eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Problem z materiałem terenu - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Map Editor SCS (/forum-273.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-277.html)
+---- Wątek: Problem z materiałem terenu (/thread-47191.html)



Problem z materiałem terenu - Wąski - 03/07/2018 07:21 PM

Siemano, ostatnio dodałem sobie jakieś nowe teksturki żeby można ich było użyć w brushu czy propeties drogi jako tekstura terenu. Wszystko ładnie pięknie w edytorze a w grze tekstury nie ma i zamiast niej jest zwykły dirt. Ktoś wie jak to rozwiazać, czy może po prostu czegoś nie dopisałem lub źle zrobiłem?


RE: Problem z materiałem terenu - Sebass18 - 03/07/2018 07:30 PM

pokaż log z gry. bo szklana kula spadła i się potrzaskała.


RE: Problem z materiałem terenu - Wąski - 03/07/2018 07:40 PM

00:00:38.751 : <ERROR> Inconsistently named unit 'terrain_mat.cymer.0' found. The expected name is 'terrain_mat.0'. This might cause problems.
00:00:38.751 : <ERROR> Inconsistently named unit 'terrain_mat.cymer.1' found. The expected name is 'terrain_mat.1'. This might cause problems.
00:00:38.752 : <ERROR> Inconsistently named unit 'terrain_mat.cymer.2' found. The expected name is 'terrain_mat.2'. This might cause problems.
00:00:38.752 : <ERROR> Inconsistently named unit 'terrain_mat.cymer.3' found. The expected name is 'terrain_mat.3'. This might cause problems.
00:00:38.752 : <ERROR> Inconsistently named unit 'terrain_mat.cymer.4' found. The expected name is 'terrain_mat.4'. This might cause problems.

Faktycznie, zapomniałem go wkleić. Tutaj właśnie te linijki, od tego błedu.


RE: Problem z materiałem terenu - Sebass18 - 03/07/2018 08:00 PM

Poproszę cały Log


RE: Problem z materiałem terenu - Wąski - 03/07/2018 08:02 PM

Więcej w logu błędów nie ma, znam się na tym, więc nie widzę sensu wstawiania całego loga. Błąd dotyczy mapy więc takie linijki tu wkleiłem.


RE: Problem z materiałem terenu - Adam.J - 03/07/2018 08:10 PM

A masz Oryginał czy pirata Smile


RE: Problem z materiałem terenu - Wąski - 03/07/2018 08:11 PM

ETSa mam na steam, więc oczywiście oryginał.


RE: Problem z materiałem terenu - Michal_Z_gno - 03/07/2018 08:27 PM

Jeszcze się z takim konkretnie błędem nie spotkałem a i też nie jestem encyklopedią błędów w logu ETS-a więc mogę jedynie trochę strzelać i napisać jak ja bym się za to zabrał.
A dokładniej gdzieś tam w plikach te nowe materiały masz prawdopodobnie nazwane 'terrain_mat.cymer.0' itp. a gra oczekuję aby były 'terrain_mat.0' więc na początek warto by przejrzeć pliki w poszukiwaniu tych błędnych nazw i zmienieniu ich na takie jakie woła gra.
Jeśli nic się nie uda tak zdziałać niestety musisz poczekać aż przyjdzie ktoś bardziej obeznany z tego typu błędami w logu gry.


RE: Problem z materiałem terenu - Wąski - 03/07/2018 08:39 PM

Już tak próbowałem i crashowało grę bo oryginalne materiały są tak podpisane. Ale po dodaniu .cymer.0 one normalnie działają w edytorze lecz po zapisaniu znikają.

Tak to wygląda:

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Gra:

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.


RE: Problem z materiałem terenu - Wąski - 05/07/2018 06:52 AM

Problem rozwiązany. Winowajcą była kropka między cymer a numerem materiału i dlatego znikało.

Dziękuję Dominiko za pomoc! Big Grin