i jak):
- reflektory do spolerowania (to mi kolega zrobi)
- el. lusterka się zamykają ale nie otwierają - trzeba wspomóc ręcznie
- nawiew działa na najwyższym biegu - pierwsze 3 są martwe
- przełącznik podnoszenia szyb - lewa nie zawsze działa (zawiesza się), prawa nie działa z przełącznika pasażera.
- klapki środkowego nawiewu na konsoli centralną latają sobie Wink

Na dzisiaj zrobiłem:
- ręczną polerkę auta (dach to tylko wodę widział i płyn chyba bo strach się bać). Efekt uzyskany - więcej blasku, gładszy lakier...
- wymieniłem oświetlenie wnętrza na diodowe
- zdjąłem poprzeczne relingi
- wyczyściłem wszystkie plastiki wewnątrz

W planie do zrobienia:
- wymian rolki i paska "osprzętu"
- ogólny przegląd podwozia
- naciągnięcie lub wymiana linki ręcznego...
- w/w usterki elektryczne Wink
- szukam uchwytu mocowania daszka przeciwsłoneczego po stronie kierowcy...
- olej w skrzyni
- czujniki parkowania
- trochę chromów
- wymiana centralnej konsoli na taką z dodatkami drewna
- wymiana radia na swoje (głośniki grają bardzo dobrze więc raczej nie ruszę tego)
- DRL (światła do jazdy dziennej)

Co było robione przez poprzedniego wł.:
- rozrząd razy 2 - ostatnio 20.000km temu
- wtryski
- wymienione świece żarowe

A resztę to będę sobie sam robił sukcesywnie.

Foteczki:

Image

Image

A tu ustawienie siedzeń "na codzień" czyli 2+2 i wózek.
Image

Image

Image

Oraz opcja +2 (wózek w miejscu fotela)
Image

Image

Liczniki i konsola środkowa.
Image

Image

Image

Image

Oraz wyszorowałem całe plastiki w środku (na fotce u góry przed - początek prac a na dolnej już po dla porównania).

Image

Na razie tyle.

Pozdrawiam.


RE: Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - Szwagier - 14/05/2016 09:04 PM

Nawet fajnie wygląda, widać że zadbany. Ale że 7l/100 km.. Nie spodziewałbym się takiego wyniku w tak dużym aucie. Wink Jedyne co mi osobiście się nie podoba w tym Voyagerze to białe zegary, rozumiem że pod kolorystykę wnętrza ale no nie wiem, nie leży mi to. Ogółem to podoba mi się, jak najwięcej kilometrów życzę. Big Grin


RE: Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - Rene-GAD - 14/05/2016 09:11 PM

Dzięki.

Zadbany to on dopiero będzie Wink
Co do spalania to sam jestem w szoku - zwłaszcza w mieście (obstawiałem koło 9-10 nawet). Kręcę go do 2000 - 2500obr i wystarcza do normalnej jazdy.
Liczniki w stylu retro trochę podświetlane na taki kolorek

Image

Moje radio też ma podobne Wink

I taka konsola środkowa
Image


RE: Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - Michal_Z_gno - 14/05/2016 09:53 PM

Wnętrze typowo w amerykańskim stylu. Zegary moim zdaniem są ładne bo nietypowe Tongue Plusem też w takim aucie są przesuwane drzwi zwłaszcza, że masz syna korzystającego z wózka bo to dużo ułatwi mu wsiadanie i wysiadanie. Więc ogólnie dokonałeś dobrego wyboru jak na swoje potrzeby i tylko porobić te wykończenia i będzie pełen luksus.



Ps. Jedyne co to ten kolor drewna na konsoli po mojemu jest trochę za ciemny ale to kwestia gustu.


RE: Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - Rene-GAD - 14/05/2016 11:02 PM

Dzięki Michale.

Innego auta nie było w opcjach - musiały być odsuwane szerokie drzwi i duży bagażnik na wózek + opcja 6-7os. Smile
Młodego trzeba wsadzać ręcznie. A drzwi są tak szerokie, że w drugiej konfiguracji siedzeń można spokojnie wsadzić wózek przez nie do środka.
W pierwszej konfiguracji kanapy na środku bagażnik ma 120x120cm Big Grin
W drugiej nie wiem ile dokładnie ale spokojnie wchodzą tam torby podróżne Wink


RE: Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - kolakao - 15/05/2016 08:18 AM

Sporo takich aut jest na 6-7 osób. Mój szefo ma Evasiona - Citroen i był bardzo wygodny. Nie wiem czy coś czytałeś o silnikach ale jak nie to proszę: http://www.motodiesel.pl/silniki/4273-silnik-25-crdi.html zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć.


RE: Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - Rene-GAD - 15/05/2016 04:33 PM

U nas tylko ten samochód wchodził w grę ewentualnie dłuższy o 30cm Grand Voyager.
Żadne france i inne wynalazki Tongue
Co do w/w silników w linku to piszą o silnikach w Kia i Hyundai Wink
Zupełnie inne silniki niż w Voytku.

Współczuję im, że ich silniki palą po 10-12 litrów. :E


RE: Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - Aras. - 15/05/2016 05:04 PM

Samochód fajny w miarę, uwierz mi że francuskie i inne marki się nie kalkulują :E


RE: Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - Rene-GAD - 18/05/2016 12:20 PM

No więc zmieniłem radyjko.
Krótko i na temat obrazkowo Wink

Oryginał:
Image

Rozebrana konsola środkowa (przy okazji wyczyściłem z kurzu, wywaliłem resztki tej "gąbki" a kable owinąłem izolacją).
Image

Radyjko podpięte a kolor dopasowany do zegarów (masa z czarnego kabelka poszła z lewej strony od śruby na belce poprzecznej).
Image

Złożone i gra.
Image


Pozdrawiam.


RE: Voytek Rene-Gad`a czyli Chrysler Voyager - Rene-GAD - 21/05/2016 07:49 PM

Wywoskowałem dziś autko woskiem kolorowym.

Dach
Image

Nawet lusterko sie nie oparło "polerce" Wink
Image

Maska po.
Image

"Rzut" ogólny po.
Image

Pozdrawiam.