eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Ford Focus MK2 FL - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Świat Motoryzacji (/forum-242.html)
+---- Dział: Ogólne informacje o motoryzacji (/forum-87.html)
+----- Dział: Samochdy osobowe < 3.5t (/forum-428.html)
+----- Wątek: Ford Focus MK2 FL (/thread-50418.html)

Strony: 1 2


Ford Focus MK2 FL - joker235 - 28/08/2019 12:08 PM

Witam. Postanowiłem Wam przedstawić moją Foczkę Big Grin





Zakupiony w sierpniu 2019 , kupiony od prywatnego właściciela który sprowadził go z Francji. Miał być dla jego żony ale przyszło nowe dziecko i okazał się za mały Big Grin (jest to mój wymarzony Fordzik na mój 1 samochód) 


Marka: Ford
Model: Focus
Rok: 2009
Paliwo: Diesel
Przebieg:Na chwilę obecną ~ 240.000
Pojemność silnika: 1800 cm3
Moc: 115 KM


Wyposażenie bezpieczeństwo:
- ABS
-ASP
- Centralny zamek
- Kurtyny powietrzne
- Poduszki powietrzne 6x
- Światła przeciwmgielne


Wyposażenie komfort:
-  5 stopniowa skrzynia biegów
- Klimatronik dwustrefowy 
- Skórzana multifunkcyjna kierownica
- Elektrycznie sterowane lusterka
- Elektrycznie przednie szyby
- Tempomat
- Komputer pokładowy
- 3 tryby układu kierowniczego (sport, komfortowy i normalny)
A teraz czas na fotki mojej piękne Foczki Tongue













Fotka jakoś dzień po kupnie i umyciu go Big Grin
Image


Dzisiejsze fotki Big Grin Autko nie umyte Big Grin


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image



W planach mam zakupić kiedyś jak będą fundusze jakieś ładne felgi oraz w między czasie będę chciał powymieniać żarówki na ledowe Smile Autko jest jeszcze nie przerejstrowane ponieważ czekam na twardy dowód. Pozdrawiam i czekam na ocenkę Smile




RE: Ford Focus MK2 FL - Michal_Z_gno - 28/08/2019 12:34 PM

Jak na pierwsze auto taki ford jest w sam raz (nie za duży, nie za mały i nie za stary) Tongue


RE: Ford Focus MK2 FL - joker235 - 28/08/2019 01:01 PM

No właśnie chodziło mi kupić młody rocznik żeby w niego w ogóle nie pakować. Co z tego że kupię samochód jak w niego włożę dwa razy tyle Big Grin


RE: Ford Focus MK2 FL - Michal_Z_gno - 28/08/2019 01:54 PM

Z tym dwa razy tyle to zależy jaką kto tam markę wybierze (kupi np. corsę to za z 1000zł będzie miał połowę części wymienionych na nowe) Tongue
A serio to widać dobrze wybrałeś i co ważne przebieg masz przynajmniej uczciwy (auta 10 lat starsze zwykle mają mniejszy bo gdzieś tam ubyło przez lata z minimum 100tyś :E).


RE: Ford Focus MK2 FL - joker235 - 28/08/2019 05:34 PM

Dokładnie tak. Trochę się bałem tego przebiegu bo wiadomo dwumasa do wymiana i sprzęgło ale póki co nie zanosi się nic na wymianę Big Grin Właściciel wymienił oleje i filtry i rozrząd przed sprzedażą więc to mam z głowy Big GrinBig Grin


RE: Ford Focus MK2 FL - PLAYER - 28/08/2019 05:35 PM

Bardzo fajne autko.


RE: Ford Focus MK2 FL - Michal_Z_gno - 28/08/2019 05:50 PM

(28/08/2019 05:34 PM)joker235 napisał(a):  Dokładnie tak. Trochę się bałem tego przebiegu bo wiadomo dwumasa do wymiana i sprzęgło ale póki co nie zanosi się nic na wymianę Big Grin Właściciel wymienił oleje i filtry i rozrząd przed sprzedażą więc to mam z głowy Big GrinBig Grin

I dlatego warto nie bać się dużego przebiegu bo przynajmniej nic nie było kręcone i wiadomo kiedy i co należy ewentualnie wykonać a tak kupisz auto z magicznym 180tyś (a nawet mniej), myślisz, że masz jeszcze czas na rozrządy itp. aż tu nagle w trasie coś wysiądzie z racji swojego zużycia (powinno być zrobione przy jakimś tam przebiegu a miałeś kręcony licznik i dlatego tego nie zrobiłeś) i już są niespodziewane koszty.
Tak, że jak dla mnie lepiej mieć przebieg większy ale prawdziwy bo wiadomo na czym się stoi Tongue


RE: Ford Focus MK2 FL - jakub0906 - 28/08/2019 06:07 PM

Auto bardzo fajne i oby służyło jak najdluzej.
Sam miałem fokusa mk2 ale to była benzyna rocznik 2007. Byłem bardzo z niego zadowolony. Poza wymiana materiałów eksploatacyjnych oraz jedną awaria pompy wspomagania nic się nie dzialo. W dieslu jest trochę więcej elementów, które mogą ulec potencjalnej awarii ale jak autko będzie zadbane to nic nie powinno się dziać.


RE: Ford Focus MK2 FL - joker235 - 28/08/2019 07:03 PM

Dzięki wielkie za miłe komentarze. Nie mam narazie pomysłu jak go dopieścić ;D Będę chciał powymieniać żarówki na ledy niedługo a reszta to nie wiem Big Grin


RE: Ford Focus MK2 FL - .:Seba11:. - 30/08/2019 12:55 PM

240 tys przebiegu to dosyć mało jak na diesela Wink Ostatnio miałem Audi A6 z przebiegiem 450 tys i chodziło lepiej niż nie jedna z magicznie mniejszym przebiegiem (może z racji użytkowania w Niemczech na autostradach przez Polaka).