eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Premiera nowej generacji Scanii - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Świat Motoryzacji (/forum-242.html)
+---- Dział: Ogólne informacje o motoryzacji (/forum-87.html)
+----- Dział: Ciężarówki > 3.5t (/forum-427.html)
+----- Wątek: Premiera nowej generacji Scanii (/thread-40658.html)

Strony: 1 2


Premiera nowej generacji Scanii - Szczuru - 23/08/2016 08:30 PM

W dniu dzisiejszym miejsce miała premiera nowej generacji Scanii. Film z tego wydarzenia (w języku angielskim) można obejrzeć poniżej:




Dołączam również zdjęcia. Z nowości w kabinie to coś na co wszyscy czekali! Albowiem w tej generacji w najwyższych kabinach nie zaznamy tunelu silnika!

Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



RE: Premiera nowej generacji Scanii - ZmechaniZowany - 23/08/2016 09:17 PM

Szczerze pierwsza wersja "niższej" kabiny... jest o wiele milsza dla oka.. i nie przypomina aż tak statku kosmicznego z 2099 roku Big Grin... większość firm produkujących ciężarówki (oczywiście znanych marek jak Scania, Daf czy Reanult..) zmierza do przedziwnych kształtów karoserii.. lamp.. itp, itp. Wiadomo jest XXI wiek i wszystko co nas otacza dąży do tego.. ale patrząc na projekty niektórych modeli znanych firm.. można chwycić się za głowę.. gdzie te kształty ?? - które wszyscy rozpoznajemy i chwalimy.. powoli to zanika.. za niedługo w popularnych markach tracków będziemy rozpoznawali tylko logo.. W wielu (starych) modelach ciężarówek.. jest swego rodzaju Ewolucja z modelu na model.. czy to trochę smuklejszy wygląd lamp, czy też drobna kosmetyka wnętrza.. dłuższe owiewki.. lepsze lampy itp.. Ale teraz jest moda na przeskoki tak gigantyczne.. że człowiek ma wrażenie że miedzy np Ostatnim modelem Scanii.. a tym pokazanym tutaj jest tak gigantyczny kanion że masakra.. Pozdrawiam.


RE: Premiera nowej generacji Scanii - Lanker - 23/08/2016 09:27 PM

Tyle ze np. w samochodach to już od dawna postępuje, więc w świecie trucków to musiało nadejść.

Na przedostatniej fotce prezentuje się najlepiej, nie widać tych kanciastości tak bardzo


RE: Premiera nowej generacji Scanii - rafaelcz82 - 23/08/2016 09:43 PM

Spłaszczone dołem koło kierownicy wygląda, jakby zostało żywcem przeniesione z audi. To co powyżej linii okien, to prawie DAF w niższej budzie, z tym że scania jakimś cudem zmieściła tam reflektory dalekosiężne. Ta środkowa konsola zdaje się zabierać sporo z tej i tak ograniczonej przestrzeni w kabinie. Lustra boczne, to chyba wzięto od tego samego chińskiego producenta/kooperanta współpracującego przy budowie gamy Renault Range. Przy tej prostocie linii tworzących kabinę, w ogóle się one nie wpisują w boczny profil pojazdu.
Ale jak już pisałem na 40ton, to jest wół roboczy który ma zarabiać na siebie i zachciewajki szefa firmy przewozowej, nie wyglądać. Jeśli tylko nie będzie się psuł, będzie dostępny w przystępnej ofercie cenowej / leasingowej, to na pewno znajdzie nie jednego zwolennika.
No a jak wiemy, będzie tyle opinii o tym aucie, co i jego użytkowników. Jeden będzie wychwalał, inny przeklinał. Jak to będzie z tym modelem, czas pokaże.


RE: Premiera nowej generacji Scanii - Darecki19 - 23/08/2016 10:00 PM

Bardzo ładna....robi wrażenie Smile


RE: Premiera nowej generacji Scanii - Misiek - 23/08/2016 10:42 PM

dla mnie jedyne co piękne to środek, a zewnątrz to jakiś statek kosmiczny.


RE: Premiera nowej generacji Scanii - siedlecki95 - 23/08/2016 11:00 PM

ale to jest brzydkie wygląda tak samo zle jak chińskie podróby scani


RE: Premiera nowej generacji Scanii - Perkins - 23/08/2016 11:11 PM

Mieszanina Dafa, Range T, Volvo FH4, Actrosa MP4 i HiWaya. Liczyłem na coś oryginalnego i ładnego dla oka, ale zawiodłem się.


RE: Premiera nowej generacji Scanii - |OVERSIZED| - 23/08/2016 11:28 PM

Wnętrze w sumie da sie polubić
Mowią ze brzydka jak Tetka.. moim zdaniem Tetka jest b.ładna a to wygląda jak tir z niskobudżetowej gry na androida..


RE: Premiera nowej generacji Scanii - Kurdianeł - 24/08/2016 08:58 AM

Fajna Scania. Aczkolwiek trochę taka "kosmiczna" jak dla mnie. Wiadomo czy wyjdzie do ETS-a?