eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Rzeczywiste temperatury. - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: ETS2 rozmowy ogólne (/forum-354.html)
+--- Wątek: Rzeczywiste temperatury. (/thread-44146.html)



Rzeczywiste temperatury. - Bart*28 - 30/06/2017 09:08 PM

Witam, poszukuję moda bądź jakiegoś poradnika dotyczącego realnych temperatur. Nie chodzi mi o temperaturę powietrza na zewnątrz, ale o temperaturę cieczy chłodzącej i oleju. Nie wiem, czy w ciężarówkach temperatura oleju rzeczywiście wynosi 90 stopni, tak jak to widać w grze. Jesli chodzi o temperaturę cieczy chłodzącej to normalnie powinna się rozgrzać na tyle, żeby wskazówka temperatury była dokładnie w połowie skalki, trzeba po prostu spojrzeć na cyferki obok... Bo np. w Scanii, Volvie bądź Manie rozgrzewa się do 90 stopni, a np. w Iveco bądź chyba Mercedesie (ale nie jestem pewien) tylko do 80. Po drugie, w niektórych pojazdach, chyba wszystkich od SCS-u (chyba tylko z wyjątkiem Iveco, tam skalka jest normalna, ale temperatura jest źle dopasowana) wskaznik temperatury wychodzi poza wartość, jaką pokazuje komputer pokładowy względem rzeczywistości. Wiem, że to jest pierdoła, ale jak to ma być symulator to trzeba tak zrobić, żeby wszystko wyglądało jak w rzeczywistości. Czyli na koniec, w ciężarówkach temperatura na komputerze pokazuje za mała bądź za duża w Iveco wartość, a z kolei wskaźnik na pulpicie za dużą.