eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Nauczenie zmodelera - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Zlecenia (/forum-392.html)
+---- Wątek: Nauczenie zmodelera (/thread-39968.html)



Nauczenie zmodelera - Dominiko - 10/07/2016 05:33 PM

Szukam osoby która by mnie nauczyła zmodka Big Grin


RE: Nauczenie zmodelera - limowski - 10/07/2016 07:00 PM

Krótko i na temat Big Grin






RE: Nauczenie zmodelera - Dominiko - 10/07/2016 07:12 PM

Temat do kosza Tongue

Limfa pomogłeś Big Grin


RE: Nauczenie zmodelera - VresT - 10/07/2016 09:04 PM

No nie gadaj że na YT nie ma żadnych poradnikówTongue Jest dobry poradnik na kanale Symulatory i wiele więcej Wink


RE: Nauczenie zmodelera - RadolSzczecin - 10/07/2016 09:36 PM

Piszę to z doświadczenia (choć ZModelera też nie umiem) że nigdy się tak nie nauczysz jak samemu metodą prób i błędów.
Oczywiście dogłębna analiza wszelkich poradników..itp wskazana.
Dogłębne studiowanie wszystkiego co znajdziesz.
Internet jest pełny tego - tylko poszukać.
Zacząć od kompletnych podstaw - no i mieć cierpliwość.
Przydała by sie też od czasu do czasu osoba która podpowie - choćby tutaj na forum.
Nie chodzi o to by za każdym razem zawracać komuś głowę , ale próbować samemu i do bólu a zwrócić się w krytycznym momencie.

Troszke kumać angielski też by sie przydało - przynajmniej te podstawy w opcjach aby kumać w co klikasz i po co klikasz.

Sam może się kiedyś skuszę.


RE: Nauczenie zmodelera - nirwana9 - 10/07/2016 09:50 PM

(10/07/2016 09:36 PM)RadolSzczecin napisał(a):  Piszę to z doświadczenia (choć ZModelera też nie umiem) że nigdy się tak nie nauczysz jak samemu metodą prób i błędów.
Oczywiście dogłębna analiza wszelkich poradników..itp wskazana.
Dogłębne studiowanie wszystkiego co znajdziesz.
Internet jest pełny tego - tylko poszukać.
Zacząć od kompletnych podstaw - no i mieć cierpliwość.
Przydała by sie też od czasu do czasu osoba która podpowie - choćby tutaj na forum.
Nie chodzi o to by za każdym razem zawracać komuś głowę , ale próbować samemu i do bólu a zwrócić się w krytycznym momencie.

Troszke kumać angielski też by sie przydało - przynajmniej te podstawy w opcjach aby kumać w co klikasz i po co klikasz.

Sam może się kiedyś skuszę.

Zgadzam się z @Radolem Smile

Tylko metody prób i błędów korzystając przy pomocy poradników, umiejętność śledzenia kursora z tutoriali, jeśli nie rozumiesz języka w poradniku Smile oraz znajomość podstawy angielskiego, bo to wystarczy import, move, detach, rotate,delete, select, mapping, texture Wink

Na początek warto dużo czasu w to włożyć a póżniej jak opanujesz podsawy zmodelera to możesz np po godzince siedzieć i coś tworzyć Smile

Nic trudnego, liczą się tylko chęci oraz umiejętność używania niezwykłej narzędzi jaką każdy człowiek ma czyli mózg Smile Wiedzieć co się robi i jak - na ślepo nic nie zrobisz Tongue


RE: Nauczenie zmodelera - RadolSzczecin - 10/07/2016 09:58 PM

Ja tak się nauczyłem obsługi photoshopa i nawet kilka funkcji odkryłem przez czysty przypadek.
Przez ponad rok się 'meczyłem' np. robiąc coś całkiem inaczej, gdyż nie wiedziałem jeszcze jak to zrobić łatwiej i program na to pozwala.

Photoshop nie jest oczywiście tak zaawansowany, ale na podstawie photoshopa wiem jaka jest droga nauki programu gdy praktycznie nie umiemy na początku kompletnie nic.


ZModeler 'odpycha' bogactwem i ilością opcji (miałem takie wrażenie po pierwszym uruchomieniu) , ale tak jest w większosci z każdym porządnym programem.
Kwestia naszego zaparcia, cierpliwości no i czasu.

Wrcając do Twojego 1-wszego posta.
Nikt Cię nie nauczy jeśli sie sam nie zaczniesz uczyć.
Ktos Ciebbie może tylko później wesprzeć , podpowiedzieć., naprowadzić..itd

Nie sztuka kliknąć w jakąś opcje bo ktos tam kliknął - ale wiedzieć i zrozumieć po co klikasz.