eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
zmiany biegow (automat) - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pytania (/forum-249.html)
+---- Wątek: zmiany biegow (automat) (/thread-44214.html)



zmiany biegow (automat) - matigts - 08/07/2017 03:00 PM

Witam wszystkich koledzy mam pytanie czy jest możliwość aby biegi w automatycznej skrzyni biegów bez funkcji adaptacji biegów biegi zmieniały się wcześniej chodzi mi o to aby kolejny bieg wkladal się przy prędkości obrotowej 1300-1400?
Bo taka jazda ze startuje z pod swiatel z 1 i wrzuca mi potem 5 i ciągnie jak muł jest męcząca ? za wszelkie udzielone odpowiedzi dziękuję.


RE: zmiany biegow (automat) - Hardcor123 - 08/07/2017 03:03 PM

Odznacz Sobie w ustawieniach '' Adaptacyjna automatyczna skrzynia biegów '' i zobacz czy pomoże.


RE: zmiany biegow (automat) - matigts - 08/07/2017 04:52 PM

chodzi mi o to aby bez tej funkcji to jakos zmienic


RE: zmiany biegow (automat) - skaecik - 08/07/2017 08:14 PM

Musiałbyś (chyba) znaleźć defy opisujące jak skrzynia ma przerzucać biegi i tam pozmieniać (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi). Do tego musisz mieć wypakowane base.scs z głównego folderu z grą, za pomocą SCS Extractora (czy jakoś tak).


RE: zmiany biegow (automat) - matigts - 09/07/2017 10:30 AM

To że muszę zmienić defy opisujące zmianę biegów to ja to wiem Big Grin tylko pytanie brzmi gdzie go znaleźć


RE: zmiany biegow (automat) - skaecik - 09/07/2017 11:59 AM

(08/07/2017 08:14 PM)skaecik napisał(a):  Do tego musisz mieć wypakowane base.scs z głównego folderu z grą, za pomocą SCS Extractora (czy jakoś tak).

Na przykładnie Scanii RJL

C:\Users\Lenovo M83\Documents\Euro Truck Simulator 2\mod\Scania R Streamline modifications v2.2 by RJL.zip\def\vehicle\truck\scania.rs\transmission\

i tu wyszukujesz interesującą Cię skrzynię

EDIT
Ale co zmienić żeby przy innych obrotach to nie wiem


RE: zmiany biegow (automat) - matigts - 09/07/2017 01:40 PM

No to tak jak teraz kolego napisałeś to tam nic nie ma nic się nie zmieni już wcześniej patrzyłem czy coś się da ale nie ma nic mam mod na dafa i zadaje sobie pytanie dlaczego ten daf zmienia biegi przy 1400obrtow A inne ciężarówki nie obrotomierz.jest dobrze wyskalowany więc jakiejś tu pomyłki nie ma na 100%zmienia przy 1400a inne ciężarówki nie i sie chce wiedzieć co trzeba zrobić aby zrobić tak że wszystkimi ciezarowkami


RE: zmiany biegow (automat) - skaecik - 09/07/2017 06:03 PM

Tego to ja już niestety nie wiem, musisz poczekać aż ktoś bardziej obeznany się odezwie Wink


RE: zmiany biegow (automat) - LucasSL - 23/08/2017 03:16 PM

spróbuj ustawić w innych truckach te same cyferki, które są w dafie - chodzi o skrzynię biegów.