eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Skrętne osie - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Skrętne osie (/thread-48978.html)



Skrętne osie - ReQ109 - 24/01/2019 01:02 AM

Panowie, wiecie co może być przyczyną, lub to może sprawka SCS'u skręcających się osi pomimo, gdy są one podniesione ? Zauważyłem ten problem w Dafie od Vadika czy Scanii RJL.


RE: Skrętne osie - Michal_Z_gno - 24/01/2019 01:27 AM

Ogólnie za skrętność ośi odpowiada definicja w def/vehicle/truck/nazwa pojazdu/chassis[b]
i linijka: [b]steerable_axle


Więc generalnie wystarczy wejść w dany mod i edytować taką linijkę (lub jak jej nie ma spróbować tą opcję dopisać).
A wygląda to w ten sposób:
Image

Czyli w tym przypadku aby oś środkowa nie była skrętna należy w tym steerable_axle[1]: true zmienić wartość na false

Oczywiście wtedy także oś po opuszczeniu nie będzie skrętna i tu nie zagłębiałem się w ten temat ale raczej niestety nie ma żadnego wydzielenia tego aby po opuszczeniu była skręta a po podniesieniu nie ruchoma. Czyli to raczej będzie kwestia jakieś tam niedoróbki SCS-u.


RE: Skrętne osie - ReQ109 - 24/01/2019 11:58 AM

Dzięki za odpowowiedź, w sumie to aż tak bardzo nie przeszkadza, wystraczy że oś będzis opuszczona i narazie tak jeździć i czekać aż SCS to naprawi Wink


RE: Skrętne osie - Iśmik - 24/01/2019 01:01 PM

Wcześniej po podniesieniu nie skręcała, wina scsu ewidentnie.


RE: Skrętne osie - bikbiker - 24/01/2019 01:07 PM

Ale z tego co się orientuję w rzeczywistości tak to właśnie działa, że nawet po mimo podniesienia tej osi ona nadal reaguje na ruchy kierownicy. Tak jest w prawdziwych ciężarówkach, więc SCS urealnił rozgrywkę.


RE: Skrętne osie - ReQ109 - 24/01/2019 02:59 PM

(24/01/2019 01:07 PM)bikbiker napisał(a):  Ale z tego co się orientuję w rzeczywistości tak to właśnie działa, że nawet po mimo podniesienia tej osi ona nadal reaguje na ruchy kierownicy. Tak jest w prawdziwych ciężarówkach, więc SCS urealnił rozgrywkę.

Nie wiedziałem o tym, dzięki za info Wink w takim razie wszystko działa i jest w porządku Big Grin