eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Road to the Black Sea - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Nowości ze świata ETS2 (/forum-287.html)
+--- Wątek: Road to the Black Sea (/thread-48730.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Road to the Black Sea - Adam.J - 28/11/2019 04:46 PM

Jest i data wydania Smile
https://blog.scssoft.com/2019/11/road-to-black-sea-release-date.html


RE: Road to the Black Sea - Zielony - 28/11/2019 05:00 PM

Ciekawe jaka cena wersji cyfrowej


RE: Road to the Black Sea - jarson - 28/11/2019 05:09 PM

(28/11/2019 01:50 AM)bumbumek napisał(a):  A ja każde DLC z mapą od SCS kupuję tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy jest to absolutnie konieczne do śmigania z Promodsem. W innym wypadku olałbym w całości te tzw. "DLC map expansions".

Tym bardziej, że wysokie premierowe ceny tychże map są niewspółmierne do średniej ich jakości.

Wysokie?


RE: Road to the Black Sea - Bozo - 28/11/2019 05:37 PM

Ogłoszenie daty premiery

RttBS zostanie wydane 5 grudnia 2019 r.

Zwiastun dodatku:




Główne cechy dodatku:
Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .

Oryginalny wpis Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.


RE: Road to the Black Sea - bumbumek - 28/11/2019 11:16 PM

@jarson, z tego co pamiętam, to ostatnie mapy dla ETSa kosztowały 60zł w dniu premiery...To niemało zważywszy na to, że gra jako podstawa kosztuje taniej. Nie mówiąc już o tańszych mapach do ATSa...

Ogólnie to polityka wydawnicza SCS mi nie pasuje, i to od dawna. Coraz więcej się rozmijam. Widać, że skupiają się głównie na mapach, a nie na innych płatnych dodatkach, które są tylko kosmetyką. Wolałbym płacić więcej kasy za unikatowe nowości w ETSie, a nie za więcej tego samego, czyli drogi, budynki bla, bla bla.


RE: Road to the Black Sea - RadolSzczecin - 28/11/2019 11:54 PM

Nie obwiniajcie SCS że zdzierają z ludzi - taka jest tendencja cenowa.
Też mi się wydawało drogo, dopóki nie zobaczyłem że "Symulator kozy" kosztuje 60 zł Tongue


RE: Road to the Black Sea - Michal_Z_gno - 29/11/2019 12:19 AM

(28/11/2019 11:16 PM)bumbumek napisał(a):  @jarson, z tego co pamiętam, to ostatnie mapy dla ETSa kosztowały 60zł w dniu premiery...To niemało zważywszy na to, że gra jako podstawa kosztuje taniej. Nie mówiąc już o tańszych mapach do ATSa...

Ogólnie to polityka wydawnicza SCS mi nie pasuje, i to od dawna. Coraz więcej się rozmijam. Widać, że skupiają się głównie na mapach, a nie na innych płatnych dodatkach, które są tylko kosmetyką. Wolałbym płacić więcej kasy za unikatowe nowości w ETSie, a nie za więcej tego samego, czyli drogi, budynki bla, bla bla.


Tak jak pisałem na SB to nie wina SCS bo oni tylko wykorzystują okazję a za wysokie ceny należy podziękować ogólnie graczom.
Skoro DLC do ETS2 jest za 60zł i sprzedaż mimo tej wysokiej ceny (dla mnie też trochę za dużo za te DLC wołają przy premierze - bo później idzie trafić okazje nawet za około 30zł i tyle to powinno być na moje bez promocji) utrzymuję się na wysokim poziomie to nikt w Pradze nawet nie myśli, że to za dużo a nawet przeciwnie dla nich jest wszystko OK bo wyniki są zadowalające.
W ATS jest taniej ponieważ te DLC zawierają jednak trochę mniej terenów (raczej mniej znaczący czynnik przy ustalaniu ceny) i co chyba najważniejsze popularność tej gry jest znacznie mniejsza od bliźniaka z Europy i trzeba skusić ludzi niższą ceną DLC więc robią dodatki po 30zł na premierę.

Więc nie ma co liczyć na niższe ceny do czasu aż gracze się nie obudzą, przestaną kupować na premiery i będą kupować jedynie na promocjach.


