eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: American Truck Simulator
(/forum-443.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-506.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-510.html)
+---- Wątek: Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps (/thread-40717.html)

Strony: 1 2


Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - Szenk - 28/08/2016 09:30 AM

Witam.
Mam mały problemik. Otóż na gps "trójkącik" przestawiający położenie mojej ciężarówki jest bardzo, bardzo mały, tak że utrudnia mi nieraz zorientowanie się, gdzie jestem, jeśli korzystam z gps pojazdu, a nie doradcy drogowego.

Na filmikach na YT widziałem, że gracze mają ten trójkącik normalnej wielkości, tak jak w ETS2. Nie wiem, może powodem jest któryś z modów, których używam? Ale jestem do nich tak przywiązany, że trudno by mi było z któregoś z nich zrezygnować.
Na wszelki wypadek podaję ich listę: ai_traffic_pack_by_Jazzycat_v1.5.1_ats, Coast_to_Coast_v1.8, HUD_Mirror_Small, realistic_environment_v1, USA_Billboards, HDR - no bloom, minimal adviser interface for ATS & ETS2.

Czy jest może jakiś mod modyfikujący wielkość (ewentualnie kształt) tego "trójkącika", żeby był bardziej widoczny?
Czy też może sam bym sobie poradził z tym problemem, modyfikując jakiś plik w którymś z modów lub w grze, o ile nie byłoby to zbyt skomplikowane Smile

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszelkie sugestie Smile


RE: Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - Wawrzyn5252 - 28/08/2016 09:39 AM

Wydaje mi sie ze to wina jakiegos moda. Sprobuj na czystym profilu bez modow Wink Jesli bedzie lepiej to usuwaj modyfikacje po kolei tak aby znalezc winowajce problemu Wink


RE: Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - VresT - 28/08/2016 09:46 AM

Najbardziej do mnie przemawia ten mod Minimal adviser Interface pewnie to on powoduje ten mały trójkącik.Spróbuj wyłączyć go i daj znać czy dalej tak jest.


RE: Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - Szenk - 28/08/2016 10:34 AM

Przed chwilą sprawdziłem - niestety, po wyłączeniu tego moda "trójkącik" pozostaje taki sam, czyli bardzo mały.


RE: Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - VresT - 28/08/2016 10:38 AM

Masz modyfikacje na mapy ? Czy tylko te które wymieniłeś ?


RE: Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - Szenk - 28/08/2016 10:44 AM

Chyba mam winowajcę. Zrobiłem, jak sugerował Wawrzyn5252 w poście nr 2: ikonka ciężarówki jest normalna na wszystkich używanych przeze mnie modach, robi się mała natomiast po włączeniu mapy Coast to Coast.
Da się coś z tym zrobić? Zmienić gdzieś jakiś parametr, lub coś dopisać?


RE: Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - VresT - 28/08/2016 10:46 AM

Jedyny wyjściem będzie zrezygnowanie z tego modu.Chyba że w plikach gry musiałbyś poszukać i sam dojść do wniosku jaki plik/folder usunąć.


RE: Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - Szenk - 28/08/2016 10:49 AM

Cóż, trudno, dzięki.
Z mapy nie zrezygnuję Smile Pozostaje mi w takim razie jeździć z włączonym "dużym" gps-em.


RE: Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - VresT - 28/08/2016 10:51 AM

Chyba że spróbujesz modyfikacji na inny "trójkąt".


RE: Zbyt mała ikonka ciężarówki na gps - Szenk - 28/08/2016 10:56 AM

Niestety, szukałem, ale nigdzie takowej modyfikacji nie znalazłem.
Jest jakiś mod z lutego tego roku o nazwie "iconsV2.scs", który podmienia wszystkie ikony na mapie, a "trójkącik" zmienia na miniaturkę ciężarówki, ale ta ikonka też jest malutka i ledwo widoczna.