eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Map Editor SCS (/forum-273.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-277.html)
+---- Wątek: Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze (/thread-40344.html)

Strony: 1 2


Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - elot360 - 31/07/2016 06:57 PM

Pojawił się u mnie problem gdzie dwa końce dróg które chętnie bym połączył kończą się node o tym samym kolorze. Połączyć to tak na żywca nie działa.

Od pewnej znanej i bardzo obeznanej osoby dowiedziałem się żeby użyć prefabu do łączenia. Też nie zadziałało. Jeszcze się dowiedziałem żeby je łączyć z pomocą klawisza ALT. Też nie działa... Wziąłem dwa "jointy", połączyłem je na żywca z odpowiednią rotacją i pomocą ustawiania wysokości. Wizualnie gra i tańczy, a w praktyce samochody nadal znikają. Wszystkie wyżej wymienione czynności odbyły się przy próbach połączenia prefabu z drogą których końce mają node o tym samym kolorze.

Czy znajdzie się dla mnie jakiś sposób?


RE: Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - Misiek - 31/07/2016 07:09 PM

spróbuj postawić skrzyżowanie bo nie łączą się tylko czerwone.


RE: Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - RadolSzczecin - 31/07/2016 07:16 PM

Skrzyżowanie to dobry pomysł...chyba że go tam w tym miejscu nie chcesz.

Każdy prefab przy wyborze ma możliwosć wyboru wariantu ( 0 lub 1 )
Dla skrzyżowania z 3 drogami masz 0 , 1 ,2 ..itd to jest zmiana położenia czerwonej nody na prefabie.
Typowa krzyżówka z 4 drogami ma warianty 0, 1, 2, 3

Możesz spróbować wybrać drugi dostępny wariant w 'łączniku'. (czyli odwrócić kolory node na łączniku)

Innym rozwiązaniem jest "odwrócenie" z jednej strony całkiem drogi.
Na pewno z którejś strony wcześniej gdzieś użyłeś prefabu (skrzyżowanie czy rondo) - wtedy na nim zmieniasz kolejność kolorów tak aby wyprowadzonej drogi kończąca noda była koloru zielonego.Pozwoli to na połączenie z drógą drogą z node 'czerwoną'.

Połączenie z wciśnietym lewym ALT to jest automatycznie dopasowanie wysokości łączonych dróg lub fragmentu prefab-droga.


RE: Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - .:KoxTrucker:. - 31/07/2016 07:30 PM

Nie ma takiej możliwości wykonania na jointach czy samymi drogami. Chyba, że napiszesz do Piotra Łuciuka, by prefaby z czerwonymi i zielonymi node-ami zrobili.


RE: Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - RadolSzczecin - 31/07/2016 08:00 PM

Napisz jakie dokładnie drogi próbujesz połączyć.

A tutaj mozliwosć zamiany kolorów node w prefabach (opcja 'origin' )
I poniżej efekt na nodach prefabu bo wyborze jednej z opcji.
Image

Wbrew pozorom jest to co innego niz zwykłe odwrócenie prefabu.


RE: Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - elot360 - 31/07/2016 08:42 PM

Nareszcie działa Big Grin Dziękuje bardzo Smile

Ostatni mój prefab jaki używałem to było zrobienie autostadry dwupasmowej na trzypasmową (Więc skrzyżowania od razu odpadały Smile )


RE: Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - elot360 - 14/09/2016 04:31 PM

Odświeżę temat ponieważ pojawił mi się kolejny problem. Co jeśli ustawienie "Origina" nie pomaga i dalej mam złe node koło siebie? I to niestety nie jest już takie banalne ponieważ mam dwa prefaby, i z każdej strony ma pasujące mi node, tylko w jednym miejscu mi "nie pasi". Zielony to te które mi pasują, czerwony to te które psują moje marzenia.
Image

Zmieniając origin może i w tym konkretnym miejscu było dobrze, ale w innym wtedy robił się taki bubel. Jakieś sugestie?


RE: Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - .:KoxTrucker:. - 14/09/2016 04:36 PM

Zrób tak, aby czerwony node zmienił się z tym na początku robót, i dorób krótki odcinek drogi. I jeszcze dorób krótki odcinek drogi tak, aby połączyć zielone nody z czerwonymi. A drogę z zielonym nodem połącz z czerwonym od węzła, i bedzie git! Smile

Image


RE: Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - elot360 - 14/09/2016 04:41 PM

Instrukcje nie jasne :/

Dla rozjaśnienia sytuacji powiem że chcę połączyć zaznaczone prefaby jedną drogą.

Image


RE: Łączenie dróg z zakończonym node o tym samym kolorze - .:KoxTrucker:. - 14/09/2016 04:45 PM

Masz zdjęcie powyżej i problem chyba rozwiązany.