eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Pinezki - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-272.html)
+---- Wątek: Pinezki (/thread-49100.html)



Pinezki - Lanker - 02/02/2019 09:20 PM

Siema, mam takie pytanko techniczne. Jak dojść do tego w którym miejscu w grze będzie element który dajemy na pinezkę? Chodzi mi o to, że model przykładowo chlapacza jest w zmodzie na środku, ale już pinezka za niego odpowiadajaca jest z tyłu tam gdzie ten chlapacz ma być, tak jak np w tej naczepie:

Image

No i w swojej próbowałem zrobić coś podobnego ale nie wiem w którym miejscu go ustawić, czy chlapacz ma być na środku pod osią X czy nad czy gdzie? No i przy przesuwaniu pinezki też wychodziły mi jakieś kulfony, model nagle pojawiał się z drugiej strony i odwrotnie niż ma być. Ogólnie trudny temat dla mnie i jeśli ktoś umiał by to wytłumaczyć to był bym wdzięczny Szczerbol


RE: Pinezki - kazan1234 - 02/02/2019 09:50 PM

Jak masz pinezke to masz cienką kreskę i ona pokazuje jak ma być model ustawiona, cienką w prawo to chlapacze ma mieć trakturę z prawej strony
Zazwyczaj pinezki są tak ustawione aby model był na środku. Masz pod zderzakiem równo kreskę pinezki to chlapacze musi być równo na środku widoku i góra nie może przekraczać osi chyba x


RE: Pinezki - Lanker - 02/02/2019 11:38 PM

Ok co nieco ogarnąłem, dzięki :E