eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Karta graficzna - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Komputery i webmastering (/forum-254.html)
+---- Wątek: Karta graficzna (/thread-39426.html)

Strony: 1 2 3


Karta graficzna - |OVERSIZED| - 11/06/2016 08:00 PM

Czesc trakersi!
Mam pytanie odnośnie karty graficznej, odrazu na wstępie mowie ze jestem w tym kompletnie zielony.
Udało mi się kupić komputer o dobrych parametrach jednak posiada on karte graficzna zintegrowaną, czyli wiadomo dobra co najwyżej do przeglądania internetu.
Szukam dobrej karty graficznej, nie ukrywam ze zależy mi na minimalizacji kosztów. Jednak nie mam pojęcia jakiej karty szukać, chodzi mi o jej parametry. Gram tylko w ETS2 i chce zeby chodził ładnie na ultra bez żadnych przycięć a zarazem nie wydawać majątku. Czy moze mi ktoś poradzić/podpowiedzieć jaka kartę kupic?
I drugie pytanie: jakie jest wasze zdanie co do kupowania używanej karty? Zdania na forach są podzielone.

Dodaje parametry mojego kompa, może potrzebne. Nie_wiem
PS: Nwm czy to istotne ale będę tez musiał wymienić zasilacz. Obecny ma 240W
Image


RE: Karta graficzna - HasuFrogg - 11/06/2016 08:14 PM

Zasilacz to na pewno do wymiany ja jakiś markowy o mocy 600W (wystarczy).
Monitor widzę masz 16:10 więc musi być troszeczkę silniejsza karta by wszystko latało na ultra i nie było spadków FPS drastycznych w miastach.
Nie mam pojęcia czy chcesz kupić nowa grafikę czy używana ale musi być w miarę mocna grafika bo ETS2 nie ma co ukrywać jest słabo zoptymalizowana grą.
Nie mam pojęcia o kartach AMD ale z Nvidii to by rozglądał się za serią 9xx. Chyba że się wstrzymasz z zakupem aż do premiery Polarisów od AMD.


RE: Karta graficzna - djdarklighter - 11/06/2016 08:22 PM

Ja bym poczekał do premier wszystkie niereferentów 10xx i brałbym 970tkę.
No i zasilacz 600W minimum full modular Corsaira.


RE: Karta graficzna - Wawrzyn5252 - 11/06/2016 10:19 PM

Poczekaj na nowe modele kart graficznych od Nvidii. Są ponoć lepsze od modeli 9xx. Nie wiem jak z ceną. Będziesz musiał sobie zobaczyć.


RE: Karta graficzna - DRE - 11/06/2016 10:39 PM

Kolego, lepiej będzie, jak z tym pytaniem pójdziesz na profesjonalne forum tj. o tematyce IT. Nikt powyżej nie zauważył, że posiadasz komputer HP i nie każdy zasilacz zainstalujesz w takim komputerze...

Co do używanej grafiki, możesz kupić, jeżeli masz pewność, że użytkownik grafiki nie katował. Jeżeli chciałbyś takową kupić, szukaj sprzedawcy w Twojej okolicy, gdzie mógłbyś pójść i na własne oczy zobaczyć jak ona działa. Nie mniej jednak, lepiej kupić nową. Do 1000 PLN spokojnie kupisz R9 380, która do ETS2 starczy spokojnie.


RE: Karta graficzna - .:KoxTrucker:. - 12/06/2016 11:18 AM

Nie wiem, jak Ty, ale na Twoim miejscu wybrałbym GTX 750 Ti, za 600 stów 2 GB pamięci w tej karcie, i Thermaltake-a ponad 500 W.


RE: Karta graficzna - Ukaszeł - 12/06/2016 11:52 AM

GTX780Ti/GTX660Ti/GTX750Ti 2gb/ R9 380/R9 370/R7 370. + Antec 500w wystarczy.


RE: Karta graficzna - igi335 - 12/06/2016 12:03 PM

Sam posiadam GTX750TI w wersji STRIX od Asusa 2GB.Spokojnie działa na Ultra 400% na 1366x768.


RE: Karta graficzna - |OVERSIZED| - 12/06/2016 12:40 PM

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Będę szukał biorąc wasze propozycje pod uwagę Smile


RE: Karta graficzna - |OVERSIZED| - 05/07/2016 11:36 PM

tak się tu sobie wtrące w temat.
szykuje mi sie pare wydatków do auta wiec postanowiłem obciąć budżet na karte.
Co sądzicie o tej karcie: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. <-link do aukcji
1)będzie sobie w miarę dawać rade?
2)podpasuje pod mojego kompa(fizycznie sie zmieści) ale nie wiem jak to jest od strony technicznej, tak jak pisałem jestem zielony w tych tematach.