eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Komputer nie chce ruszyc - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Komputery i webmastering (/forum-254.html)
+---- Wątek: Komputer nie chce ruszyc (/thread-50566.html)



Komputer nie chce ruszyc - Aras. - 11/10/2019 09:41 PM

Witam

Zastanawiacie się po co kolejny tutaj temat? Do rzeczy przejdźmy, Dzisiaj postanowiłem zagrać w cska, grałem grałem normalnie i po 40 minutach grania na ekranie jakieś paski niebieskie (podejrzewam że grafika mogła paść), nic nie reagował. Ponowne uruchomienie kompa, przełączanie karty z dedykowanej na zintegrowaną na płycie głównej i odwrotnie nie zdało egzaminu. Sprawdzałem diodę i świeci na zielono, wentylator na procesorze i obudowie kręci się tylko problem ze płyta główna nie reaguje

Podaje specyfikację kompa
Procesor - Intel i5-4440 3.1 GHz
Płyta - Gigabyte B85-HD3
Grafika - XFX AMD Radeon R9 280X
RAM Crucial 8GB DDR3 1600 MHz

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, za każdą pomoc z góry dziękuję :E


RE: Komputer nie chce ruszyc - Galaxy - 11/10/2019 09:50 PM

Skoro teraz płyta nie wstaje, to podejrzewam że winny mógł być Twój zasilacz, podaj jaki masz jego model. Aby mieć pewność że to nie grafike polecałbym podpiąć ją u jakiegoś kolegi i zobaczyć czy działa. Jednak jak dla mnie wskazuje że padła płyta główna.


RE: Komputer nie chce ruszyc - Aras. - 11/10/2019 10:15 PM

(11/10/2019 09:50 PM)Galaxy napisał(a):  Skoro teraz płyta nie wstaje, to podejrzewam że winny mógł być Twój zasilacz, podaj jaki masz jego model. Aby mieć pewność że to nie grafike polecałbym podpiąć ją u jakiegoś kolegi i zobaczyć czy działa. Jednak jak dla mnie wskazuje że padła płyta główna.

Jeśli chodzi o zasilacz to Be quiet pure power l7 450W. Sugeruje że gdybym miał wymieniać grafe lub zasilacz to pół biedy. Gorzej z płytą główną bo takiej samej nowej nie znajdę już


RE: Komputer nie chce ruszyc - matadrox - 12/10/2019 06:20 AM

Próbowałeś wykonać reset bios'u poprzez odłączenie baterii i zasilania? Jak fizycznie odłączysz dedykowaną kartę, to też nie ma reakcji żadnej? Beep podłączony, coby ewnetualnie rozpoznać kłopot po kodach dźwiękowych?


RE: Komputer nie chce ruszyc - Aras. - 12/10/2019 07:59 AM

(12/10/2019 06:20 AM)melis napisał(a):  Próbowałeś wykonać reset bios'u poprzez odłączenie baterii i zasilania? Jak fizycznie odłączysz dedykowaną kartę, to też nie ma reakcji żadnej? Beep podłączony, coby ewnetualnie rozpoznać kłopot po kodach dźwiękowych?

Nigdy tego nie robiłem, w warunkach domowych nie mam możliwości tego sprawdzić. Samemu nie chce ryzykować bo jeszcze mogę jeszcze bardziej popsuć. Jak odłączyłem kartę to też zero reakcji.
Pozostaje mi wizyta u informatyka bo innego wyjścia nie ma :E


RE: Komputer nie chce ruszyc - Galaxy - 12/10/2019 08:05 AM

A właśnie to z głośniczkiem? Powinien być wpięty w płyte i wydawać ileś piknięć i wtedy byśmy wiedzieli co jest nie tak. A jeśli on nie działa to płyta jak mówiłem jest padnięta. Podejrzewałem Twój zasilacz, jednak jest dobrej firmy, więc on tutaj nie zawinił.

EDIT: Reset bateryjką nie jest skomplikowany i warto to zrobić, polecam zobaczyć na necie jak to się robi ale to jest banalne Smile Tylko przed wszystkim oczywiście dotknij kaloryfera xd


RE: Komputer nie chce ruszyc - Aras. - 15/10/2019 10:52 PM

Muszę się podzielić smutnymi wieściami. Otóż ostateczny werdykt okazał się jasny - padła karta graficzna. Chcąc czy nie chcąc postanowiłem że ostatecznie nie zamierzam modernizować swojego obecnego sprzętu tylko zainwestować w nowy i lepszy który posłuży dłużej. Wink
Swoją drogą dziękuję zainteresowanym za okazałą pomoc w tej materii, mam nadzieję że już niedługo usiądę na nowej maszynie. :E

Edit: Modernizuje go a za rok przesiadam się na kompa z 10 gen Intela Big Grin