eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
ETS2 problem z zapisem gry. - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: ETS2 problem z zapisem gry. (/thread-48826.html)



ETS2 problem z zapisem gry. - Madridista1902 - 07/01/2019 04:57 PM

Witam, mam pewien problem z zapisem gry (Euro truck simulator 2).
Mianowicie kiedy zapisuję grę i następnie wchodzę do folderu gdzie ten zapis powinien się znajdować no to... nie ma go tam. Najlepsze jest to, że jest tam mnóstwo zapisów, ale każdy zapis jest z tej samej daty (data zainstalowania gry), kiedy robie nowy zapis on się już nie pojawia w folderze są cały czas te same zapisy. Próbowałem zapisywać w konsoli poprzez komendę też nic, odinstalowałem grę po zainstalowaniu nadal były te same zapisy nie wiem już jak mam to naprawić a bardzo tego potrzebuje. W grze te zapisy są mogę zapisywać i wczytywać, nie znikają, no ale mi zależy, aby je znaleźć w folderze. Wybaczcie, jeżeli ten problem jest banalny do rozwiązania, ale jestem totalnym laikiem w tych sprawach...

Dodam jeszcze że po wpisaniu komendy "save" pokazuje mi konsola gdzie sie to zapisało ale przeszukałem juz wszystkie foldery gdzie mogłoby to zostać zapisane i nic..
https://iv.pl/images/57755561555201434225.jpg


RE: ETS2 problem z zapisem gry. - Adam.J - 07/01/2019 06:21 PM

A nie używasz czasem w profilu Steam Clouds (czyli zapisuje ci profil w chmurze)


RE: ETS2 problem z zapisem gry. - Madridista1902 - 07/01/2019 06:23 PM

(07/01/2019 06:21 PM)Adam.J napisał(a):  A nie używasz czasem w profilu Steam Clouds (czyli zapisuje ci profil w chmurze)

Tak wiem też myślałem żeby to zmienić bo jeszcze tego nie sprawdziłem no ale wyszło na to że najpierw napisałem do was Tongue mam włączone zapisywanie w chmurze.
Myślisz że to przez to?


RE: ETS2 problem z zapisem gry. - Adam.J - 07/01/2019 06:31 PM

Jeśli w grze zapisy masz a na dysku ich nie ma to raczej tak.


RE: ETS2 problem z zapisem gry. - Madridista1902 - 07/01/2019 07:54 PM

(07/01/2019 06:31 PM)Adam.J napisał(a):  Jeśli w grze zapisy masz a na dysku ich nie ma to raczej tak.

No cóż pisałem że rozwiązanie może być banalne i takie jest.
Wystarczyło że wyłączyłem w menu gry opcje "zapisywanie w chmurze" i już pliki się ładnie pokazuję w folderze.
Wybaczcie za to ale zapomniałem że przecież jest jeszcze coś takiego jak Steam Cloud Tongue
Dzięki Adam za podpowiedz Smile


RE: ETS2 problem z zapisem gry. - grisza141286 - 21/02/2021 11:28 AM

Nie chciałem już zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj, ponieważ też mam właściwie pytanie odnośnie autosave gry. Chodzi o to, że podczas około godzinnej trasy , gra robi autosavy, w wyniku czego, jeśli wejdę w "wczytaj grę" to widnieje tam około 15-20 automatycznych zapisów, czy taka ilość osobnych auto zapisów jest normalna ? Prawdopodobnie przez zbyt dużą ilość zapisów klatkuje mi gra, przez co za każdym razem , gdy zaczyna klatkować, wchodzę właśnie w " wczytaj zapis" i usuwam wszystkie auto zapis pozostawiając tylko ręczny zapis i szybki zapis. Wiem , że można wyłączyć poprzez komendę w konsoli autosave ale po wyłączeniu nie można również zapisać gry ręcznie ( zapisuje niby się ale później nie ma tego zapisu w okienku wczytywania gry). Można jakoś ograniczyć , że tak napiszę ilość generowanych plików auto zapisu ?