eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
[PR] Kilka drobnych zmian na mapie - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Poland Rebuilding (/forum-581.html)
+--- Wątek: [PR] Kilka drobnych zmian na mapie (/thread-47549.html)



[PR] Kilka drobnych zmian na mapie - Michaleczeq - 12/08/2018 05:37 AM

Witam wszystkich.
Na mapie ciągle się coś dzieję. Roboty i pomysłów nam nie brakuje, niestety gorzej z wykonaniem tego w szybkim czasie - w skrócie, za mało rąk do pracy.
Dziś jednak piszę z nieco innym tematem. Jest kilka spraw w kwestii których chciałbym dowiedzieć się, jakie jest wasze zdanie na ich temat i nie, nie są to kwestie typu "jakie tereny mamy zrobić".
Jeżeli macie jakieś uwagi/propozycję, zapraszam do komentowania niżej.

1. Ikonki dróg w widoku mapy.
Jak sami możecie zauważyć, ikonki jakie znajdują się na GPS czy też mapie (pod klawiszem "M") nie są typowymi grafikami jakimi numeruje się drogi w Polsce.
Przy okazji poprawiania kilku z nich, dorabiania nowych dla terenów w budowie a także porządkowania plików, postanowiłem że warto byłoby je "poprawić".
Postanowiłem więc zrobić pare tekstur bardziej przypominających te nasze i "zobaczyć w akcji" jak się prezentują.
Co więcej, nowsze ikonki są też nieco większe przez co ich treść powinna być bardziej czytelna.

Pytanie: Który wygląd ikonki wolicie. Stary (prostokąt bez ramek), czy Nowy (lekko zaokrąglony prostokąt z ramką)?

Image



2. Nowa fikcyjna przeprawa promowa (międzypaństwowa).
Na mapie, a dokładniej w Gdańsku (droga 89) znajduje się nieużywany, gotowy port prowadzący do Helsinek.
Samo połączenie nie istnieje w rzeczywistości jako pasażerskie a kontenerowe (przeznaczone tylko dla statków kontenerowych), natomiast szkoda by teren ten był wiecznie nieużywany.
Pomyślałem czy nie warto byłoby stworzyć "brakującej" przeprawy tak, by z Gdańska można było dostać się bezpośrednio do Finlandii.

Pytanie: Czy jesteście za wprowadzeniem fikcyjnego połączenia Gdańsk - Helsinki?
Image



3. Nowa przeprawa promowa (lokalna).
Inna sprawa związana z przeprawą, to stworzenie lokalnej przeprawy między Gdańskiem (droga 91) a Gdańskiem (89).
Jak sami wiecie, na mapie nie istnieje tunel pod Martwą Wisłą. Drogi do niego prowadzące są "w budowie" a ich połączenie jest niemożliwe w związku z tym jak są one poprowadzone, dlatego też wpadłem na pomysł stworzenia przeprawy (coś jak w Świnoujściu).
Przeprawa pozwoliłaby szybciej dostać się w ten rejon mapy, bez konieczności wyjeżdżania z miasta.

Pytanie: Czy jesteście za stworzeniem lokalnego połączenia promowego między drogami 91 a 89?


Image


RE: [PR] Kilka drobnych zmian na mapie - .:KoxTrucker:. - 12/08/2018 06:58 AM

To, co zrobiłeś z ikonkami, to jest miodzio, a te promy nie byłyby wcale złe. Przynajmniej nie trzeba byłoby objeżdżać dokoła celem przedostania się do jakieś firmy. Tongue


RE: [PR] Kilka drobnych zmian na mapie - Nicko - 12/08/2018 09:54 AM

Ikonki nawet są lepsze niż starsze Smile


RE: [PR] Kilka drobnych zmian na mapie - Michal_Z_gno - 12/08/2018 11:09 AM

Jak dla mnie to trzy razy TAK.


Ps. Sam w moim projekcie też używam podobnych ikonek z realną ramką i z praktyki wiem, że są zwyczajnie ładniejsze no i wnoszą też jakąś drobnostkę do ogólnego klimatu przy ustalaniu trasy i w samej nawigacji.


RE: [PR] Kilka drobnych zmian na mapie - .:KoxTrucker:. - 12/08/2018 02:22 PM

Powiedz mi tylko Michał, czy nowe tereny wyjdą na wersję 1.32 (PR 2.3), po wyjściu najnowszego ProModa (ciekawe, ile GB wyjdzie im Tongue) czy będzie tylko konwert aktualnej mapy, np. PR 2.25


RE: [PR] Kilka drobnych zmian na mapie - NightmareX - 12/08/2018 02:33 PM

Dla mnie stare ikony Smile


RE: [PR] Kilka drobnych zmian na mapie - maciaz23 - 12/08/2018 11:48 PM

Wszystko na tak


RE: [PR] Kilka drobnych zmian na mapie - mangat - 13/08/2018 08:55 AM

Trzy razy na TAK z nowymi ikonki.


RE: [PR] Kilka drobnych zmian na mapie - tomber90 - 13/08/2018 09:16 AM

Co do 3 punktu "Nowa przeprawa promowa (lokalna)" , taka przeprawa miała faktyczne miejsce , jak jeszcze tunelu pod martwą wisłą nie bylo , z tym , że była to przeprawa tylko dla samochodów osobowych Smile Ot taka ciekawostka Wink