eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
po co mi monitor 4k ? - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: po co mi monitor 4k ? (/thread-50372.html)



po co mi monitor 4k ? - wielebny - 13/08/2019 08:01 PM

Witam.
Mam MSI Gaming gtx 1070 ti 8 gb
Rozglądam się za monitorem mam w tej samej cenie 4k i 2k (?) ,spodziewam się że i tak nie skorzystam bo karta i podzespoły za słabe,ale patrząc w przyszłość ?
Po co mi 4k ? Skorzystam, zagram w ETS 2 ? Odejmę z jakości wyświetlanego obrazu a i tak będzie piękny obraz ? W dół na jakiej rozdzielczości zagram ?
Dla filmów ?
Ktoś ma i gra ? jak to wygląda ?

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/samsung-lc32hg70qquxen.bhtml

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/samsung-lu32h850umuxen.bhtml


RE: po co mi 4k ? - Michal_Z_gno - 13/08/2019 08:13 PM

Ogólnie ETS2 nie jest grą zrobioną w 4K więc generalnie nie da się grać w tą grę w takiej rozdzielczości - znaczy rozdzielczość ustawić taką się da ale nadal to nie będzie prawdziwe 4K - czyli jest taki tylko efekt psychologiczny i działający jedynie na wyobraźnię - to tak jak w samych swoich farbowany kaban nie będzie i tak nigdy dzikiem :E
Ogólnie jedyne co to jeśli lubisz sport to sobie możesz tam pooglądać jakieś transmisje w 4K bo jeśli chodzi o gry czy filmy to raczej niewiele aktualnie znajdziesz pozycji w 4K Tongue

Ps. Oczywiście aby cieszyć się video w 4K trzeba też mieć dobre łącze internetowe (najlepiej światłowód).


RE: po co mi monitor 4k ? - Drax. - 13/08/2019 08:16 PM

Michał wyjaśnił więc nie będę powtarzać Smile


RE: po co mi monitor 4k ? - topiq - 14/08/2019 06:59 AM

Bardziej skorzystasz z tych 144 Hz niż rozdziałki 4K. Do tego 2K jest jaśniejszy i szybszy. 4K z linku nie ma nic co by za nim przemawiało.


RE: po co mi monitor 4k ? - wielebny - 14/08/2019 04:58 PM

nawet filmy 4k ? w 2k też będą dobrze wyglądały ? z drugiej strony,ale kupować monitor dla filmów,czyli zdecydowanie 4k jeszcze nie teraz .... i nie ten co proponowałem .
A jak się ma ten zakrzywiony ekran ? czy lepiej płaski ?


RE: po co mi monitor 4k ? - Michal_Z_gno - 14/08/2019 05:51 PM

(14/08/2019 04:58 PM)wielebny napisał(a):  nawet filmy 4k ? w 2k też będą dobrze wyglądały ? z drugiej strony,ale kupować monitor dla filmów,czyli zdecydowanie 4k jeszcze nie teraz .... i nie ten co proponowałem .
A jak się ma ten zakrzywiony ekran ? czy lepiej płaski ?

A czy w filmach ważniejsza jest rozdzielczość czy fabuła, gra aktorska i ogólny montaż całości Pytajnik
Ogólnie są filmy np. starsze części Bonda które nie mają nawet HD a przyjemniej się je ogląda niż te nowsze z lepszą jakością obrazu Tongue
Tak wiem powyższe być może trochę głupio brzmi i jest to raczej dowalanie się drobiazgów :E


Jeśli chodzi o monitory to miałem tylko stare kineskopowe (w sumie na upartego tam też był zagięty ekran trochę ale w drugą stronę :E) i zwykłe płaskie więc nie mam porównania ale podejrzewam, że jest to opcja warta zakupu.