eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Brak tworzenia profilu - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Brak tworzenia profilu (/thread-48049.html)

Strony: 1 2


Brak tworzenia profilu - michalMonster - 13/10/2018 06:11 PM

Witam, powracam z problem braku okienka zakładania profilu. Zainstalowałem ponowne ETS'A i mam cały czas ten problem. Nie pomagają reinstale gry ani uruchamianie jako Administrator.
Udostępniam loga: https://pastebin.com/rGzsKbhg
Film pokazujący co się dzieje: https://www.youtube.com/watch?v=JSudOmHgK4c&feature=youtu.be
Proszę o pomoc.


RE: Brak tworzenia profilu - Damian04 - 13/10/2018 07:14 PM

możliwe że blokuje antywirus


RE: Brak tworzenia profilu - michalMonster - 13/10/2018 07:40 PM

(13/10/2018 07:14 PM)Damian04 napisał(a):  możliwe że blokuje antywirus

Od 3 lat nie używam antyvirusów.


RE: Brak tworzenia profilu - RadolSzczecin - 13/10/2018 11:14 PM

Przed kolejną próbą uruchomienia - skasuj plik log
Na steamie w bibliotece, prawy klik na grze i wybierz opcje "Launch to safe mode".
Jak będzie dalej problem, wrzuć ten aktualny log który się zapisał.

p.s.
Radził bym też najpierw na steamie sprawdzenie spójności plików gry.


RE: Brak tworzenia profilu - michalMonster - 14/10/2018 07:51 PM

(13/10/2018 11:14 PM)RadolSzczecin napisał(a):  Przed kolejną próbą uruchomienia - skasuj plik log
Na steamie w bibliotece, prawy klik na grze i wybierz opcje "Launch to safe mode".
Jak będzie dalej problem, wrzuć ten aktualny log który się zapisał.

p.s.
Radził bym też najpierw na steamie sprawdzenie spójności plików gry.

Log po odpaleniu w trybie safe: https://pastebin.com/gG9PDNwM

Sprawdzenie spójności plików nic nie wykryła.


RE: Brak tworzenia profilu - RadolSzczecin - 14/10/2018 09:14 PM

Masz jakiś problem ze sterownikami albo coś innego , ale wyraźnie obraz znika a masz sam dźwięk w menu.

Ja bym na razie manulanie zmienił/mniejszył parametry rozdzielczości i próbował odpalić grę na pełnym ekranie.
Z tego co widzę w logu to próbujesz uruchomić grę w oknie w jakiejś dziwnej rozdzielczości, więc może spróbujemy to zmienić i zobaczymy co będzie teraz.
Musisz zedytować plik config.cfg i tam poszukać linii:
uset r_fullscreen "0"
uset r_mode_height "1050"
uset r_mode_width "1680"


Zmień na razie w tych liniach na takie parametry:
uset r_fullscreen "1"
uset r_mode_height "1080"
uset r_mode_width "1920"
..i zapisz.Uruchom grę.


RE: Brak tworzenia profilu - michalMonster - 15/10/2018 12:44 PM

Niestety nie mogę odpalić gry w takiej rozdzielczość po podałeś bo używam monitora 16:10 z rozdzielczością 1680x1050.


RE: Brak tworzenia profilu - iwan4672 - 15/10/2018 02:14 PM

Spróbuj usunąć plik config.cfg. Gra sama ustawi parametry. Potem możesz sobie edytować do swoich potrzeb


RE: Brak tworzenia profilu - RadolSzczecin - 15/10/2018 02:23 PM

W zasadzie to też dobra rada - usunąć plik konfiguracji.
Zastanawia mnie to, że masz ustawione na tryb uruchamiania w oknie o czym świadczy parametr "0" w linii uset r_fullscreen.

To, że masz monitor z rozdzielczością 1680x1050 nie oznacza wcale że musisz uruchamiać grę akurat w tej rozdzielczości.
Jeśli coś jest nie tak, warto spróbować uruchomić testowo z mniejszą rozdzielczością, obsługiwaną przez monitor - no i karte graficzną oczywiście też.


Jak już uruchomisz grę i będzie wsio ok - to wtedy już w opcjach samej gry zmieniasz znowu sobie na docelową rozdzielczość 1680x1050


RE: Brak tworzenia profilu - michalMonster - 15/10/2018 04:14 PM

(15/10/2018 02:23 PM)RadolSzczecin napisał(a):  W zasadzie to też dobra rada - usunąć plik konfiguracji.
Zastanawia mnie to, że masz ustawione na tryb uruchamiania w oknie o czym świadczy parametr "0" w linii uset r_fullscreen.

To, że masz monitor z rozdzielczością 1680x1050 nie oznacza wcale że musisz uruchamiać grę akurat w tej rozdzielczości.
Jeśli coś jest nie tak, warto spróbować uruchomić testowo z mniejszą rozdzielczością, obsługiwaną przez monitor - no i karte graficzną oczywiście też.


Jak już uruchomisz grę i będzie wsio ok - to wtedy już w opcjach samej gry zmieniasz znowu sobie na docelową rozdzielczość 1680x1050

Parametr 0 był ustawiony do potrzeby filmu bo jak mam ETS'A odpalonego na fullscreen to potem muszę restartować komputer żeby wyłączyć ETS2.