eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Wyłączenie animacji roślinności - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: American Truck Simulator
(/forum-443.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-506.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-510.html)
+---- Wątek: Wyłączenie animacji roślinności (/thread-42836.html)



Wyłączenie animacji roślinności - slavko - 27/12/2016 03:25 PM

Witam.
Może jest ktoś, kto wie jak wyłączyć animacje-falowanie drzew, krzaków, trawy?
Coś na wzór tego, co można zrobić a Farming Simulator 15:
http://farming-simulator.pl/showthread.php?tid=360

Sprawiłem sobie wreszcie ATSa, ale niestety aktualnie nie mogę sobie pozwolić na złożenie wydajnego komputera, a na laptopie trochę ciężko grać z lagami.
W Farmingu wyłączenie animacji w znacznym stopniu mi pomogło i chciałbym to samo zrobić w ATSie, ale nie wiem jak się do tego zabrać i gdzie szukać plików odpowiedzialnych za to.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, może ktoś mądrzejszy ode mnie w tym temacie da radę mi pomóc.
Pozdrawiam


RE: Wyłączenie animacji roślinności - matadrox - 27/12/2016 06:12 PM

W grze jest sporo ustawień odnośnie grafiki. Mi płynnie działa na naprawdę starym laptopie z 2GB ram i kartą GF 8600M 512MB. Gra jest dobrze zoptymalizowana. Z tym, że ja używam linuksa dla niej, który w LXDE zużywa nieco trochę ponad 150MB ramu. Kombinowanie w plikach, już nic nie da.


RE: Wyłączenie animacji roślinności - slavko - 27/12/2016 06:17 PM

Mogę zmniejszyć skalowanie i inne detale, ale nie potrzebuję grafiki jak w 18 Wheels z "2000 roku", a wiem, że wyłączenie animacji trochę mi pomoże.


RE: Wyłączenie animacji roślinności - matadrox - 28/12/2016 04:25 PM

Może napisz jaki posiadasz sprzęt? Bo jeśli uważasz, że wyłączenie jak to nazywasz, animacji a pozostawienie innych rzeczy jak np filtrowanie anizotropowe na x4 i poziom detali na max + skalowanie 200% to się możesz nie mile zdziwić.


RE: Wyłączenie animacji roślinności - Łukasz23 - 28/12/2016 04:28 PM

Trzeba zmniejszać grafikę o trochę i sprawdzać kiedy jest wystarczająco.