eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Jaki Windows na moje podzespoły? - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Komputery i webmastering (/forum-254.html)
+---- Wątek: Jaki Windows na moje podzespoły? (/thread-50664.html)



Jaki Windows na moje podzespoły? - Hardcor123 - 05/11/2019 04:08 PM

Siema, czeka mnie reinstal i przychodzę z pytaniem jaki Windows i w jakiej wersji będzie najbardziej odpowiedni na moje podzespoły? Jeżeli trzeba więcej informacji na temat to powiem Wink

Image



RE: Jaki Windows na moje podzespoły? - Galaxy - 05/11/2019 04:38 PM

Ze względu na 4GB RAM, Windows 10 odpada, bo po odpaleniu nawet samego ETS'a już będzie średnio. Dlatego pod tą ilość RAM'u nadal Windows 7, wersja może być Home Edition, ale jeszcze lżejszy jest Windows 7 Starter, a architektura to możesz i dać wersję 64bit, ale nie będzie cię ograniczała zbytnio wersja 32 bit, dlatego tez można instalować 32bit co również w płynie na mniejsze zużycie pamięci Big Grin


RE: Jaki Windows na moje podzespoły? - Hardcor123 - 05/11/2019 04:45 PM

Oczywiście inne gry biorę pod uwagę, nie tylko Ets :E


RE: Jaki Windows na moje podzespoły? - Galaxy - 05/11/2019 04:54 PM

No to bym bardziej, jak najlżejszy system, czyli najlzejszą 7 to wersja Starter.


RE: Jaki Windows na moje podzespoły? - RadolSzczecin - 05/11/2019 04:57 PM

Na ten moment to co masz to styka i nic więcej nie potrzebujesz - ewentualnie przesiadka na wersje Profesional 64-bit
Karta graf. słaba..ale jeszcze daje rade - miałem taką kiedyś Tongue

p.s.
64-bit ze wzgledu abyś nie miał problemów z odpaleniem większości rzeczy.
Aczkolwiek z takimi parametrami możesz i tak mieć problemy...
Co do okrojonych lższejszych systemów, to ja nie mam do nich przekonania - aczkowliek może trafisz jakąś stabilną, odchudzoną przeróbkę Win7.
Takie są ponoć najlepsze na słabsze zestawy.


RE: Jaki Windows na moje podzespoły? - Aras. - 05/11/2019 08:19 PM

Ja powiem tak. Na te podzespoły bym został na 7-ce bez problemu. Sam stałem nad tym dylematem czy nie przesiąść się na 10-tkę ale patrząc co się tam odkuwetowuje w aktualizacjach to się w głowie nie mieści. Za pół roku możliwe że przesiądę się na 10-tke przy zakupie kompa :E

Tak poważnie ja bym został na 7-ce bo jest w miarę przystępna Big Grin


RE: Jaki Windows na moje podzespoły? - Pivek - 05/11/2019 08:21 PM

Proponowałbym upgrade do win 10, bo 7 ma wsparcie tylko do połowy stycznia z aktualizacjami Smile
Więcej info tutej
https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-7-end-of-life-support-information


RE: Jaki Windows na moje podzespoły? - Drax. - 05/11/2019 08:28 PM

(05/11/2019 08:19 PM)TruckerArus napisał(a):  Sam stałem nad tym dylematem czy nie przesiąść się na 10-tkę ale patrząc co się tam odkuwetowuje w aktualizacjach to się w głowie nie mieści.

Aktualizacje systemu można wyłączyć, albo wgrać taką 10-tkę w której tak czy siak ich nie ma... :E (if u know what I mean 2smiech )


RE: Jaki Windows na moje podzespoły? - |OVERSIZED| - 05/11/2019 09:57 PM

(05/11/2019 08:37 PM)Borsuk napisał(a):  Dobry antywirus, antymalware, VPN i przede wszystkim głowa na karku i śpisz spokojnie.

jaki to jest dobry antywirus?
tak szczerze mówiąc to od paru lat śmigam bez żadnego antywirusa i wszystko gra, ale ostatnio sie zastawianiem czy czegoś nie zainstalować..


RE: Jaki Windows na moje podzespoły? - Hardcor123 - 08/11/2019 04:44 PM

Dzięki Panowie, temacik można zamknąć, wiem co i jak :E