eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Mocne zużycie karty graficznej w menu - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Mocne zużycie karty graficznej w menu (/thread-50248.html)



Mocne zużycie karty graficznej w menu - Driftmoon - 18/07/2019 12:06 AM

Cześć, dziś taki śmieszny problem. Mam kartę graficzną RX470 4gb od MSI, gdy odpalam ETS'a(czyli logo SCS i ETSa2) aż do momentu wejścia na profil i do gry karta pracuje w jakimś szalonym trybie turbo nie wiadomo co(wiatraki wręcz pędzą) i grzeje mi się strasznie z tego co widzę w aplikacji. Problem znika jak już jestem w grze w sensie w świecie gry, tam nie ma żadnych problemów wszystko śmiga ładnie płynnie. Ma ktoś może podobnie i wie co może być problemem? Procesor pracuje normalnie tylko grafika wchodzi w taką dziwną fazę.


RE: Mocne zużycie karty graficznej w menu - PLAYER - 18/07/2019 12:35 PM

nie podkręcałęś karty?

jakieś skriny?


RE: Mocne zużycie karty graficznej w menu - Driftmoon - 18/07/2019 05:16 PM

Nie podkręcałem, rozwiązania są dwa:
-VSync włączyć. Na wyłączonym o 20 stopni większe temperatury
-Zmiana zasilacza, tu kwestia starocia i lepszego wyjścia mocy.


RE: Mocne zużycie karty graficznej w menu - Nicko - 18/07/2019 09:17 PM

A pasta termo przewodząca jest w dobrym stanie?


RE: Mocne zużycie karty graficznej w menu - Driftmoon - 19/07/2019 01:01 AM

Tak wszystko było dobrze pasty pozmieniane wszystko poczyszczone, ale przecież napisałem jakie są rozwiązania w takim wypadku. Zasilacz był lekko mówiąc zużyty co powodowało problemy przy poborze mocy(dostarczał ponad 110W, gdzie teraz po zmianie dostarcza maksymalnie 80W) oraz nie wiadomo czemu włączenie vsynca powoduje że karta się uspokaja(gdzie kiedyś bez vsynca nie było problemu może to kwestia sterowników, zmian w ETSie itp.)

Można zamknąć.