eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Stworzona mapa nie działa - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pytania (/forum-249.html)
+---- Wątek: Stworzona mapa nie działa (/thread-41820.html)



Stworzona mapa nie działa - danio18310 - 23/10/2016 09:08 AM

Witam mam następujący problem.Przebudowywałem sobie Polskę(nowe drogi,modele itp) jednak gdy daje mod do archiwum scs to mapa jest pusta,w sęsie europa jest tylko nie ma tych moich modeli,gdy wejdę w ME i wczytam tą mape to wszystko jest...
Dodam że używam modeli od mapy TSM -mape wsadziłem do folderu mod nic nie konwertowałem,wydaje mi się że to przez to lub przez to że nie mam dlc going east oraz Skandynawi i możliwe że dodałem jakiś model.Ktoś pomoże ?

Widzę że nie ma kto pomóc ;(


RE: Stworzona mapa nie działa - Misiek - 23/10/2016 09:55 AM

jaka kolejność? I dodaj log z gryWykrzyknik


RE: Stworzona mapa nie działa - danio18310 - 23/10/2016 10:04 AM

(23/10/2016 09:55 AM)FKS Stal Mielec napisał(a):  jaka kolejność? I dodaj log z gryWykrzyknik

Na dole masz


RE: Stworzona mapa nie działa - danio18310 - 23/10/2016 10:06 AM

Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .


RE: Stworzona mapa nie działa - Misiek - 23/10/2016 10:08 AM

log dodajemy w Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.log z gry[/.code] bez kropki Tongue

niby mapę wczytuje, ale coś chyba z modelami


RE: Stworzona mapa nie działa - danio18310 - 23/10/2016 10:11 AM

(23/10/2016 10:08 AM)FKS Stal Mielec napisał(a):  log dodajemy w Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.log z gry[/.code] bez kropki Tongue

niby mapę wczytuje, ale coś chyba z modelami

Czyli jakbym z mapy usunął te modele od TSM to zadziała ?


RE: Stworzona mapa nie działa - Misiek - 23/10/2016 10:19 AM

(23/10/2016 10:11 AM)danio18310 napisał(a):  
(23/10/2016 10:08 AM)FKS Stal Mielec napisał(a):  log dodajemy w Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.log z gry[/.code] bez kropki Tongue

niby mapę wczytuje, ale coś chyba z modelami

Czyli jakbym z mapy usunął te modele od TSM to zadziała ?

spróbuj, ale jedyne błędy są przez jakieś samochody, a nie modele


RE: Stworzona mapa nie działa - danio18310 - 23/10/2016 10:24 AM

(23/10/2016 10:19 AM)FKS Stal Mielec napisał(a):  
(23/10/2016 10:11 AM)danio18310 napisał(a):  
(23/10/2016 10:08 AM)FKS Stal Mielec napisał(a):  log dodajemy w Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.log z gry[/.code] bez kropki Tongue

niby mapę wczytuje, ale coś chyba z modelami

Czyli jakbym z mapy usunął te modele od TSM to zadziała ?

spróbuj, ale jedyne błędy są przez jakieś samochody, a nie modele

Hmm bo jak to przeczytałem to pisze że jakiś Transit a ja od Satana1990 miałem moda na te transity tylko on mi nie działał spróbuje usunąć ten mod i może wtedy pójdzie


RE: Stworzona mapa nie działa - danio18310 - 23/10/2016 10:28 AM

Jednak to nic nie dało dziwne ponieważ ja nie dawałem żadnego modu na pojazdy,jedyne co to miałem mod Jazyycata na ruch uliczny i nowe samochody.Masz ktoś jeszcze jakiś pomysł ?


RE: Stworzona mapa nie działa - RadolSzczecin - 23/10/2016 01:12 PM

Robiąc cos własnego w edytorze dobrze jest usunąć wszystkie mody, których nie potrzebujesz (traffici, dodatki i inne pierdoły) - zostają tylko pliki mapy jeśli robisz swoje tereny na podstawie innej mapy.
W tym przypadku, jeśli robiłeś coś na mapie TSM to powinna byc w mod tylko ta mapa.
Po pracy w edytorze i zapisie swoich sektorów, Twój minimod .scs powinien mieć taką nazwe aby według kolejnosci alfabetycznej był na samym dole (ostatni) w katalogu 'mod'.

(W katalogu ustaw widok na "lista" i od góry powinny się pliki ustawic alfabetycznie.
Twój minimod .scs powinien być kompletnie na samym dole
Warto zapisać sobie to z nazwą np: zzzzzzz mojamapa.scs

Jeśli uruchamiasz edytor i masz na mapie w edytorze to co dotychczas zrobiłeś, oznacza że tak właśnie masz - gdyż Twój mod nadpisuje poprawnie mapę TSM

Odwrotnie jednak postępujesz już w samej grze i w menadżerze modów jeśli chcesz uruchomić swój minimod.
Twój minimod dodajesz jako ostatni - czyli powinien być na samej górze listy - nad plikami mapy TSM.
Wtedy też powinny zmiany być takze widoczne na mapie w grze.

Nie ma tu nic skomplikowanego.
Radzę dobrze poćwiczyć zapis mapy i potem jej wczytywanie - zanim narobisz się w edytorze a wszystko szlag trafi.

Dodatkowe inne mody niepotzrebne do budowania i pętające sie w katalogu 'mod' mogą Ci niepotrzebnie przeszkadzać i mieszać.