eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Polska w skali 1:4.5 - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Map Editor SCS (/forum-273.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-274.html)
+---- Wątek: Polska w skali 1:4.5 (/thread-49084.html)

Strony: 1 2 3 4


Polska w skali 1:4.5 - rudyxd - 02/02/2019 12:15 AM

Witam planuje zrobić mapę Polski w skali 1:4.5 i bardzo pomagają mi modele z tego forum niestety dużo linków nie działa ale jakoś daje radę. Chwilowo zaczynam od moich terenów czyli drogi między Ostrowem Wlkp. a Krotoszynem. Mapa będzie półfikcyjna ponieważ, drogi będą poprowadzone jak w życiu (w granicach możliwości ME) i budynki będę stawiał poprzez sprawdzenie map google na których będę się wzorował (w granicach rozsądku) Mapę tworzę tylko ja, więc tworzenie jej trochę zajmie i wiadomo nie będzie idealna bo jest to moja pierwsza mapa, ale się postaram.
Jeśli macie jakieś rady z chęcią wysłucham, a na załączonym obrazku jest pokazana stacja czas pracy nad całą drogą 2-3 dni. Zdjęcia robione w edytorze.

Image

Image


RE: Wielka Polska - Adam.J - 02/02/2019 12:24 AM

Życzę powodzenia i dużo cierpliwości bo to będzie ci potrzebne.


RE: Wielka Polska - Michal_Z_gno - 02/02/2019 12:28 AM

Jak na początek jest w sumie okej a jeśli można coś doradzić to w tym momencie jeszcze bym na Twoimmiejscu nie planował całej Polski i w tak dużej skali ponieważ to na bank Cię przerośnie więc najlepiej będzie się skupić na razie na małym kawałku - tak z 3 do góra 5 miejscowości i to sobie dobrze dopracować a później tylko poszerzać te swoje tereny o kolejne miejscowości.


RE: Polska w skali 1:4.5 - rudyxd - 02/02/2019 12:29 AM

(02/02/2019 12:24 AM)Adam.J napisał(a):  Życzę powodzenia i dużo cierpliwości bo to będzie ci potrzebne.

Dzięki, dlatego jest to rzecz którą robię jak mam ochotę planuje dokończyć tą drogę, potem 2 miasta i wydam wersję pewnie 0.1 i potem zobaczę co dalej. Tylko nadal nie wiem czy wszystko pyknie z definicjami i innymi rzeczami i czy to ogólnie odpali jeśli tak to fajnie jak nie to liczę na waszą pomoc Smile Największy problem chwilowo jest z modelami, bo jest to jedyna strona jaką znalazłem z modelami i niektóre już nie działają znacie może jakieś strony z modelami ?


RE: Polska w skali 1:4.5 - rudyxd - 02/02/2019 12:33 AM

(02/02/2019 12:28 AM)Michal_Z_gno napisał(a):  Jak na początek jest w sumie okej a jeśli można coś doradzić to w tym momencie jeszcze bym na Twoimmiejscu nie planował całej Polski i w tak dużej skali ponieważ to na bank Cię przerośnie więc najlepiej będzie się skupić na razie na małym kawałku - tak z 3 do góra 5 miejscowości i to sobie dobrze dopracować a później tylko poszerzać te swoje tereny o kolejne miejscowości.

Tak właśnie zamierzałem zrobić, czyli wybudować kilka miast około 5, dopracować je i jechać dalej. Samo wybudowanie Krotoszyna wraz z definicjami to około 7 dni, a pewnie więcej bo dopiero zaczynam.


RE: Polska w skali 1:4.5 - Michal_Z_gno - 02/02/2019 12:45 AM

(02/02/2019 12:33 AM)rudyxd napisał(a):  Tak właśnie zamierzałem zrobić, czyli wybudować kilka miast około 5, dopracować je i jechać dalej. Samo wybudowanie Krotoszyna wraz z definicjami to około od 3 do 5 dni może więcej bo dopiero zaczynam.

Te 3 do 5 dni to bardzo optymistycznie sobie policzyłeś bo trochę siedząc w ME powiem, że na bank zejdzie Ci się z tym dużo i to dużo więcej niż 5 dni Tongue

PS. Jeśli chodzi o modele to na razie najlepiej buduj na tym co masz bo samych modeli do pobrania raczej nie znajdziesz (jest tego bardzo niewiele) a i na tym co jest w grze też można coś fajnego zdziałać.


RE: Polska w skali 1:4.5 - rudyxd - 02/02/2019 01:18 AM

(02/02/2019 12:45 AM)Michal_Z_gno napisał(a):  
(02/02/2019 12:33 AM)rudyxd napisał(a):  Tak właśnie zamierzałem zrobić, czyli wybudować kilka miast około 5, dopracować je i jechać dalej. Samo wybudowanie Krotoszyna wraz z definicjami to około od 3 do 5 dni może więcej bo dopiero zaczynam.

Te 3 do 5 dni to bardzo optymistycznie sobie policzyłeś bo trochę siedząc w ME powiem, że na bank zejdzie Ci się z tym dużo i to dużo więcej niż 5 dni Tongue

PS. Jeśli chodzi o modele to na razie najlepiej buduj na tym co masz bo samych modeli do pobrania raczej nie znajdziesz (jest tego bardzo niewiele) a i na tym co jest w grze też można coś fajnego zdziałać.

Może faktycznie optymistycznie, zwłaszcza, że to będzie moje 1 działające miasto (chyba)


RE: Polska w skali 1:4.5 - RadolSzczecin - 02/02/2019 08:06 AM

Usain Bolt.... zaglądnę tu znowu za 5 dni zobaczyć ten działający Krotoszyn.


RE: Polska w skali 1:4.5 - Nicko - 02/02/2019 08:39 AM

Jak na początek, dobrze w miarę to wygląda. Przynajmniej zakładasz wątek jak już masz coś zrobione, będę tu częściej zaglądał Wink


RE: Polska w skali 1:4.5 - elot360 - 02/02/2019 08:43 AM

Doceniam to że na fotkach nie ma żadnych dziur w mapie (Niektórzy po kilku miesiącach nie potrafią nawet tego).

Życzę powodzenia i wytrwałości.