eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Czy ETS2 da się "przejść"? - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pytania (/forum-249.html)
+---- Wątek: Czy ETS2 da się "przejść"? (/thread-44907.html)



Czy ETS2 da się "przejść"? - adam.123 - 10/10/2017 12:23 AM

https://howlongtobeat.com/game.php?id=3199
Nie wiem czy powyzsze pytanie wydaje sie powaznym czy nie, wiem tez ze w zasadzie mozna w to grac w nieskonczonosc jak w simsy, jednak lubie miec w grach cele go ktorych daze.
Nie chce tez przechodzic gry na perfekcyjne 100%, nie mam potrzeby np. odkrywania mapy na 100%
Kiedy wiec mozna uznac ze gre sie "przeszlo" w zadowalajacy sposob?
Na howlongtobeat.com piszą, że "main story" zajęło srednio 48h 44m. Jak myslicie co sie w tym czasie zawiera?
Pozdrawiam


RE: Czy ETS2 da się "przejść"? - Rene-GAD - 10/10/2017 09:55 AM

Ja osobiście traktuję tą grę jak wirtualną rzeczywistość.
Nie planuje jeździć na 100%, nie chcę zatrudniać kierowców bo nie o zyski mi chodzi tylko poczuć się jak kierowca trucka wożąc różne towary w różne miejsca.
Bardziej bawi mnie konfiguracja trucka czy aktualnie wszelkiego rodzaju over size cargo i związane z tym wyzwania a także jeżdżenie tam gdzie w realu raczej nie będę miał możliwości pojechać czyli np. kraje dawnego ZSRR czy nawet wybrzeże Afryki albo Islandia.
Dlatego dla mnie kluczową sprawą są mapy i odzwierciedlenie rzeczywistości na nich.


RE: Czy ETS2 da się "przejść"? - adam.123 - 12/10/2017 05:24 AM

dzieki z odpowiedzi. W sumie ja chce wykrozystywac gry do do nauki zgodnie z zasada ze gry rozwijaja. Moim celem bylo po prostu zainteresowac sie truckami. Dla kompletnego laika mysle ze granie w gre moze sprawic ze predzej to polubi niz przeczytanie 3 czasopism bez odpowiedniego wzbudzenia ciekawosci.
Dlatego moim celem jest po prostu pobawic sie w konfiguracje trucka aby sie poduczyc co jest czym Smile
Ale do tego sa potrzebne pieniadze. Wiec cel w ktorym "firma juz na siebie sama zarabia" jest dobrym celem i dzieki za to Smile A reszta celow to juz skutek uboczny. Smile
Jak myslicie ile czasu w godzinach moze zajac dojscie do takiego etapu?


RE: Czy ETS2 da się "przejść"? - xyzan - 12/10/2017 10:18 AM

Dla mnie na przykład, ta gra nie ma jako takiego celu. Jak większość symulatorów, jest zrobiona po to, aby naśladować rzeczywistość. Ponieważ lubię jeździć i mnie to relaksuje, to to jest cel grania w ETS'a. Mam jeden profil od początku, na nim 10 kierowców którzy przynoszą jakieś chorendalne zyski... Nie interesują mnie pieniądze w grze, nie interesuje mnie XP, nie interesują mnie steamowe osiągnięcia. Po prostu celem samym w sobie jest jazda i daje mi to frajdę. Tak samo, jak latając we FlightSimulatorze, po prostu latasz, bo to jest fajne i to lubisz Wink A przy okazji, jak się czegoś nauczysz, dowiesz, rozwiniesz, to to jest Twoje.
Pytasz ile zajmie dojście do etapu, że firma na siebie zarabia? U mnie 10 kierowców zarabia na firmę... potrzebne do tego 2 duże garaże i 10 ciężarówek. nie pamiętam za bardzo cen, ale musisz sobie przeliczyć. 1 godzina gry, to ok 800-1000km. Przelicz sobie zarobki w grze (tam jest kilke €/km, jak pamiętam) i policz ile potrzebujesz pieniędzy, to Ci wyjdzie. Tak na moje oko, może być z 50h, ale tak dawno nie zaczynałem profilu od początku, że nie mam pojęcia jakie tam są stawki.


RE: Czy ETS2 da się "przejść"? - err1911 - 12/10/2017 12:14 PM

Tak ma marginesie dodam że ekonomia w grze zdecydowanie odbiega od rzeczywistości w górę. Ja w związku z tym korzystam z modów na realną ekonomię co wiąże się z długim osiągnięciem takich zysków aby firma utrzymywała się sama. To przedłuża rozgrywkę tak aby szybko nie osiągnąć założonych celów i nie nudzić się grą.


RE: Czy ETS2 da się "przejść"? - grzegra - 12/10/2017 06:00 PM

Jeśli lubisz jakieś cele, to w grach tego typu musisz sam sobie je określić...
na przykład nowa ciężarówka, garaż w Hamburgu, 200 kierowców, 100% mapy...

Chodż z drugiej strony, zawsze te cele mogą Ci uciekać, i znów musisz zaczynać od nowa. Instalując różne mody. Lub wyznaczać nowe cele.

Dlatego według mnie ta gra nie ma końca...

A co do ekonomii gry, nawet najbardziej hardkorowe mody nie odzwierciedlą rzeczywistości.


RE: Czy ETS2 da się "przejść"? - err1911 - 12/10/2017 07:19 PM

(12/10/2017 06:00 PM)grzegra napisał(a):  A co do ekonomii gry, nawet najbardziej hardkorowe mody nie odzwierciedlą rzeczywistości.

Masz rację ale przynajmniej są bardziej zbliżone do rzeczywistości niż oryginalna ekonomia. I z takimi modami nie osiągniesz celów po kilku godzinach gry. Ja na obecnym profilu nam dopiero 36 poziom, ledwo ponad 22% mapy a przejechane kilkaset tysięcy kilometrów. Zajęło mi to 1730 godzin realnego czasu Wykrzyknik Więc mam jeszcze sporo do osiągnięcia i realizacji postawionych celów.Smile

Edit:
Małe sprostowanie - 1730 godzin to całość mojej rozgrywki w ETS 2 a na profilu o którym pisałem mam ok 1500 - 1550 godzin


RE: Czy ETS2 da się "przejść"? - someone1989 - 12/10/2017 08:17 PM

Zawsze możesz sobie zrobić taką ekonomię że z km wychodzi ci 0,30 gr/km i się poczujesz jak busiarz na międzynarodówce Big Grin