eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
H-shifter + sterowanie myszką - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: H-shifter + sterowanie myszką (/thread-48041.html)



H-shifter + sterowanie myszką - asdvxc - 11/10/2018 07:11 PM

Witam,

Próbuję zbudować h-shifter ale w mojej głowie jest zbyt wiele pytań. H-shifter będzie zbudowany na padzie z analogami, tak jak większość poradników na youtube. Ale czy będzie działać konfiguracja taka: zmiana biegów za pomocą pada (h-shifter) i jednocześnie kierowanie myszką?? ( Planuje zrobić kierownicę z prawdziwego zdarzenia w której będzie znajdować się sensor z myszki )


RE: H-shifter + sterowanie myszką - resident - 11/10/2018 07:31 PM

Technicznie - zadziała bez większych problemów. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to sterowanie będzie realizowane za pomocą kierownicy - wtedy już cały zamysł ma sens, ale jak miałoby być to sterowane myszą, to komfort raczej będzie ciężko osiągnąć.
Co do samego H-Shiftera - podrzucam hasło h-shifter z joysticka. Jest wiele modeli, np. Logitech Attack 3, które nie kosztują więcej niż 40-50 złotych, a byłoby dużo prościej skonstruować shifter, można byłoby pomyśleć nawet nad oporami - w internecie jest masa pomysłów. Chyba, że chodzi o elektronikę z pada - to juz inna sprawa.


RE: H-shifter + sterowanie myszką - asdvxc - 11/10/2018 07:41 PM

Sterowanie będzie za pomocą kierownicy która będzie działać za pośrednictwem myszki. Kręcąc kierownicą będę tak jakby sterować myszką.

H-shifter planuje zrobić z pada ( logitech F310 ) na zasadzie że lewarek będzie bezpośrednio dotykać analog z pada. Tylko nie wiem czy da się połączyć myszkę z padem :/ tu jest problem.

Jak na razie mam problem żeby zaprogramować samego pada. W sensie ustawiam analog tak jak w poradnikach że poruszenie analogiem do góry to tak jakby NUM 5 na klawiaturze. W grze już tak to dobrze nie działa. Ets narzuca swoje biegi a nie takie jakbym chciał....

Wszystko robie tak jak w tym poradniku https://www.youtube.com/watch?v=sNmty-HKsGg ale mam problem. W momencie zmiany biegu na 1 w grze występuje bieg C1 a powinien być 1. Tak samo zamiast 2 jest C2 ...


RE: H-shifter + sterowanie myszką - resident - 12/10/2018 07:17 PM

Jak rozumiem, masz zamiar zdjąć gałkę i będzie lewarek, który będzie obejmował sam mechanizm? Musisz uważać, ponieważ na analog działają wtedy mocne siły nacisku i szybko może się zużyć. Proponowałbym jak wyżej joystick, ale to już zależy od własnej inwencji.

Co do kwestii biegów C1/C2 - zmień skrzynię biegów w ciężarówce na 12-biegową. Zapewne masz skrzynię, która obsługuje biegi pełzające ©.

Kwestia zmiany biegów w grze - Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. jest kompleksowy poradnik (w języku angielskim, ale do zrozumienia) jak sobie z tym poradzić bez programów.

I pytanie - jak rozwiązałeś kwestię sprzęgła?