RE: Road to the Black Sea - bumbumek - 29/11/2019 02:31 AM

Nic się nie zmieni na lepsze. Bardzo rzadko jakiś gracz na oficjalnym forum SCS powie coś niepopularnego lub niekorzystnego na SCS - udzielam się tam nad wyraz namiętnie i często, psiocząc i starając się tłumaczyć ludziom, że każde pochlebstwo w kierunku SCS obraca się przeciwko nam, graczom, bo Czesi widzą, że wszycho co robią wszystkim pasi , i mogą to wykorzystywać na swoją modłę, olewając lub spychając na dalszy plan poprawki.

Za swoją krytykę zostałem niedawno zbanowany na miesiąc, kilka dni temu odzyskałem tam konto.

Obecnie toczy się ostra dyskusja (również i ja jakiś czas temu otworzyłem własny wątek na ten temat) odnośnie jak dla mnie największego robala w ETSie, który pojawił się w okolicach maja - opuszczenia się przedniej części naczep na tylne fendery trucka, w wyniku czego nie dość że dół naczepy włazi bezpośrednio na tylne błotniki, to jeszcze przez to opuszczenie, każda ciężarówa jest wyższa od naczepy typu chłodnia, firana, kontener itp - masakra jakaś. Większość forumowiczów oczywiście bredzi, że SCS kiedyś może to naprawi, że ważniejsze jest wydawanie map itd. Są na szczęście i tacy, którzy mnie wspierają we walce z SCS o naprawę tegoż buga, ale to tylko kilka osób, a cała chmara jak już wspomniałem gada "Eeeee, bo oni nie mają czasu", bo muszą wydawać DLC i zarabiać bla, bla bla".

Tak więc SCS zawsze będzie robić co chce, póki wreszcie nie pokażemy im żółtej kartki.

Pardon za off-top.


RE: Road to the Black Sea - jarson - 29/11/2019 09:08 AM

@bumbumek
Skoro "nic się nie zmieni na lepsze", to nie szkoda Ci czasu i nerwów na psioczenie i granie w tak zbugowane gry SCSu? Smile

Jeśli poorientować się rynku popularnych tytułów gier oraz konkretnie w rynku symulatorów i gier traktujących o transporcie, to polityka cenowa SCSu i tak jest dużym ukłonem w stronę społeczności.
Świetnie, że robią mapy i na nich zarabiają na swój dalszy rozwój, na pensje dla kolejnych pracowników, którzy będą tworzyć kolejne mapy, aktualizacje, ulepszenia i być może tytuły.
Przecież nic nie stało na przeszkodzie, żeby co rok/dwa wydawać nowy niedopracowany tytuł za 60-70 zł.

Skoro często siedzisz na ich forum, to pewnie zauważyłeś, że społeczność wymaga map i ciężarówek, a nie poprawienia włażenia naczepy na błotniki. Ja się cieszę, że w ETS2 akurat to jest "największym robalem"; inne gry transportowe cierpią często na małe mapy, rzadkie lub małe dlc, mnóstwo bugów, tragiczną fizykę, AI poniżej poziomu ziemniaka...

SCS nie robi, co chce, tylko to, co im sugeruje lub nawet dyktuje rynek. Zgadzam się, że np. dlc Kraje Bałtyckie nie było warte swojej ceny (jak dla mnie 40-50zł byłoby ok), ale każda firma, która musi się rozwijać, będzie korzystać z możliwości zarobku. Widzą, że są klienci na taką cenę, to czemu takiej nie dać? Każdy by tak zrobił. Po drugie, realia są takie, że Polacy się powoli bogacą, dziś wydać raz na rok 70zł na dodatek do gry, to dla wielu nie jest majątek. Czasy piracenia gier się kończą, ludzie kupują, bo ich stać. A i przez to z coraz większym dystansem spoglądają na tytuły z dość niskimi cenami. Coraz częściej tanie=badziew. Ja i moja żona jesteśmy graczami ;] gramy w różne tytuły, większość dostępne na steamie. Jak przeglądam gry i dlc do gier, w które pyka moja małżonka, to na prawdę mam wrażenie, że SCS wypuszcza bardzo fajne dodatki w bardzo przystępnych cenach.
To wszystko to chyba jakiś element naszej polskiej kultury - "Ile to kosztuje i czemu tak drogo" Big Grin

