eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Przenoszenie ze starego do nowego profilu. - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pytania (/forum-249.html)
+---- Wątek: Przenoszenie ze starego do nowego profilu. (/thread-45825.html)



Przenoszenie ze starego do nowego profilu. - Teddy PL - 21/01/2018 06:09 AM

Cześć, Smile

Czy da się ze starego profilu przenieść punkty xp (poziomu), pieniądze i zakupione garaże (bez zatrudnionych osób i ciężarówek w garażach) po prostu żeby były puste do nowo założonego profilu, żeby nie zaczynać wszystkiego od zera Pytajnik


RE: Przenoszenie ze starego do nowego profilu. - Łukasz23 - 21/01/2018 11:53 AM

Hej, Jeżeli dobrze pamiętam stary folder z profilem musisz wkleić do nowych dokumentów z ets 2. Tak mi się wydaję.


RE: Przenoszenie ze starego do nowego profilu. - Teddy PL - 22/01/2018 10:51 AM

Jak do nowych dokumentów Pytajnik
Przecież Ets2 ma tylko jeden folder w dokumentach gdzie są profile z gry, a tak w ogóle to mi chodzi przenieść ale nie wszystko tylko to co opisałem. Tongue


RE: Przenoszenie ze starego do nowego profilu. - xyzan - 22/01/2018 11:00 AM

Teoretycznie się da, ale w praktyce nigdy bym się nie podjął zrobienia tego...
-musisz ściągnąć sii_decrypt od Snipera (dostępny na forum SCS)
-zdekodować oba save'y
- przenieść dane dotyczące garazy, XP i pieniędzy.
Jeżeli jeszcze XP i pieniądze są do zrobienia w prosty sposób (to można też cheat enginem zrobić) to przenoszenie garaży będzie raczej skomplikowane i łatwo się pomylić.


RE: Przenoszenie ze starego do nowego profilu. - iwan4672 - 22/01/2018 01:12 PM

Do przenoszenia XP, pieniędzy, garaży, i odwiedzonych miast z jednego profilu do drugiego nadaje się ETS2 Savegame Editor. A jak to zrobić, to jest pełno poradników na YT. Ale czy nie najlepiej zmienić nazwę profilu, sprzedać ciężarówki, i zwolnić kierowców?.


RE: Przenoszenie ze starego do nowego profilu. - Teddy PL - 23/01/2018 01:21 AM

(22/01/2018 11:00 AM)xyzan napisał(a):  Teoretycznie się da, ale w praktyce nigdy bym się nie podjął zrobienia tego...
-musisz ściągnąć sii_decrypt od Snipera (dostępny na forum SCS)
-zdekodować oba save'y
- przenieść dane dotyczące garazy, XP i pieniędzy.
Jeżeli jeszcze XP i pieniądze są do zrobienia w prosty sposób (to można też cheat enginem zrobić) to przenoszenie garaży będzie raczej skomplikowane i łatwo się pomylić.

Generalnie sprawa się ma tego że w jednym z garażu mam zatrudnioną pewną osobę i ma ona ciężarówkę (prawdopodobnie z modów z workshop lub nie, nie pamiętam) i ta ciężarówka coś się w niej zepsuło i jak chociażby chcę ją modyfikować lub sprzedać to zanim się załaduje obrazek tej ciężarówki wywala mnie z gry do pulpitu.
I generalnie chodzi mi tylko żeby tą osobę jakoś zwolnić i jego ciężarówkę sprzedać, tylko nie mogę tego zrobić z pozycji gry ponieważ mnie wywala i to jest denerwujące. :/

Próbowałem jakoś usunąć poprzez rozkodowanie sava garaż i tą ciężarówkę w którym się znajduje, ale nie chce mi się potem wczytać zmodyfikowany save.

Jakbyś mógł mi powiedzieć (jeżeli wiesz Tongue) które linijki ze starego sava do nowego przenieść to byłbym szczęśliwy, bo ja jestem zielony w tym temacie a nie chcę nic spieprzyć. Smile
Chodzi mi tylko o punkty xp i pieniądze, utratę wszystkich zakupionych garaży i zatrudnionych pracowników(nie jest ich dużo) już przeboleję. Wink


RE: Przenoszenie ze starego do nowego profilu. - xyzan - 23/01/2018 10:39 AM

punkty doświaczenia (tylko jak wprowadzisz wartość, to weź pod uwagę, że podbije Ci statystykę dopiero po awansie!, czyli musisz dojeździć do następnego poziomu i po tym zostaną dopiero uwzględnione) Punktów doświadczenie musisz szukać od poczatku pliku, bo to jest PIERWSZE WYSTĄPIENIE. Następne Cie nie interesują. Ja mam w pliku powyżej total_distance: więc pewnie też tak będziesz miał.
total_distance:
experience_points: TU WPISUJESZ WARTOSC
i pieniądze:
money_account: TU PRZEPISUJESZ WARTOSC (jedyne wystąpienie w pliku)

I pamiętaj, przed edytowaniem zawsze zrób kopie!

Ale możesz też użyć edytora - jest to łatwiejsze i bezpieczniejsze Wink


RE: Przenoszenie ze starego do nowego profilu. - Teddy PL - 23/01/2018 02:09 PM

Dzięki wielkie działa. Ok Smile
Spróbuję też poszukać tego edytora, może przyda się do czegoś innego. Tongue