eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Modele z Ls do ets - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-272.html)
+---- Wątek: Modele z Ls do ets (/thread-49161.html)



Modele z Ls do ets - Patryk17 - 07/02/2019 04:44 PM

Witam mam pytanie czy jest możliwość wyciągnięcia modelu z Gry Symulator Farmy 2017 i załadowaniu go w zmodelerze?? Wiem że edytujemy w GE w sumie już nawet wyexportowalem jeden model w formacie. .obj i teraz pytanie jak otworzyć ten plik w zmodelerze? Czy w innym programie i dopiero do zmodelera? Sprawdzałem zmod nie wczytuje mi tego pliku. .obj Proszę o pomoc.. Może ktoś z was wyciągał i wie


RE: Modele z Ls do ets - Michal_Z_gno - 07/02/2019 05:06 PM

Zmod powinien w sumie zaimportować plik .obj ale z doświadczenia wiem, że czasami miewa on problemy z tym formatem więc spróbuj może sobie ten model zaimportować do blendera następnie zrobić eksport do formatu .3ds i dopiero to importować do zmoda.


RE: Modele z Ls do ets - Iśmik - 07/02/2019 07:09 PM

Nigdy jeszcze nie miałem problemu z konwertem do obj O.o


RE: Modele z Ls do ets - Michal_Z_gno - 07/02/2019 08:27 PM

(07/02/2019 07:09 PM)Iśmik napisał(a):  Nigdy jeszcze nie miałem problemu z konwertem do obj O.o

Jak model jest zbyt ciężki lub przekombinowany to zdarzają się z tym formatem problemy przy imporcie (głównie w zmodzie takie coś się dzieje i sam nie raz tak miałem) i w takich wypadkach trzeba albo działać na jakimś formacie alternatywnym typu .3ds lub dzielić model na mniejsze części (o czym pisałem Patrykowi na SB).
Oczywiście format .obj lubi również czasem "krzaczyć" model przy imporcie do zmoda - też przy cięższych i przekombinowanych plikach to może się zdarzyć.

Po prostu czasem trzeba pokombinować z tymi .obj bo nie jest to doskonały format.


RE: Modele z Ls do ets - Wąski - 07/02/2019 08:30 PM

Przy imporcie najlepiej zaznaczyć SPLIT BY GROUPS jeżeli importujemy prosto po exporcie z GE, i tak jak Michał pisze, podzielić model w GE na różne grupy obiektów np: koła - zaznaczamy z ctrl wszystkie części kół i EXPORT SELECTION do obj, zaznaczamy sobie np podwozie i też to samo. Potem ładnie wszystko importuje do zmoda z opcja SPLIT BY GROUPS. Musisz się liczyć z tym, że trzeba niektóre rzeczy rozdzielać bo mają 10 dds a część jest jedna.

PS. W preferences GE ustaw sobie od razu skalę do exportu na 1.


RE: Modele z Ls do ets - Patryk17 - 07/02/2019 08:31 PM

Dzięki chłopaki będę jeszcze próbował z tym walczyć Smile