Pisałeś też wcześniej o "średniej jakości dlc map expansion niewspółmiernej do ceny" oraz że musisz je kupować, żeby działał promods...
Nie zgodzę się. Wskaż mi proszę jakieś dodatki ekspansyjne do innych tytułów, które mają co najmniej jakość i wielkość scsowych i są tańsze (a same tytuły tak popularne jak gry SCSu).
Po co promods? Przecież nie podoba Ci się polityka stawiania na dodatki ekspansyjne. Promods to coś więcej niż słabe jakościowo mocne rozbudowanie mapy? To takie straszne, że musisz kupować "średniej jakości" mapy SCSu, żeby móc zainstalować promodsa, który lubi raczyć graczy niewidzialnymi ścianami, powtarzalnością unikatowych modeli (co robi stadion z Nicei we Wrocławiu - ciężko było wymodelować gigantyczną rolkę papieru toaletowego? Tongue ), rzekami płynącymi w poprzek zamiast wzdłuż koryt i który zmusza graczy do czekania kilka tygodni dłużej na często istotne aktualizacje, bo przecież trzeba zrobić fixa, bo głupi i żądny kasy SCS znowu wypuścił łatkę lub nowe dlc Wink


RE: Road to the Black Sea - Michal_Z_gno - 29/11/2019 12:09 PM

(29/11/2019 09:08 AM)jarson napisał(a):  Po drugie, realia są takie, że Polacy się powoli bogacą, dziś wydać raz na rok 70zł na dodatek do gry, to dla wielu nie jest majątek. Czasy piracenia gier się kończą, ludzie kupują, bo ich stać.

Nie bogacą się bo to tylko złudzenie optyczne (co z tego, że jest wyższa płaca minimalna jak np. ceny w sklepach rosną, podatki idą w górę itd. więc i tak wychodzi się w sumie na to samo z tym że jedynie mamy inny znaczek na banknocie). A jeśli ktoś coś ma np. nowsze auto to jest ono zwykle bankowe a nie za swoje czyli nie bogacenie a życie na kredyty i długi co nie jest dobrym wyjściem jak dla mnie. Po prostu teraz wszystko jest znacznie łatwiej dostępne ale kosztem uzależniania się od podmiotów trzecich (banki, sieci telekomunikacyjne itp.).
To takie polskie "zastaw się, a postaw się" - kupię nowego smartfona, grę, konsolę, TV, komputer, auto na umowy, raty, kredyty itp. aby ludzie (często tylko Ci w sieci bo niestety ale też coraz częściej realne relacje ustępują tym wirtualnym :E) widzieli a co z tego, że będę to rok a nawet więcej spłacać i przepłacę jego wartość kilkukrotnie Tongue
Oczywiście ja jestem przeciwnikiem wszelkich umów (tylko raz w życiu miałem kredyt 2000zł ale to było z 10lat temu) i wyznaję zasadę, że jak chcę się coś mieć to należy sobie na to zapracować, odłożyć i kupić za własne pieniądze (nawet telefon mam pewnie jako już jeden z nielicznych w tych czasach na kartę :E).


Co do piracenia to też nie tak, że ludzi stać ale kiedyś rozgrywka była głównie OFFLINE i można było przegrywać płytę i dzielić się po znajomych (piękne czasy tak na marginesie Tongue) a dziś gra się głównie ONLINE i tu trzeba mieć oryginał bo są steamy i różne inne zabezpieczenia które nie pozwalają na rozgrywkę bez oryginalnej kopi gry.

Sorry za powyższy offtop Big Grin

PS. Z resztą wypowiedzi się w sumie mogę zgodzić poza tym porównywaniem wielkości DLC mapowych z innymi grami bo tu jest zwyczajnie taka specyfika gry, że taki dodatek może wydawać się większy niż do innych gier (większość gier opiera się o małe lokalne mapy np. LS, OMSI więc nie da tam się wpakować DLC z całym krajem Tongue). Tu jedynym porównaniem może być w sumie Fernbus bo też opiera się ta gra na transporcie na szerszą skalę Tongue

PS2. bumbumek no właśnie to niestety tak jest, że każdemu coś tam pewnie doskwiera w ETSie a mało kto powie o tym głośno zwłaszcza na forum gdzie pieczę sprawuję samo SCS (boją się banów, szykanowania itp. - czy słusznie czy nie to nie mnie oceniać) Tongue