eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Problem z uruchomieniem starego save'a - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: American Truck Simulator
(/forum-443.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-506.html)
+---- Dział: Pytania (/forum-511.html)
+---- Wątek: Problem z uruchomieniem starego save'a (/thread-44790.html)



Problem z uruchomieniem starego save'a - patrixxx12 - 20/09/2017 09:58 AM

Witam,
sprawa wygląda tak, że jakieś pół roku, może trochę dłużej nie grałem w ETS'a. Teraz mam trochę więcej czasu i postanowiłem to zmienić Big Grin zdawałem sobie sprawe, że mody które posiadam (promods, rusmap itd) będą niekompatybilne z najnowszą wersją ets'a. Dlatego wywaliłem wszystkie mody, pobrałem aktualne do ETS'a 1.28.
Wgrałem te mody, ustawiłem zgodnie z instrukcją priorytety i podczas ładowania zapisu gra wywala. Gdy uruchamiam ten sam save bez żadnych modów lub tylko z modem na realne nazwy firm to wszystko jest ok. Gdy dodam Promods i rusmap to lipa. Jednak żeby mieć więcej informacji postanowiłem uruchomić inny (nowy) zapis z aktualnymi modami, i ku mojemu zaskoczeniu nowy zapis śmiga bez problemu. Czy jest jakaś rada żeby uratować mojego starego save'a ? Może jestem sentymentalny ale to mój pierwszy zapis od premiery Tongue Tongue i chciałbym go dalej ciągnąć Big Grin
Mody jakie używam to w zasadzie modyfikacje używane przez znanego w branży symulatorów youtubera (żeby nikt o reklamy nie posądził Big Grin ) informacje o modyfikacjach są na jego stronie.

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Patrixxx12


RE: Problem z uruchomieniem starego save'a - topiq - 20/09/2017 11:12 AM

Może dodawaj te mody i mapy pojedynczo. Dowiesz się, który mod powoduje wywalanie. Log z gry mile widziany. Mam pierwszy stary save z 2014 roku i nadal śmiga z najnowszymi odsłonami map PM i RusMap + różności od Jazzycata. Często wywalanie to była kwestia ułożenia kolejności modów. Wklej screen jak masz u siebie, może coś poradzimy. Pół roku to stanowczo za mało, żeby coś nie prądziło. Ja od 4 miesięcy tylko aktualizuję mody pod nowe patche, odpalam grę, zapisuję save na nowych już i wsio chodzi. Czasu na grę niestety brak.


RE: Problem z uruchomieniem starego save'a - patrixxx12 - 20/09/2017 12:56 PM

Wywalenie kierowców itd nie pomogło. Generalnie to po wgraniu samego Pro modsa i rusmap wywala :/ a na tych modach mi najbardziej zależy.

Jeżeli chodzi o kolejność to wygląda to następująco:

https://zapodaj.net/a43910f990e41.png.html
https://zapodaj.net/b08a2632e8293.png.html

Natomiast w loga też zaglądałem, moje zainteresowanie wzbudziły ostatnie linijki:

00:00:59.092 : <ERROR> Unable to find 'Prefab' 'scan049' for 0x38D9DC43F000000
00:01:01.614 : <ERROR> Node linkage inconsistency detected! Node uid:0x3DFB9975AA00000


RE: Problem z uruchomieniem starego save'a - topiq - 20/09/2017 12:59 PM

Po pierwsze masz złe połączenie ProMods 2.18 + RusMap 1.7.4 Road Connection. Jest nowsze. Niestety już nie pamiętam czy to nowsze było w archiwum RusMapy czy PM, czy na ich forum. W domu będę to dam znać. Po drugie, zobaczy czy nie masz autosave. U mnie często bywało, że główny save był padnięty, ale autosave kilka minut wcześniej zapisany działał poprawnie. Nawet jak stracisz jedno zlecenie, to i tak lepsze. Oczywiście przed eksperymentami z save, zrób sobie kopię zapasową.


RE: Problem z uruchomieniem starego save'a - patrixxx12 - 20/09/2017 01:22 PM

To połączenie które ja mam, jest z archiwum Rus Map. Próbowałem wczytywać autosave'y ale nie pomaga :/


RE: Problem z uruchomieniem starego save'a - err1911 - 20/09/2017 02:49 PM

Masz złe połączenie PM RusMap. Spróbuj tego http://sharemods.com/6vxaxg8t9kmo/ProMods_RusMap_Correctmap1.28_by_Rockeropasiempre.scs.html Pamiętaj tylko o nieznacznej zmianie kolejności modów, Rusmap def ma być nad PM.


RE: Problem z uruchomieniem starego save'a - patrixxx12 - 20/09/2017 03:04 PM

Dzięki wielkie, pomogło Big Grin


RE: Problem z uruchomieniem starego save'a - topiq - 20/09/2017 09:36 PM

No i super. PM 2.2 ma nowe tereny w obwodzie Kaliningradzkim i stąd te problemy ze starym połączeniem.


RE: Problem z uruchomieniem starego save'a - Rene-GAD - 20/09/2017 11:04 PM

PM 2.2 + RM 1.7.4 współpracują razem bez problemów Tongue
Wystarczy pobierając PM z ich strony zaznaczyć kwadrat, ze chce się korzystać z RM.


RE: Problem z uruchomieniem starego save'a - err1911 - 20/09/2017 11:57 PM

(20/09/2017 11:04 PM)Rene-GAD napisał(a):  Wystarczy pobierając PM z ich strony zaznaczyć kwadrat, że chce się korzystać z RM.

To chyba jasne, wystarczy uważnie czytać co się robi podczas generowania defa.

PS. Bez tego ptaszka jest jeszcze problem z zoomem.