eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Tempomat - chyba nie działa? - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: American Truck Simulator
(/forum-443.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-506.html)
+---- Dział: Pytania (/forum-511.html)
+---- Wątek: Tempomat - chyba nie działa? (/thread-45107.html)



Tempomat - chyba nie działa? - deston - 04/11/2017 09:45 PM

Cześć, mam pytanie odnośnie działania tempomatu w ATS (i ETS 2 w sumie też). Pewnie ja coś robię nie tak, ale nie mam już pomysłu w jaki sposób mógłbym tę opcję uruchomić. Mam wszystko w ustawieniach gry odfajkowane, że ma być tempomat, próbowałem opcji z inteligentnym tempomatem i bez, mam też przypisane klawisze pod zwiększanie i zmniejszanie prędkości tempomatu. A po jego uruchomieniu nie działa. Włączam tempomat przy pożądanej prędkości i trzymając gaz, ciężarówka nadal przyspiesza ponad tę prędkość. A jak nie trzymam gazu, to zwalnia. Jak wobec tego ten tempomat powinien działaćPytajnik Może ja robię coś nie tak?

Rozumiem też, że nie każda ciężarówka ma tempomat? Czy po odfajkowaniu tej opcji w ustawieniach, mogę go używać w każdej ciężarówce?

Na razie jeżdżę na automacie - czy to ma znaczenie? Powinienem zmienić na manual?


RE: Tempomat - chyba nie działa? - NightmareX - 04/11/2017 09:58 PM

Co?
Ustawiasz sobie w klawiszach tempomat, chyba domyślnie jest C i jedziesz LOL


RE: Tempomat - chyba nie działa? - Rene-GAD - 04/11/2017 09:58 PM

Hejka.

Skrzynia nie ma znaczenia - jak w realu.

Jeżeli włączysz tempomat to nie musisz trzymać gazu - po to jest tempomat.
Nie działa poniżej 30kmh.

Ja mam aktywację klawiszem C (Cruise Control Wink ) a zwiększam i zmniejszam klawiszem + i - co 5kmh lub 5mph (w ATS).
Enterem numerycznym aktywuje przyspieszenie do żądanej prędkości jak wcześniej zwalniałem.

Image

Image



RE: Tempomat - chyba nie działa? - deston - 04/11/2017 10:44 PM

kurcze, macie rację, gamoń ze mnie Smile

Musiałem odruchowo trącać gaz lub hamulec i tempomat się wyłączał, dlatego myślałem, że nie działa.

Już ogarniam, dzięki Smile


RE: Tempomat - chyba nie działa? - Rene-GAD - 05/11/2017 12:19 AM

Używając zwalniania i przyspieszania klawiszami tempomatu można całkiem fajnie śmigać po drogach i mieć stałe tempo jazdy na zwężkach czy po wjazdach/zjazdach z autostrady.