eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Komar 2320 Wojtka. - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Świat Motoryzacji (/forum-242.html)
+---- Dział: Rozmowy ogólne (/forum-430.html)
+---- Wątek: Komar 2320 Wojtka. (/thread-48543.html)

Strony: 1 2


Komar 2320 Wojtka. - Perkins - 24/11/2018 08:45 PM

Cześć, zaprezentuje wam mojego Komarka z 1969 roku, którego stałem się właścicielem dzisiaj, a dokładniej to w czwartek. Zaczęło się od powrotu z technikum PKSem i telefonem od taty. Powiedział krótko "bierz dobrą flaszkę i leć do sąsiada", zapytałem go czemu i mi wytłumaczył. W pracy przypadkowo trafił tego Komarka opartego o płot. Starsza Pani wystawiła go dla złomiarzy, a mój tata temu zapobiegł i tak, kupił tego wojownika za całe 50zł wraz z dokumentami od niego. Z tego co wiemy to ponad 25lat stał w szopce nie używany. Dzisiaj wyczyściłem zbiornik i zrobiłem krótki spis tego co trzeba w nim zrobić. Mam do wymiany kranik, świecę, ogarnąć lampy, uruchomić go (o dziwo silnik zdrowiutki, ma chęć zapalić) i na koniec pomalować i zarejestrować. Dokupić muszę stopkę, bo nie ma żadnej i drugie lustro. Teraz jakieś fotki.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Zanim ktoś napisze o obecnym lakierze, nie jest zniszczony. Poprzedni właściciel zanim zmarł zakonserwował go w podkładzie antykorozyjnym i dlatego wygląda jak wygląda. Zapraszam do komentowania! Big Grin



RE: Komar 2320 Wojtka. - 0wen - 24/11/2018 09:24 PM

Powodzenia życzę, od niedawna mamy z narzeczoną komarka ogara 200, będę go odrestaurowywał za jakiś czas Wink


RE: Komar 2320 Wojtka. - Michal_Z_gno - 25/11/2018 01:00 AM

To trzeba mieć fart aby trafić taki sprzęt Smile


RE: Komar 2320 Wojtka. - Perkins - 14/01/2019 04:58 PM

Elo elo 3 2 i 0. Skromny aktual, zaraz po nowym roku wpadła paka z gmoto.pl, a w niej"najpotrzebniejsze" fanty do Komara. Tzn. kranik, świeca i zestawy na felgi opony z dętkami i fartuchami. Wszystko tak leżało do ostatniej soboty, miałem ją luźną to stwierdziłem czemu by nie uruchomić go w końcu. Wyciągnąłem tego szatana ze schowka, 15minut posiedziałem, za drugim zakręceniem pedałami coś tam burknął, ale zapomniałem podmienić mu świecy. Wymieniłem świecę i za pierwszym pogadał ze mną chwilę i zgasiłem go. Najprawdopodobniej w ferie wyczyszczę gaźnik, zaleje świeżyzny do przekładni, ogarnę koła i spróbuje odpalić ponownie. Jak będzie gadał to spróbuję się nim przejechać, a potem zrobię spis co jeszcze ewentualnie trzeba wymienić i rozbieram do malowania. Łapcie dwie fotki z całego zamieszania. Big Grin

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.



RE: Komar 2320 Wojtka. - scaniadriverv8 - 14/01/2019 08:22 PM

Fajnie, że jest ktoś kto ratuje takie zabytki. Czekamy na efekt końcowy.


RE: Komar 2320 Wojtka. - Michal_Z_gno - 15/01/2019 12:56 AM

Mogłeś zrobić jakiś filmik (chętnie bym zobaczył jak "pedałujesz" i pewnie nie tylko ja :E).
A serio to dobrze, że przywracasz świetność takiemu pojazdowi.


RE: Komar 2320 Wojtka. - Perkins - 20/08/2019 08:27 AM

Hej, cześć i czołem. Komar już od maja jeździ o własnych siłach. Zresztą widać to po przebiegu. Obecnie (jeśli nic się nie zepsuje) pasowałoby go ogarnąć wizualnie, ale myślę, że to raczej w zimę się zrobi.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Tu dwa filmiki, jeden z odpalania, a drugi z takiej jakby prezentacji jak silnik pracuje. Big Grin










RE: Komar 2320 Wojtka. - Michal_Z_gno - 20/08/2019 12:56 PM

Do zimy to pewnie z usterek na bank się świeca parę razy zaleje ale to rzecz normalna w takim sprzęcie - szybka i darmowa w likwidacji szkoda :E Bo z innych rzeczy to tam nie ma co się popsuć - silnik prosty w budowie, że nawet osoba z niewielkim pojęciem jest w stanie większość rzeczy samemu ogarnąć (miałem kiedyś komarka więc wiem co piszę).
A tak to ten dźwięk silnika jest bezcenny i ma to coś czego nie mają współczesne motorki Tongue


RE: Komar 2320 Wojtka. - limowski - 22/08/2019 08:30 PM

Wizualnie ja bym tutaj nic nie zmieniał. Ma swój klasyczny klimat i tego bym się trzymał. A chodzi lepiej od mojego najnowszego nabytku :E


RE: Komar 2320 Wojtka. - Perkins - 22/09/2019 09:49 PM

Nie sądziłem, że to kiedyś się stanie, ale tak. Kupiłem kolejnego Komara. Dokładnie model 2375. Daleko nie było, pieniądze też nie jakieś kosmiczne. Suma sumarum to w poniedziałek tydzień temu koło północy wróciłem z wielkiej wyprawy aż pod... Warkę i przywiozłem to cudo. Oczywiście trzeba parę fantów dokupić, jutro pierwsza paczka będzie u mnie i będę działał, żeby to odpalić. Z ciekawostek to ma obręcze kół aluminiowe, łapcie dwie foty tego nabytku.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.