eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Fiat 126 ELX - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Świat Motoryzacji (/forum-242.html)
+---- Dział: Ogólne informacje o motoryzacji (/forum-87.html)
+----- Dział: Samochdy osobowe < 3.5t (/forum-428.html)
+----- Wątek: Fiat 126 ELX (/thread-49637.html)

Strony: 1 2 3 4


Fiat 126 ELX - .:Seba11:. - 08/04/2019 06:33 AM

Witam, przedstawiam mojego Maluszka zakupionego w sobotę od starszego Pana (ur. 1943) 1 właściciela. W sobotę rano zadzwonił do mnie wujek, że znalazł fajnego Malucha i czy opłaca się go robić itp., odpowiedziałem mu, że jeśli jest w rozsądnych pieniądzach i stanie to jak najbardziej warto. Zadzwonił po parunastu minutach, że rezygnuję z braku czasu i czy bym go nie wziął. Dał mi do telefonu właściciela i wynegocjowałem cenę, a następnie przyjechałem do Przemyśla pod osiedlowy garaż w którym Fiacik był całe życie garażowany Smile Do wymiany są na pewno dywaniki i muszę dokupić ozdobną listewkę od prawej strony. Oczywiście samochodem wróciłem na kołach i dał sobie jak najbardziej radę. Samochód jest w oryginalnym lakierze (oczywiście, posiada parę mankamentów, typu odpryski czy małe ogniska rdzy, ale podłoga, progi i inne narażone elementy są zdrowe i bez dziur co jest najważniejsze). Teraz parę danych technicznych:

Rok produkcji: 1998
Przebieg: 68 tys.
Wyposażenie: brak, no dobra, posiada oryginalne radio Safari Big Grin

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Samochód miałem nabyć z myślą szybkim wypicowaniu i sprzedaniu ( już wygląda całkiem inaczej po myciu, wyczyszczeniu wnętrza i wyrzuceniu tragicznych pokrowców, które były od nowości), ale tak mi się spodobał mechanicznie i wizualnie, że będzie dzielił garaż z Passatem Smile


RE: Fiat 126P ELX - Deczor - 08/04/2019 11:32 AM

Ja bym się też go nie pozbywał, na fotkach wygląda na bardzo dobrze utrzymanego, sam kiedyś miałem kaszla z 1990 roku, to taka zabawka która w dzisiejszych czasach wywołuje banana na twarzy, dbaj o niego, radość z jazdy gwarantowana. Ok


RE: Fiat 126P ELX - Michal_Z_gno - 08/04/2019 12:23 PM

Szkoda, że to wersja już bez "uchylnych okienek dla palących" no ale mimo to wizualnie wygląda na dobry egzemplarz.


RE: Fiat 126P ELX - .:Seba11:. - 09/04/2019 11:46 AM

Nie pokazywałem podłogi i progów, to czas nadrobić zaległości Smile

Image

Image

Image

Image

Image

Pokonserwuje jeszcze podłogę i będzie idealnie, choć i tak jestem zadowolony, że nie ma dziur, ubytków i wygląda wszystko super, widać, że właściciel dbał i konserwował Smile


RE: Fiat 126P ELX - .:Seba11:. - 28/07/2019 05:54 PM

Zabrałem się za rozbieranie Malucha by zobaczyć w jakim stanie jest podłoga i jestem bardzo zadowolony, absolutnie 0 rdzy (efekt nawalenia oleju i smaru przez 1 właściciela)

Image

Image

Image


RE: Fiat 126P ELX - Michal_Z_gno - 28/07/2019 11:25 PM

Maluch jak maluch i to całkiem zdrowo wyglądający ale lepiej powiedz co z volkswagenem bo dawno o nim nic nie było Tongue


RE: Fiat 126P ELX - .:Seba11:. - 29/07/2019 08:31 AM

Passat stoi na żółtych blachach, ale nie robię nic przy nim, bo nie ma co :E


RE: Fiat 126P ELX - Deczor - 29/07/2019 11:22 AM

Sprawdź jeszcze podłogę pod kołem zapasowym bo w moim tam zaczął swoją przygodę z korozją i na wysokości lusterka, na drzwiach kierowcy, trochę dziwne miejsce. W Kaliszu widziałem takiego ale zdecydowanie w gorszym stanie i ktoś zaśpiewał 4600zł, ja ostatnio dla zabawy kupiłem Yarisa za 500€ sam nie wiem po co ale był tak w dobrym stanie że wziąłem go bez jazdy testowej, może będę nim na mniejsze odległości sobie śmigał zamiast swoim autem. Dziwnie się patrzy jak tyle starsze auto przerasta wartością dużo sprawniejszy i wygodniejszy samochód, cała magia miłości i sentymentu do klasyków, cena kaszla będzie rosła a Toyoty malała jeszcze długo i wątpię że kiedyś zacznie rosnąć jak poprzedniczki Starlet. Pochwal się ile za niego dałeś jak to nie tajemnica.


RE: Fiat 126P ELX - .:Seba11:. - 29/07/2019 12:42 PM

Patrzyłem pod kołem zapasowych i głębiej po całym bagażniku i nie ma dziur ani nalotu rdzy, bo jest cały zalany olejem i smarem. Dałem za niego 1150 zł być może dlatego tak mało, bo nie był nigdzie wystawiony.


RE: Fiat 126P ELX - .:Seba11:. - 30/07/2019 06:04 PM

Prace trwają :E


Image