eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Długie szwedzkie zestawy - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Długie szwedzkie zestawy (/thread-48788.html)



Długie szwedzkie zestawy - Kędzierzawy - 01/01/2019 02:39 PM

Witam! Zaciekawiły mnie ostatnio długie zestawy jeżdżące po Szwecji a szczególnie chłodnie. Czy były ktoś miły i opowiedział mi na jakich zasadach to działa? Czy mógłbym tym wjechać do Europy np Polski, Niemczech? A także jak skonfigurować skład ażeby przypomniał te z prawdziwych dróg? Może też ktoś chciałby czymś takim pojeździć i po wrzucać ciekawe relacje w barwach mojej firmy? Jestem uległy więc dogadamy się. Z góry dzięki za pomoc!


RE: Długie szwedzkie zestawy - Karpiu94 - 01/01/2019 02:49 PM

Takie zestawy mogą jeździć tylko po Skandynawii (najdłuższe są w Finlandii tak zwane HCT - dwie naczepy). Dopuszczone są do ruchu również w Belgii, Holandii i niektórych landach w Niemczech. Typowy szwedzki zestaw to solówka 18ep + naczepa 33ep podpięta na wózku dolly. Image
Są też długie przyczepy 33ep ze skrętną osią. Jeśli chcesz odwzorować sobie taki zestaw w ETS to polecam ten mod https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=36&t=252538
W Danii są popularne zestawy typu link - dwie naczepy, jedna krótsza z siodłem do wpięcia drugiej standartowej Smile

Image


RE: Długie szwedzkie zestawy - Marcin D - 01/01/2019 03:19 PM

w Niemczech te długie zestawy zwane są po prostu Lange LKW i tam zazwyczaj jest to ciągnik siodłowy ciągnący naczepe do której przyczepiona jest przyczepa typu tandem. Widziałem je kilka razy w Zagłębiu Ruhry. Zestawy takie w DE nie mogą przekraczać 44 ton masy całkowitej.


RE: Długie szwedzkie zestawy - Kędzierzawy - 01/01/2019 03:48 PM

Czyli taki zestaw jak w linku :
http://www.msw-modelle.com/en-gb/cool-trailer/Scania/Tekno/1-50/R-serie-Next-Gen-Highline-Lang-LKW-mit/details/117-01445/?module=detailedArticleInformation&id=117-01445
jest możliwy tylko w Skandynawii? I czy obowiązują jakieś zakazy typu, że ten skład załóżmy może poruszać się tylko w określonych godzinach? Czy można nim śmigać całodobowo po całym obszarze państw skandynawskich?


RE: Długie szwedzkie zestawy - Dolar - 01/01/2019 04:35 PM

Całodobowo.


RE: Długie szwedzkie zestawy - Karpiu94 - 01/01/2019 04:46 PM

Najciekawsza pod tym względem jest Finlandia. Tam DMC wynosi 76 ton więc dopuszczono do ruchu zestawy 31 metrowe, tak zwane HCT.
Image

Image

Najciekawsze, że te samochody latają w dystrybucji Smile A według dokumentów DMC zestawu wynosi 90 ton, choć według przepisów nie może przekroczyć 76.


RE: Długie szwedzkie zestawy - Kędzierzawy - 01/01/2019 05:12 PM

Jeździć takimi długimi zestawami to sztuka, dzięki za wszelką pomoc i jeśli ktoś chciałbym się w coś takiego pobawić proszę pisać priv Big Grin
Niestety gram bez Promodsa więc w Finlandii dużo nie nakręce km...